FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Środki czystości
  • Jakie według was są niezbędne środki czystości, jakie polecacie, jaki sklep? 
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Jak myślicie produkty firmy MOJE AUTO mogą być? Mam na myśli szampon z woskiem, preparat do felg, szyb i plastików.
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Do czyszczenia kokpitu, kierownicy, drążka zmiany biegów, hamulca ręcznego i innych materiałów plastikowych, używam ściereczek dla niemowląt a następnie  Plakiem (najlepiej matowym) oczywiście już bez kierownicy drążka zmiany biegów i hamulca. Szyby myję MR Muscle -ne pozostawia smug. Nad szamponem się nie zastanawiam, bo nie mam warunków na samodzielne mycie autka i jeżdżę do myjni i to samo z preparatem do mycia felg
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Ja polecam vanish. Podobno wszystkie plamy wywabia nawet.
  • Kupiłem ostatnio rewelacyjny pod względem nakładania i polerowania wosk bez środków ściernych a chodzi dokładnie o produkt firmy SONAX Extreme Wax full protect wydajny i bardzo dobrze zabezpiecza karoserię, polecam.
  • Jeśli chodzi o pranie tapicerki to polecam kupić proszek karchera (biała papierowa tuba z czarno żółtym napisem) stosowałem zgodnie z instrukcją w kilku samochodach daje efekty nawet przy trudnych plamach. Taki środek nie jest drogi koszt około 25/35zł.(naprawdę wydajny a w domu też się przyda) i jest stosowany przez firmy które zajmują się praniem tapicerek.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • @bounty jakiego wosku używasz?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan w ramach testów kupuję różne, ale raczej nie te z górnej półki. Obecnie mam politurę nabłyszczającą z Autoland'u na bazie nano+ i wosku carnauba za 9zł (280ml starcza na 5 czy 6 aplikacji) oraz Triplewax z Carplan'u z woskiem carnauba w promo za 10zł (500ml)... jeśli chodzi o preparaty do skóry (np. do kierownicy) to też mam różne, ale dopiero jak kupiłem mleczko Sonax w promo za 15zł to poczułem różnicę, polecam.  Pozdrawiam
    53f8cba1b7e45.jpg
    236 x 600 - 58K
    313390.a64977.JPG
    3543 x 3543 - 2M
    291141_lightbox.png
    242 x 600 - 177K
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Do kosmetyków warto dołożyć. Te wszystkie marketowe to badziew :) Jak będę miał chwilę to napiszę coś więcej...
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Sonax ma bardzo dobre kosmetyki, najlepiej dostać produkowane na rynek niemiecki
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ostatnio w programie "101 napraw", gość testował płyny do prania tapicerki. W wielkim skrócie wygrał Sonax a najgorszy był płyn z MojeAuto.
    Od lat używam różnych środków z Sonax'a i zawsze bardzo dobrze sie sprawdzały.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @bounty dzięki za informacje, rozumiem, że sonax też ma jakiś wosk?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Mialem wczesniej wosk koloryzujacy sonax do czarnego auta, efekt byl super
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja używam produkty fm group, wosk jest naturalny, preparat do felg nie niszczy lakieru, plyn do szyb ma nanocząsteczki i nie smuży. Odplamiacz usuwa nawet jagody i nie odbarwia. Kokpit i zapachy do auta też są fajne.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @Fredi88 udzieliłem odpowiedzi na zadane pytanie... zaznaczyłem, że nie są to preparaty topowe (drogie)... na moje potrzeby one wystarczają... jeśli znajdziesz czas, poleć coś dobrego za rozsądną cenę w pln ;-)

    @dodan oczywiście Sonax też ma woski...
    0_0_productGfx_c00be9afeeddf3f2fd919d34f68ab683.jpg
    940 x 476 - 129K
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • do powyższych kredka na rysy gratis ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Sonax to takie minimum kosmetykow na ktore warto wydac pieniadze. Ja mimo wszystko sięgam po kosmetyki takich marek jak Meguiars, Collinite, Duragloss, Zymöl, Poorboys world, Nielsen, Lusso oro itp itd. Wymieniac mozna w nieskonczonosc. Najlepszy = najtrwalszy wosk dla mnie to Collinite 476. Przy dobrym dbaniu przy myciu wytrzymuje kilka miesiecy a nie jak marketowki 2 deszcze. Pewnie niektorym wyda sie drogi ale ja ten wosk mialem przez chyba poltora roku i zrobilem nim kilkadziesiat aut. To jest mega wydajny kosmetyk. Szampon Duragloss 901. Mylem juz tez Meguiars'em i innymi wynalazkami z Duraglossa zadowolony bylem najbardziej. Dzis naprawde nie mam zbytnio czasu na pisanie odnosnie preparatow do felg, opon, wnetrza, szyb, czy o apc, ale jak znajde ciut wiecej czasu to skrobne cos wiecej. Tak czy siak na kosmetyki typu autoland czy k2 szkoda pieniedzy. Tak samo na AIO. Czyli np szampon z woskiem. Jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego :) Dobry szampon + dobry wosk. Nigdy jedno do wszystkiego.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • @Fedi88 w jakiej cenie jest ten collinite 476?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Zgadzam się z @Fredi88, też używam takich kosmetyków i naprawdę bardzo długo się trzymają. Polecam sklep www.autonablask.pl Zawsze tam kupuję i chłopaki potrafią doradzić.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @bounty czym impregnujesz opony?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan spryskuję obficie opony środkiem Auto Frog Opona preparat do konserwacji opon. Jest to preparat budżetowy, dostępny w marketach w cenie 3~4zł, więc żaden koszt. Tak jak ja używam, starcza na 2-3 razy. Po użyciu, opony są stale błyszczące, tak jakby były ciągle mokre... kiedyś mechanik tak mi poradził, dodał także, że może być Plak, ale ten preparat, którego ja używam, jest tani jak barszcz i nie wysycha jak inne np. czernidła do opon. ps. już czekam, jak @Fredi88 zaproponuje coś w cenie kilku setek ;-D  Pozdrawiam
    frog.jpg
    375 x 594 - 96K
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?