FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Upiększanie wnętrza
  • Moje autko jest w kolorze czerwień corrida i na pakiet dynamic z czerwona tapicerka. Do tego ostatnio doszła czerwona linia/obrys. Zakupione na allegro za 35 zl. Montaż na wcisk bądź taśmą dwustronną. W sumie tylko się docina i wkłada/podkleja miejscami. U mnie to wygląda w ten sposób.






    I zrobione w dwóch miejscach. Przy sterowaniu szybami oraz pod dekorem. Jeszcze trochę mi tego zostało to może gdzieś jeszcze się wciśnie.

    Macie może jeszcze jakieś inne swoje małe zmiany we wnętrzu?
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Pomysł niezły ! Realizacja super! Gratuluję !
    Na allegro jest profil.
    Jak mocowałeś - na wcisk, kleiłeś?
    Szkoda, że (jak na razie) jest tylko jeden kolor...
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Realizacja trochę gorzej jak się człowiek przyjrzy bliżej, bo ciężko jest łuk zrobić w dekorze, odstaje lekko ale mi nie przeszkadza.

    W drzwiach jest tylko włożone. Dekor jest podklejony taśma dwustronna na końcu, na początku i na łuku.

    Ja to znalazłem na ebay, były w najróżniejszych kolorach. A na allegro był czerwony... Akurat mi pasowało :)
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Mały Update, dodałem od góry dekor, kierownica i schowek pod lewarkiem :). Próbowałem wokół radia, ale nie mogę wcisnąć...


    image






    image


    image
    WP_20150502_16_14_13_Pro.jpg
    2592 x 1456 - 1M
    WP_20150502_16_27_42_Pro.jpg
    2592 x 1456 - 2M
    WP_20150502_16_14_05_Pro.jpg
    2592 x 1456 - 1M
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • No to tym razem zrobiłeś super bajer! To mi się podoba!
    Jak niektórzy piszą, że wnętrze R jest monotonne czy nudne - to już masz swoją własnę ripostę :)
    Byłem na allegro - ale ta czerwona juz poszła ... Nawet wiem kto ją kupił :)
    Prosty - ale jak efektowny mod!
    Jeszcze raz słowa uznania! 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Chyba trochę przedobrzyles. Zostawił bym koko dekoru na kierownicy i na drzwiach. razem z tym przy lewarku juz trochę za duzo. 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77
    Wyjmę te przy panelu od klimy bo tam to trochę nie pasuje jak nie ma wokół radia, ale za lewarkiem zostawię, moim zdaniem pasuje, ale co dobre, się znudzi/zmienię zdanie to się wyjmie :)
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Mi się  podoba nic bym nie zmieniał. Super, ja czekam na mojego R napewno coś wykorzystam z tego co tu "widać"
    Rapid LB/1.2tsi 90km/MY16/Ambition max/Błękit Pacific
  • Dla mnie super. Poszukam gdzieś niebieskiego, żeby zabić monotonię Rapids.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew jak znajdziesz daj znać bo tez jestem zainteresowany kolorem niebieskim
  • Moim zdaniem również po drugiej operacji trochę tego za dużo, ale pierwsza opcja mi się podoba;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Hej.
    a jak to czerwone miedzy szczelinami się nazywa bo nie mogę znaleźć na Allegro 
  • Na allegro jest problem ze znalezieniem sprzedawcy. Taśma (czy też dekor) o profilu "przecinek" jest na razie mało znana. Praktycznie nie ma jej w sprzedaży. Rozmawiałem ze sprzedawcą elementów dekoracyjnych do samochodów - i nie mają, wie o co chodzi, ale na razie nie mieli w sprzedaży. 
    Większość elementów to tylko płaskie taśmy, o różnych szerokościach. Ale tylko "przecinek" można łatwo i symetrycznie wepchnąć między dwa elementy plastikowe.
    Na necie są np:
    aliexpres:
    5M 16.4' DIY Car Interior Decoration MOULDING Trim Decorative Strip RED Line with 5Colors
    http://www.aliexpress.com/store/product/5M-16-4-DIY-Car-Interior-Decoration-MOULDING-Trim-Decorative...
    http://www.aliexpress.com/item/DIY-Car-Interior-Decoration-MOULDING-Trim-Decorative-Strip-RED-Line-8...

    dx.com:
    http://www.dx.com/p/3d-5m-diy-car-decoration-moulding-trim-decorative-strip-orange-133491#.VWGXH0Z1S...

    Pozostaje jeszcze e-bay albo trochę czasu, uzbroic się w cierpliwość i kupić, jak będą bardziej dostępne.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @chris - a może takie będą pasowały do koloru blue
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Dzięki za linki już zamówiłem :)
  • Jak wrzuciłeś zdjęcia tak, ze widzę je na telefonie?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku
    Wystarczy jak się doda zdjęcie kliknąć dodatkowo aby je wkleił do treści wiadomości.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • a co o tym myslicie folia 3M Di-noc przyklejona z pomoca 3-primera. Nie ma ryzyka ze sie odkleji? Primer zdwaja moc kleju na foli....
    post-87970-0-80512000-1416071197.jpg
    1024 x 576 - 78K
  • @Jacol67 wygląda ładnie i jeśli jest dobrze odtłuszczone i dodatkowo tak jak piszesz użyty primer to będzie trwałe. Kwestia oklejania to kwestia gustu. Użyta tu folia 3M Di-Noc Carbon to raczej spory koszt bo ok 160-200 zł za 1 mb o szerokości 122 cm. Na taka listwę potrzebujesz ok 10-15 cm, ale razy 4 drzwi daje Ci 40-60 cm czyli koszt ok 64 - 100zł + primer i już robi się grubo ponad 100 - 150 zł. Jeśli umiesz to sam okleić to super, ale zakłady za takie coś biorą ok 100 zł za element + folia.
    Nie obędzie się bez demontażu, bo tylko taki sposób daje gwarancję prawidłowego wykonania.
    Ale się opisałem, ale to chyba zboczenie zawodowe.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • tylko ze w rapidzie, trzeba caly bok zdejmowac. Od wewnatrz, plastikowe cwieki odcinac ktore ponoc sa na gorace zgrzane jak je montuja fabrycznie....eeeh
    Napewno mozna bylo montaz tej listwy latwiej rozwiazac....
    6c176a2s-960.jpg
    960 x 636 - 195K
    53e084as-960.jpg
    960 x 540 - 171K
    d0976a2s-960.jpg
    960 x 636 - 103K
    d3176a2s-960.jpg
    960 x 636 - 154K
  • @atsuki
    A jak tak z innej beczki pytanie: Jak się sprawują sportowe nakładki na pedały? Też mam takie (też mam takie z AliExpress) i po 1,5 roku użytkowania na tej od sprzęgła już prawie zdarła się guma, a ta od hamulca się ciągle przekrzywia w prawo, a nie chcę tego przyklejać.
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?