FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
ANKIETA - jaki silnik wybraliście do swojego Rapida?
  • 1,2TSI 105 KM LB Ambition Max oczekuję na Rapidka.
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • Przesiadłem sie z Fokusa 109 km TDCI na Rapda TSI 105 KM i w paliwie i mocy są podobne tyle że Skoda pachnie nowością:)
    Rapid SB/1.2 CBZB 105 KM/MY 15/Elegant/Czarny Magic/28000/Leszno
  • przesiadłem się ze silnika V6 2.5 190KM, wiadomo że w moim space jest silnik mniejszy o połowę i koni też mniej, ale samochód lżejszy i konstrukcja nowoczesna a przy tym i moment obrotowy lepszy, konie to nie wszystko, i powtórzę się jestem bardzo zadowolony
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • ... nie wspominając o spalaniu-poprzedni w mieście 13-14 litrów przy spokojnej jeździe więc teraz o połowę mniej
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Z uwagi na spora ilość kilometrów jakie pokonuję, wybór padł na silnik z "fabryczną" instalacja LPG 1.2 TSI
    Rapid SB | 1.2 TSI LPG 85km | MY15 | Elegance Max | Perłowa Czerń | Myślenice
  • Gdybym robił duże przebiegi skłaniałbym się ku TDI, dodatkowo TSI 85km nie ma 6ki pomocnej w trasie...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • no dokładnie @bounty ma rację na dużą ilość km zwłaszcza w trasie lepszy TDI ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • dokładnie, też tak uważam:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Każdy sobie liczy. Ja ostatnio zauważyłem na stacji LPG po 2.05zł. Pewni wyjdzie 15-18zł/100km W aspekcie ekonomicznym trudno to pobić. Kwestia jak ważny jest komfort jazdy. Jak kto lubi...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • U nas LPG 1,75 zł :-) uważam że mega oszczędnie:-) 1.2 MPI + LPG. Głównie miasto Krakow.  Spalanie 7.2 Lpg, plus PB na rozruch i zagrzanie.  Ok 20 litrów PB na 3000 km.
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • No bo wychodzi tanio. U nas po 1,90. Ogólnie, patrząc po moich stacjach. Paliwo spadło z 5,50 na 4,00 (-30%) zł a lpg z 2,50 na 1,90 (-24%). Tanio wychodzi zarówno z LPG jak i z PB. Przy oszczędnym 1.2 tsi różnica w koszcie 100 km to tylko parę złotych. Ja jak policzyłem to sam koszt instalacji gazowej w aucie zwrócił by sie dopiero po paru latach. Dlatego padło na 1.2 tsi 85km.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • dokladnie, przy TSI który potrafi byc bardzo oszczedny jesli sie już potrafi go obsługiwac to róznica z LPG nie jest wcale duza, nie jest to przeciez sam koszt LPG bo dadać nalezy paliwo na rozruch i dotrysk + koszt instalacji, w pozniejszym czasie drozszy przeglą techniczny i serwis instalacji
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jeszcze ja w kwestii wyboru silnika PB/ON dokonywanego wyłącznie w oparciu o roczne przebiegi.
    Warto dodać, że nie tylko sumaryczny przebieg się liczy ale odcinki w jakich ten przebieg realizujemy.
    W sytuacjach gdy samochód na co dzień jeździ kilka km po mieście, a np. co dwa tygodnie robi trasę do hacjendy w górach, czy nad morzem, to mimo iż roczny przebieg będzie znaczny, diesel wcale nie musi być dobrym rozwiązaniem.
    Dlaczego?
    Dlatego, że taka kilkusetkilometrowa trasa wykonana w kilka godzin nie zrekompensuje zużycia silnika pracującego na zimno przez drugie tyle km i jeszcze więcej godzin pokonanych na zimno przy kilkukilometrowych trasach miejskich.
    Efekt będzie taki, że większość życia ten diesel i tak będzie zimny przez co ponadnormatywnie szybko się zużywał.
  • Ja się nie zastanawiałem nad LPG ponieważ koszt instalacji wynegocjowałem na 1500 zł:)

    A dotrysk w trasie? Hm... można go ominąć. Już kilka dłuższych stras autostradowych z rodziną ( prędkość 120 - 130 max) i wskazówka od PB nawet nie drgnęła na trasie (o moje zdziwienie!!!) a LPG wyłączył się dwa razy ze względu na koniec zapasu:):) Pierwszy raz po 537km a drugi 549 km (tankowanie na autostradach pod korek:))
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Mam świadomość, że TDI ma "szóstkę" oszczędniejszą w trasie, jednak poruszam się po terenie górzystym, lokalnymi krętymi drogami, tu rozwinąć 70km/h to cud :D i tak cały dzień. 
    Rapid SB | 1.2 TSI LPG 85km | MY15 | Elegance Max | Perłowa Czerń | Myślenice
  • TDI ma skrzynię 5 biegową, 6ka jest w TSI 105KM, ew. możesz do TDI dobrać DSG 7 biegowe...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Proponuję uzupełnić ankietę o nowe silniki albo dopisać nowe moce do już istniejących (np. "1.6 TDI 105/115KM") bo nie wiem czy zaznaczyć czy poczekać na ew. zmiany.
    Podobnie w pozostałych ankietach, których dotyczą zmiany w wariantach.
    Tam gdzie się da to raczej zmodyfikować istniejące...

    ;)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ankieta zaktualizowana o nowe silniki, można głosować.
    pozdrawiam
    Administrator forum RapidKlub.pl
  • nie ma 1,2 tsi 90 KM 
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • coś się nie dodał... już jest.
    Administrator forum RapidKlub.pl

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?