FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skrzynia biegów (wsteczny)
  • Witam,
    Wiem, że temat był przerabiany, ale tak jeszcze dla pewności. Otóż często nie wchodzi mi bieg wsteczny, czuć jakby o coś zahaczał, czsami też jedynka nie wchodzi, mam już wrażenie subiektywne, że czasami potrafi szaprnąć jak wrzucam z 1 na 2, może źle puszczam sprzęgło :) ale na innych biegach tego nie zauważam, także niedługo będę sprawę zgłaszać do serwisu, w sumie od poczatku występuje ten problem, czy ktoś miał już coś podobnego i zgłaszał to do serwisu, kolega @jercen sugerował bodajże z tego co pamiętam, że chodzi o cięgna. Pozdrawiam
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Mam to samo. Ale wolałbym sam wyregulować sobie cięgna tak jak to robiłem w O1.
    Może ktoś ma manuala jak to zrobić gdzie co zablokować?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Mam to samo.
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • chyba wszyscy tak mają;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Zasada działają ciągiem taka sama. Ten rodzaj skrzynki biegów idzie juz z 10 lat. Jest stara to i sposób jest stary.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Zgodnie z instrukcją:
    "Bieg wsteczny włączać tylko, gdy samochód stoi. Nacisnąć pedał sprzęgła i trzymać całkowicie wciśnięty. Aby uniknąć zgrzytów w skrzyni biegów, przed włączeniem biegu wstecznego należy chwilę odczekać."
    Gdzieś na forum jest wyjaśnienie co jest powodem konieczności takiego postępowania. 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  •  Samochód trzeba zatrzymać ponieważ bieg wsteczny nie ma synchronizatora, ale tu chodzi raczej o haczenie przy zatrzymanym samochodzie. Ja też czasami tak mam, chociaż wydaje mi się, że trochę się to ułożyło.
  • Często to się dzieje i u mnie.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • A jestem ciekawy czy ktoś to już regulował w ASO? Bo trochę słabo by było "ten typ tak ma" 
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • A jaki masz silnik?
    Rapid SB|1.2 TSI 85KM|MY15|Aktiv Max|Biel Candy|Białystok|7000km
  • Mi Aso niecce tego zrobić.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Wszystkie niezbędne dane są w podpisie @abrakadabrian (1.2 Tsi 85km)
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • U mnie bieg wsteczny oraz jedynka wchodzi bez zarzutu... jeszcze się nie zdarzyłoby mi nie wszedł... jeśli chodzi o zmianę biegów z 1 na 2 i wyżej, to jest lekkie szarpanie i nie jest tak płynnie jakbym chciał, ale to chyba raczej kwestia puszczania sprzęgła i operowania pedałem gazu... takie jest moje odczucie.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Stare bmw e30 miało precyzyjniejszą skrzynie.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Z 1 na 2 to chyba standard choc to zalezy od sposobu jazdy, czasem wystepuje czesciej nie, wsteczny u mnie bez zarzutow
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jeżeli chodzi o zmianę 1 na 2, IMO, ważne jest do jakich obrotów kręcimy i na ile pozwolimy obrotom opaść przy zmianie biegu. Ja staram się jeździć do 3200-3500 i dość szybko zmienić bieg tak aby prędkość obrotowa silnika na drugim biegu była niższa niż spadek obrotów przy zmianie biegu. W momencie jak się robi to wolno trzeba umiejętnie pedałem gazu podnieść obroty aby nie było szarpnięcia.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @atsuki skoro kręcisz tak wysoko, rozumiem, że nie stosujesz się do podpowiedzi maxi-dota? ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • I zmienić biegi przy 1900? Nie... 1-2 szybko, potem w zasadzie 4 lub 5 i się toczymy. Chyba że jakieś wolne auta z przodu :).Jazda w mieście przepisowe 50,70 czasem +10 :).
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • U mnie haczył głównie wsteczny, jedynka sporadycznie. Uspokoiło się to w okolicach 3000 - 4000 km i teraz jeśli już jest problem to tylko sporadycznie, że nawet tego już nie zapamiętuje. Wcześniej zgadza się prawie przy każdym wrzuceniu wstecznego był problem. Coś się ułożyło i może raz na 20 wstecznych coś zahaczy jak nie rzadziej.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Skrzynia MUSI zmieniać bieg pewnie nawet przy 6000 tys obr. Na litość boską nawet i jedyna i dwójka mają podwójną synchronizację i tym bardziej muszą.
    Czasem jest tak że jak podwójnie nie wysprzęglisz to bieg nie wejdzie!
    Skrzynia w rapidzie pod względem jakości jest marna.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?