FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Vmax, jak wyłączyć ogranicznik prędkości
  • Witam czy ma ktoś wiedzę jak cdif3 wyłączyć lub zmienić wartość maksymalnej prędkości bo seryjnie jest ustawiona na 190k/h

  • Może podasz trochę bliżej - czy to na kompie masz ustawioną prędkość?
    Czy chodzi o sygnalizację przekroczonej - nastawialnej prędkości auta?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Chodzi o kompa jest ustawione 190k/h nie sygnalizacja próbowałem cdif3 zmienić lub wylączyć całkowicie nastaw predkosci vmax anie nie mozna zmienić raczej nie potrafie tego zrobić a wiem ze można a jest to rapid 1.6tdi cr 105km
  • Kodowanie w vcds trzeba zmienić
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Niech mnie ktoś poprawi...w aucie nie na ustawionej maks prędkości przy której komputer już nie pozwala jechać szybciej, jedziesz tyle ile fabryka dała. Są wpisy ludzi na forum co jechali już ponad 200. @arturro po prostu musisz zrobić porządny chiptunning a nie jakieś boxy gdzie nie wiadomo czy one działają w ogóle. A jak chcesz jeździć szybciej to wybrałeś złe auto.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Panie Michale - gratuluję dobrej znajomości VCDS.
    Może napiszesz - co trzeba zmienić ...
    Wszyscy chcą, by ich R fruwał przynajmniej 220. Brak tylko jednej, małej instrukcji :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Blokada elektroniczna vmax stosowana jest przy prędkości 250km/h, w rapidzie taka prędkość jest mało prawdopodobna do osiągnięcia,  może na rolkach hamowni ewentualnie jednorazowo z odpowiednio wysokiej przepaści . Nie znam charakterystyki skrzyni biegów tego silnika ale może chyba braknąć obrotów silnika.
    Podejrzewam, że z powodów  technicznych i oszczędności  R nie jest wyposażony w taką blokadę. 
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • W R nie ma ograniczenia prędkości.
    Dla R 1.2 MPI przy 6000 obr. auto osiąga prędkość ok. 200 km/h
    Dla R 1.2 TSI 63 kW przy 6000 obr. auto osiąga prędkość ok. 260 km/h
    Dla R 1.2 TSI 77 kW przy 6000 obr. auto osiąga prędkość ok. 280 km/h
    Z kolei dla prędkości 220 km/h silnik
    1.2 MPI kręci 6500 obr./min
    1.2 TSI 63 kW kręci 5200 obr./min
    1.2 TSI 77 kW kręci 4600 obr./min => poniżej maksymalnych!!
    Oczywiście te prędkości nie są możliwe do osiągniecia w praktyce.
    Ale wynika jeszcze jedno - dla teoretycznego osiągnięcia na liczniku 200/220 km/h nie trzeba bardzo kręcić silnikiem powyżej jego nominalnych maksymalnych obrotów.
    A to wszystko tylko potwierdza fakt - że nie ma ogranicznika prędkości. Fizycznym ogranicznikiem jest relacja opór powietrza - moc silnika.
    Pozdrawiam
     


    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • To tu sie mylicie jutro wam pokażę zrzut z cdif3 ze jest blokada na 190k/h bez boxa auto jedzie powiedzmy ładnie do 180 a potem 197 jest masakra po założeniu boxa do 197 rozpedza sie jak bez boxa do 180 ze wiec dziala a obroty są to 3550 i koniec a pod pedałem gazu jeszcze mam i dlatego sprawdziłem czy jest ograniczona prędkość i prosze fote by nie było ze opowiadam bajki a  
    jercenjercen


    pokaż zrzut na 1.6 TDI CR 105KM bo ja udowodnie ze jest

    Bez tytułu.png
    232 x 151 - 66K
  • Po to jest forum, by eliminować niejasności i bajki.
    Nikt nie wmawia Ci, że opowiadasz bajki.
    Natomiast trochę to dziwne - bo katologowo R 1.6 TDI rozpędza się do 190.
    No ale poczekajmy. Może nas przekonasz, może się mylimy?
    Na Twojej fotce masz 197 - czyli to prędkość jaką podaje komp.
    Przy uwzględnieniu faktu, że licznik zawyża faktyczną prędkość, to wygląda na to, że Twój R osiąga firmową prędkość maksymalną.
    Czy odczyt prędkości masz z tylko z kompa Rapida czy też masz jeszcze z GPS?
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Instrukcje do vcds na stronie rosstech. Jest też tam eng forum.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • A prędkość GPS  194 ale tu nie chodzi mi czy jest predkosć z gps czy z licznika czu komputer chciałbym uzyskać odpowiedzi lub pomocy jak zdjąć dane ograniczenie i czy jest to mozliwe i tak jak pisałem jutro ok gdz 14 macie zrzut z kompa ze jest owa blokada 
    supermajku a


    cdif3 wiem jak obsługiwać tylko chodzi o to ze nie chce sie zmienić wartość 190 na inną wpisze w pole i robie zapisz ale nic z tego nawet dla jasniści filmik wam nagram i wkleje

  • @arturro a po podłączeniu cdif3 masz taką samą opcję dla i bez boxu?
    Czy sam box nie wprowadza zamieszanie?
    A nie ma on na stałe zapisane w rom-ie tej wartości?
    Pozdrawiam

    PS - piszesz, że po założeniu boxa silnik ciągnie do 197 - i dalej ani rusz, pomimo, że masz  jeszcze rezerwę pod pedałem. To wygląda w takim układzie na ograniczenie w samym boxie - ale nie w R. Spróbuj sprawdzić to pod kątem box-ograniczenie, "czysty" silnik - bez ograniczenia.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @arturro
    To ze po założeniu boxa do silnika i zwiększenia jego mocy i momentu prędkości maksymalna rośnie, to przecież normalne. Zrób porządny chiptunning a prędkości jeszcze wzrośnie. Jedziesz tyle ile masz pod butem i tyle.

    Z forum Ross Tech, ten parametr w ecu może być tylko zmniejszony, nie można go podwyższać . Ale nie ma on IMO znaczenia w rapidzie bo nie ma ograniczenia. Nawet jeżeli program je pokazuje to IMO go nie ma.

    W tym wątku (http://rapidklub.pl/discussion/comment/14386#Comment_14386) kolega @thomas mówi że uzyskał prędkość ponad 200, bez żadnych modyfikacja.

    I jak pisałem wcześniej, zrób porządny chiptunning to będziesz jechał szybciej.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Może to jest zabezpieczone i nie jako adaptacja tylko jako ta druga opcja do zmian
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • ok czy box jest podłączony  czy bez boxa to idzie vmax 197 tylko z box dynamika jest lepsza bo o 25% jest momęt i moc wieksza i prosze fote z cdif ze jest ograniczona predkość i nie mozna jej zmienić tez mam filmik nagrany ale musze go przerobić na mp4 i teraz pytanie czy zna ktoś inną mozliwość by tą wartość 190 mozna zmienoć ????
    vmax.png
    1366 x 768 - 112K
  • atsuki  tu nie chodzi mi o z cipowanie bo po pierwsze auto jest na gwarancji a po drugi skoro octavia idzie prawie 220 z takim silnikiem to dlaczego rapidek nie mógłby tyle iść :p
  • spróbuj innym programem.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • To do sprawdzenia dwie rzeczy. Wizyta na hamowni wyżej wymienionej octavi oraz twojego Rapida w celu sprawdzenia osiągów oraz porównanie przełożeń skrzyni biegów. I jak dawałem linka, osoby z tym silnikiem w Rapidzie jechali ponad 200 km i to na serii, bez żadnych boxów i zabawy w ustawienia komputera. Więc... ktoś z VCDS musiałby potwierdzić jeszcze czy jest w ogóle takie ustawienie prędkości maksymalnej możliwe.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Jest i filmik 2 próby zmiany vmax i bez powodzenia gdzie cdif przyjął i zapisał a nie zmienił :/
    [code]http://speedy.sh/jDWCd/vmx.rar[/code]

  • @arturro - zastanawiam się, że cdif jest ogólny, dla wielu pojazdów. Dlatego też ma, jako jeden z wielu innych, parametr ograniczenie prędkości. Ale z kolei komp R tego nie ma i nie widzi takiej nastawy/zmiany. Jedzie tylko tyle, na ile ma mocy.
    To co piszesz - że masz 25% większy moment i moc - to masz tylko własne odczucia.
    Jak skorzystasz z hamowni i porównasz wartości z/bez boxa - podejrzewam, że będziesz bardzo zawiedziony.
    Na różnych
    portalach panuje najczęściej jedna opinia - stosowanie jakichkolwiek elektronicznych bajerów do silnika bez hamowni jest właściwie niczym.
    Dobrym przykładem jesteś sam ze swoim R. Nawet nie znasz rzeczywistej mocy i momentu swojego nieboxowanego silnika, ale podajesz, że z boxem masz o 25% większe wartości.  
    Z wykresów na hamowni najczęściej wynika, że silniki VW mają większą moc niż podane w papierach.
    Może w Twoich odczuciach masz większy wykop, może to sprawia Ci przyjemność. Niech tak pozostanie. Jednak mędrca oko i szkiełko (a dla R hamownia) jest lepsze od doznań subiektywnych, nie podpartych żadnym pomiarem.
    Pozdrawiam


    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?