FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jakie opony - marka - Skoda?
  • Opony mam dobrze wyważone. Sprawdzałem w dwóch warsztatach. Zbieżności/geometrii nie sprawdzałem, bo mam przejechane dopiero 10k a po dziurach nie jeździłem, więc zakładam że nie powinno być z tym problemu. Poza tym mechanik powiedział, że nie ma żadnych luzów w układzie kierowniczym. Czuję tylko delikatne drżenie na kierownicy w czasie jazdy. 
  • przełóż opony z przodu na tył moze byc pojedynczo i zobacz kiedyś miałem ten sam problem opona pod obciążeniem może się odkształcać
  • letnie dunlopy w miarę dobrze trzymają sie drogi. Co do zimówek miałem fuldy oraz bridgestone na śniegu i zakrętach trzymały się rewelacyjnie.
    miałem też wielosezonowe  po poślizgu jak o mały włos nie wpadłem na inny samochód zmieniłem na letnie i problem miął zero poślizgów czy niepewności na zakrętach.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Tez przy zakupkie autka dostałem B 250 185/60 R15 H, a na zimke kupiłem teraz Fuldy z indexem T
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja mam 17" i dostałem Continentale ContiPremiumContact 2. Troche się obawiałem niskiego profilu czyli 40, ale daje rade ;) wygląda super, a na wiekszych nierównościach po prostu wolniej jade. Generalnie komfort jest niezły.
    Rapid SB | 1,2 105KM | MY14 | Elegance | Czarna Perła |Tychy - Lędziny
  • Ja dostałem samochód na oponach Dunlop SP Sport 01 185/60 R15 84 H, zapas również. Jak dotychczas nie mogę narzekać. Zimówki kupiłem Dunlop SP Winter Response 2 185/60 R15 84 T. Co do nich to jeszcze z nich nie korzystałem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Ja mam właśnie letnie jak @konwel i chce kupić również też takie same na zimę jak @konwel :)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • @Przemo74 ja już zamówiłem, dziś powinny dotrzeć, stwierdziłem, że wolę być przygotowany i nie zamawiać jak już śnieg spadnie;) Zimówki założę na stalowe felgi, a letnie przełożę na nowe aluminiowe.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Zimówki zamówiłem na Oponeo póki jeszcze można dostać zeszłoroczne w dobrej cenie, a tu firma Oponeo mnie zaskoczyła i dostałem z czerwca 2014 w cenie 2013 :)
    Rapid SB | 1,2 105KM | MY14 | Elegance | Czarna Perła |Tychy - Lędziny
  • Na Oponeo pojawiły się opony z tego roku, ale cena jakoś nie widziałem żeby się zmieniła. Specjalnie czekałem na produkcję z br. Myślę, że ceny zimówek mogą zacząć rosnąć wraz ze zbliżająca się zimą;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Dziwne bo z reguły zeszłoroczne powinny być tańsze, ale pewno ceny skoczą tak we wrześniu, październiku
    Rapid SB | 1,2 105KM | MY14 | Elegance | Czarna Perła |Tychy - Lędziny
  • Jak kupiłem swoje Fuldy Krsital Montero 3 185/60 R15 84T rocznik 2014, na konkurencyjnym portalu netgum, cena była lepsza niz na oponeo.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @konwel ile płaciłeś za swoje oponki zimowe Dunlop ?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • 253 zł za sztukę, produkcja 25 tydzień 2014 roku w Polsce
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Wyjechałem na Nexenach n'blue HD.
    Jestem ciekaw Waszych opinii o tych gumach. Mam trochę mieszane odczucia, szczególnie na mokrym i auto jest dosyć podsterowne w ciasnych zakrętach.
    Jak wasze doświadczenia z tymi oponami po dłuższej jeździe?
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • A ja sobie nawet chwale, nie czuje aby auto jakoś specjalnie uciekało. Pamiętajmy ze autko jest lekkie tona wszystkim będzie latać. Ale sam jeszcze nie zmusilem ESP do działania. Wiec moim zdaniem nexony są ok
  • Wiem, że podsterowność jest trochę większa w Rapidach z cięższymi silnikami tj. diesle i 1,4.
    Testowy 1,2 na Dunlopach prowadził się trochę lepiej i zastanawiam się czy to gumy czy dociążony przód.
    @Vesper a jak trwałość?
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Trwałość to nie wiem przejechał em raptem 2500k
  • Ja mam Bridgestone Turanza ER300 215/45 R16 86H (fabryczne)

    Próbowaliście działanie ASRu na suchej nawierzchni bo u mnierzy "ostrym starcie" wyczuwam jakby ASR w ogóle nie reagował a do tego dochodzi dziwne i głośne szarpanie całym ukłdaem napędowym
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • Załóż proszę nowy temat na poruszane przez Ciebie problemy/sprawe, będzie porządek :)
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?