FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wypompowanie paliwa ze zbiornika
  • Dzień dobry,
    Panowie stała się dziś tragedia! Tankując dzisiaj z rana paliwo, zamyślony człowiek czy co... nalałem do benzyniaka diesla... Zadzwoniłem po kumpla, który ma lawetę i teraz mam Rapida pod garażem. Muszę wypompować jakoś to paliwo, tylko Panowie - jak?
    Bardzo proszę o pomoc. Jestem załamany...
    Pozdrawiam!
  • Ja kombinował bym tak:
    poszukał pod maską wężyk, który doprowadza paliwo ze zbiornika do silnika,
    odłączył, w razie potrzeby przedłużył i do beczki.
    Włączył zapłon (nie rozrusznik) i spokojnie poczekał, aż pompa na zbiorniku pięknie wypompuje całe paliwo ze zbiornika.
    Potem wlał piątkę benzyny i ponownie zapłon - celem przepłukania pompki i przewodu paliwa z resztek diesla.
    A dalej już będziesz wiedział.

    Powodzenia.

    Oczywiście pewności mi brak.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Witam,mam pytanie,czy jest w ogóle możliwość zatankowania omyłkowo paliwa niezgodnego czyli zamiast PB 85 nalać paliwo ON,czy pistolety dystrybutora uniemożliwiają taką pomyłkę ?
    Proszę o odpowiedz dla mnie i dla przestrogi kolegów.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Otóż zamiast ON, którego pistolet jest grubszy da się PB, których pistolety są cieńsze.
    Znajoma znajomej tak uczyniła.

    Odwrotnie (czyli jak u kolegi polmos) nie za bardzo...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Pewnie że się da. Ja wcześniej jeździłem na benzynie z gazem i teraz przed tankowaniem gapię się na te oznaczenia dobrych parę chwil, żeby się głupio nie pomylić. :)
    SB | 1.6 TDI | 2015 | ACTIVE MAX | GRANAT | 1 TYŚ. | 3MIASTO
  • No, chyba że w R na PB nie ma zmniejszonego otworu wlewowego co by było dziwne.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Wejście wężykiem poprzez otwór wlewowy jest możliwy, ale trudny. Jak to się nie uda, pozostaje drugi sposób: dostać się do zbiornika poprzez pompę paliwa. Należy zdjąć tylne siedzisko, odłączyć wiązkę kabli, odkręcić nietypową nakrętkę z tworzywa (najtrudniejsze zadanie). Potem już klasycznie, wężykiem podłączonym do pompki wyciągnąć jak największą ilość mieszanki.
    Mam nadzieję, że nawet nie dotknąłeś rozrusznika po zatankowaniu, bo to była by tragegia.
    Jak znajdę chwilę czasu - to może poszukam jakie ilustracje i dalsze opisy.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • zadzwoń na assistance, może uda im się to zrobić. Mają czasem specjalne pompki do tego.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Niestety zatankowanie ON zamiast PB 95 jest możliwe, przynajmniej na tej stacji...

    jercen, byłbym wdzięczny za dalsze wskazówki.
  • @polmos
    I jak zakończyła się "przygoda" z paliwem?

    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Jercen jeżeli jest więcej jak 3/4 w baku jest ryzyko ŚMIERDZĄCEGO SYFU W kabinie.
    Najlepszy sposób jak kolega na początku napisał.
    spuścić to paliwo poprzez odłączenie przewodu paliwowego na łączeniu:
    1. tuż koło zbiornika i wypuścić od dołu
    2. koło filtra
    3. w komorze silnika
    przedłużyć i będzie do czego nalać.

    Sposób uruchomienia pompy
    na piechotę: co chwilę włączać zapłon bo pompa pracuje kilka sekund i się wyłącza
    na skróty: wyjąć przekaźnik od pompy i zmostkować zgodnie ze schematem na przekaźniku piny nawet drutem wtedy pompa się włączy i wypompuje wszystko.

    można by przepłukać czystą benzyną ale to nie jest konieczne bo to co zostanie powinno się przepalić. będzie kopcić i śmierdzieć i chwilo słabiej będzie jechać ale przejdzie.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?