FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Bagażnik dachowy - belki
  • Jeżdżę sporo z rowerami/ nartami. Moje spostrzeżenia co do bagażnika dachowego. Nie ma w tej chwili (stan na lipiec/sierpień) dobrego bagażnika dachowego - zamiennika. Kupiłem bagażnik w sklepie internetowym przeznaczony do Rapida (nie mylić z Rapid system z Thule) firmy chyba Cruze. Męczyłem się 2 godz z montażem, dzwoniłem do sprzedawcy z prośbą o wskazówki itp. Koleś powiedział mi, że to jest drugi który sprzedał (może nabywca jeszcze go nie zamontował) w końcu zgodził się zwrócić kasę (470,00). Czas mnie naglił i zadzwoniłem do salonu (Lelek Gliwice) cena katalogowa 810,00 udało mi się zejść na kwotę 690,00. Pasuje rewelacyjnie, montaż 5 min max Polecam
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • Dzięki za info, pewnie wiesz przyjdzie sezon zimowy to trzeba będzie o belkach na narty pomyśleć :)
  • Świeżo kupiłem Spacebacka. Jeżdżę dużo i z rowerami i z nartami. Chciałem kupić bagażnik "Mont blanc". Mimo, że katalogowo jest do tego modelu to fizycznie nie pasuje. Kupiłem więc w salonie i pasuje rewelacyjne. Montaż bardzo prosty i szybki. Polecam!
  • 600 zł. Fabryczne belki montowane bez narzędzi. Szykowne.
  • Witam, dziś zamontowałem
    IMG_20140702_160718.jpg
    3264 x 1836 - 1M
    IMG_20140702_160700.jpg
    3264 x 1836 - 2M
  • Pamiętaj o ograniczeniu do 120 km/h (wg instrukcji)
    Zresztą, jak zapomnisz, to gwizd wiatru w stylu "małe tornado" szybko ci o tym przypomni :-)
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • tomjurd podaj cenę belek i model czy jest jakaś różnica miedzy lift a spec?
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Myślę, że nie ma różnicy.
    Ceny są różne, od 800 w górę.
    Mój zestaw:
    - Thule Rapid System 754
    - Thule WingBar 969
    - Zestaw dopasowujący 1713 Rapid
  • Fabryczne są dedykowane do nadwozia. Mam do lifta i polecam. Łatwy montaż, prosta niezawodna konstrukcja, wszystko pasuje. Byłem z 4 parami nart i przy 160 km/h bez problemu. No i zapłaciłem 550 po negocjacjach.
  • Kupiłem belki w salonie Skody (do lifta) i mam jeden problem, a mianowicie przy prędkości około 80km/h słychać dość głośny świst powietrza, niemalże jak przy otwartej szybie. Przy prędkości powyżej 100 km/h jest to już porządny hałas. Pierwszy raz jeżdżę z belkami na dachu więc nie wiem czy to jest normalne. Jak to jest Panowie u Was w samochodach ?

  • @vader777 - niestety to normalne. Prawdę mówiąc to ciszej jest z BOXem na dachu niż z samymi belkami. Jak nie używasz codziennie to ściągaj. Mniejszy hałas, mniejsze spalanie i mniej kołysze samochodem.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • mam lifta i belki zakładam tylko gdy to konieczne. Tzn puste belki są głośniejsze niż na z 4-ma rowerami na dachu.
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • vader777, nie dziw się,  przeczytaj to co napisałem kilka postów wyżej. A poza tym istnieje jeszcze taki wynalazek jak owiewki do belk bagażnika dachowego.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • tomjurd, Mógłbyś napisać, w które otwory włożyłeś te bolce od stóp Thule. Pierwsze od szyby przedniej auta, czy drugie? Chodzi mi zarówno o tył jak i przód. Wiem, że tam są po dwa otwory, a w stopie jest jeden bolec.
  • Szukam właśnie czegoś w rozsądnej cenie.
    w Norauto zaproponowano mi zestaw Skoda Rapid, 5 drzwi hatchback ( 10+D ) za 240 zł ale nie mam 100% przekonania że będzie pasował do LB. W LB są po dwa otwory mocujące łapy do samochodu tymczasem ich zestaw ma tylko jeden  otwór.
    W katalogu mają też Thule za 789 zł, ale tego nie widziałem bo nie mieli na stanie. 
    W salonie za oryginalny Skodowski z Thule chcą 585 zł.

    Rapid LB | 1.6 CAYA 90KM | MY15 | Ambition MAX | Biel Candy | 19000km | Śląsk
  • Ja zakupiłem sobie aluminiowy bagażnik Montblanc, a wygląda to tak:
    http://allegro.pl/bagaznik-mont-blanc-do-skoda-superb-po-09-2008-i5101321730.html

    Z tym, że zapłaciłem nieco taniej bo 399zł. w W-wie na Żwirki i Wigury. Aha i w tym zestawie również jest tylko jeden otwór, ale na to nie ma co patrzeć. Ja wiozłem na bagażniku duży box dachowy i nie było najmniejszych problemów z bagażnikiem. Szybki montaż, a demontaż jeszcze szybszy :) Jednym słowem polecam.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Elegance | Beż Cappuccino | Warszawa
  • a powiedzcie jak to jest z montażem? Czy jakoś lakier się nie uszkodzi przez te mocowania?
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • @ryba8013 odnośnie montażu to nie ma szans aby uszkodzić lakier samochodu, osłony gumowe nie pozwolą na to.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Elegance | Beż Cappuccino | Warszawa
  • Zdecydowałem się na zestaw z Norauto.
    Montuje się łatwo i dobrze pasuje.

    IMG_20150814_195530.jpg
    3264 x 2448 - 2M
    IMG_20150814_195523.jpg
    3264 x 2448 - 2M
    Rapid LB | 1.6 CAYA 90KM | MY15 | Ambition MAX | Biel Candy | 19000km | Śląsk
  • Nie wiesz czy ten spoilerek można domówić osobno? 
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Myślę że tak, ja swój domawiałem bo w oryginale przy TDI 90km go nie dodają. 
    Rapid LB | 1.6 CAYA 90KM | MY15 | Ambition MAX | Biel Candy | 19000km | Śląsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?