FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
1.2 TSI 85KM - ponoć optymalny
  • Byłem w salonie i rozmawiałem ze sprzedawcą. Ponoć 1.2 TSI 85KM jest optymalny do tego samochodu. Dość dobrze się zbiera. Jak ktoś potrzebuje auto do swobodnego przemieszczania się raczej nie po trasach to to będzie dobry wybór. Ten TSI w Rapidzie radzi sobie dość dobrze z masą auta.
  • Mogę potwierdzić tą opinię sprzedawcy. Miałem możliwość pojeżdżenia trochę dłużej Rapidem z tym silnikiem gdzie w środku miałem 4 osoby łącznie ze mną i spokojnie można było jeździć. Z moją oceną odnoszę się do porównania z Fabią I 1.2 HTP 64 KM, którą obecnie jeżdżę. Jak dla mnie było OK i do tego spalanie akceptowalne. Później jak pojeździłem sobie jeszcze w dwie osoby to już w ogóle nie można było się przyczepić :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • |Siema. Nowy jestem Ale mogę potwierdzic opinię. na początku zakupiłem stycznia zakupiłem białego Rapida z tym silnikiem i jeździ się zarąbiście. Mało pali, a przy tym na 5 biegu zbiera się SUPER. Polecam!
  • Tomasinho100: Witaj! Ten Rapid na Twoim zdjęciu profilowym to ten Twój? ;)
  • Tak. Zdjęcie zrobione jeszcze w salonie, tuż przed zakupem. Pozdrawiam.
  • Mam Rapidka Od stycznia tylko ze w zimie nie jeździlem bo mialem stary zrobilem juz 6 tys km pelny bagaznik i cztery osoby trasa na warszawke nie trzeba jej prosic i 500 km zrobilem na pół baku super
  • Jeżdżę Rapidem i oplem astrą H 1,7 CDTI na zmianę tzn. który jest aktualnie ,,pod ręką,, Jednak w Rapidzie trochę brakuje ,,pod prawą nogą,, ale nie ma tragedii... Jeśli chodzi o zwrotność to Rapid jest zwinniejszy, łatwiej nim manewrować mimo, że jest przecież dłuższym autem!
  • leszekwn mam astre 2.0DTI (starą 16 lat, 85KM) i rapida ale 105KM i ten silnik w rapidzie ma 20KM więcej i to czuć. Ale ASTRA to ASTRA jednak prowadzi się lepiej, a Rapidek jest dużo cichszy i przyjemniejszy. Także każda furka ma swoje wadki i zaletki 
  • Witam,jestem przed zakupem nowej SKODY RAPID LIFTBACK,wybrałem opcję z silnikiem 1,2 TSI 85 KM i myślę,że dokonałem dobrego wyboru.Chcę tylko zaznaczyć,że samochód będzie użytkowany tylko przeze mnie jako - kierowca i z żoną jako - pasażer no i  sporadycznie z kimś z rodziny,jeżeli taka potrzeba zaistnieje i głownie będzie to jazda miejska z jednym wypadem corocznym na wczasy,w sumie ok.5 000 km na rok.
    W związku z tym mam pytanie,czy warto inwestować w silnik mocniejszy 1,2 TSI 105 KM,a jeżeli tak to proszę jakie korzyści uzyskam z auta z tym silnikiem ?
    Za każdą odpowiedż - z góry dziękuję !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Jak już 85KM, to ja bym dorzuciłe te 3-4 tysie i kupił do niego LPG. Jeżeli bez gazu, to lepsza 105, a różnica w cenie nie jest powalająca...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @halif , @andrew61k napisał, że będzie robił w ciągu roku około 5 tys km więc nie będzie mu się opłacało zakładać gazu.
    @andrew61k wydaje mi się, że w Twoim przypadku to dobry wybór. Zapytaj się sprzedawcy czy jak teraz zamówisz to czy nie będziesz już miał tego nowszego silnika, który ma 90 KM. Podobno od czerwca mają już być 1.2 TSI 90KM oraz 110KM.

  •  Też mam takie zdanie, że jak 5kkm rocznie i głównie jazda miejska, nie ma sensu 105km, ani gazu.
  • @andrew61k auto do miasta i 5kkm w ciągu roku... optymalny 1.2TSI 85KM, ew. zaczekaj na nowe silniki
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?