FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Pielęgnacja wnętrza
  • @michal123 nie ma tego już co komentować.. poza prośbą o czytanie ze zrozumieniem i nie wyciąganie zbyt daleko idących wniosków..
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Ja mam jasne wnętrze w samochodzie czym to można czyścić?
    Rapid SB |1,2 TSI 86KM | MY15 | Elegance Max | Biały |
  • Dwa razy do roku pranie tapicerki w firmie, która się na tym zna. Jak nie dosuszą to brud wróci błyskawicznie i będzie gorzej, samemu raczej trudno. Trzeba zdemontować fotel, lub mieć maszynę do prania. Najważniejsze jest dokładne dopłukanie. Moim zdaniem wszystkie spraye do tapicerki można sobie odpuścić. Chyba, że masz pojedynczy ślad po jakimś słodyczu na tapicerce, to spraj, lekko sprać i od razu wyciągnąć odkurzaczem wodnym.

    Przez parę lat "walczyłem" z beżową tapicerką. Z doświadczenie już wiem, że jak ma być ładnie i trwale to samemu jest trudno...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • ...ja na temat dodatków skórzanych typu, kierownica itd. używam do skóry oliwki dla dzieci BAMBINO ( smaruję kilka razy do roku), ładnie się wchłania, nie jest potem nic tłuste lecz skóra jest miękka i fajna w dotyku- dobra rada którą usłyszałem kiedyś od tapicera, na prawdę się sprawdza :-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Bardzo dobra metoda. Przede wszystkim skóra nie może zostać wysuszona, nie wolno używać alkoholu i jej namaczać wodą. Do czyszczenia stosuję specjalne preparaty do skór, lub woda z szarym mydłem. Do konserwacji są preparaty lub woski, oliwki. Ja do skór używam naturalnego pszczelego wosku z Fm group. Wystarcza na długo i jest dobry do pasków torebek butów i portfeli.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jeżeli brud nie jest głęboki to woda i tzw magiczna gąbka. Bardzo dobrze daje radę. Z praniem dwa razy w roku bym nie szalał. A w przypadku podgrzewanych foteli w ogóle bym sobie odpuścił.
    Samemu da radę jak nie jest zabagnione to nie powinno być problemu. Zawsze po myciu i odkurzaniu przecieram wilgotną mikrofibrą lub ściereczkami nawilżanymi do tapicerki. 
    Raz na jakiś czas używam pianki i właśnie gąbki z rossmanna żeby usunąć powierzchowne zabrudzenia. No a przede wszystkim pilnuję żeby mi nie brudzili :) . Na razie się udaje.
    np:

    http://mrcleaner.pl/valetpro-classic-heavy-duty-carpet-cleaner-srodek-do-prania-tapicerki-500ml-p296... 
    wiem że często linkuję do tego sklepu ale tam kupuję i jestem pewien jakości i usługi.


SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?