FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wycieraczki, problem
  • Witam po raz kolejny :)
    Powoli temperatury spadają, a u mnie znowu powraca problem hałasujących wycieraczek, dokładnie prawego pióra. Prawe pióro było już jakiś czas temu wymienione, ponad pół roku temu bodajże, przez mechanika, jednak problem nie ustał, sprawa była zgłaszana wtedy, i jak widać kłopot jak był - tak i jest. Generalnie jest to irytujące, trzeszczenie, ocieranie szyby, występuje jak jest nieco chłodniej, i też nie zawsze. Co radzicie?  Poniżej macie filmik do obejrzenia :
    https://drive.google.com/file/d/0Bx-dJJqEjnFVLWZQeTZXZ2QwbTQ/view?pli=1
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Witam,faktycznie taka praca wycieraczek może denerwować kierowcę.Miałem podobny problem z wycieraczkami w poprzednim samochodzie Renault i też myślałem,że to wina wycieraczki,ale okazało się,że nawet po odchyleniu wycieraczek od szyby i pracy ich na sucho,problem nadal istniał.Okazało się,że wada tkwi w samym mechanizmie korbowym,obrotowym wycieraczek na podszybiu jak stwierdził mechanik.Na szczęście nie doszło do wymiany całego mechanizmu,tylko na regulacji i przesmarowaniu całego układu korbowego wycieraczek.Tak było w moim wypadku,co nie oznacza,że tutaj w Skodzie Rapid problem będzie ten sam.Warto spróbować pracę wycieraczek na sucho,czyli bez obciążenia na szybie przedniej,czy taki hałas nadal występuje.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Moim zdaniem pod złym kątem ustawione jest ramie wycieraczki. Wtedy guma wycieraczki za bardzo się odgina w jedną stronę. Jedz do aso niech sprawdzą specjalnym przymiarem i w razie co wyregulują ramię.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • @andrew61k
    "...
    okazało się,że nawet po odchyleniu wycieraczek od szyby i pracy ich na sucho"...
    "
    Warto spróbować pracę wycieraczek na sucho,czyli bez obciążenia na szybie przedniej..."
    Obawiam się, że w R takie "spróbować pracę wycieraczek na sucho" z powodów konstrukcyjnych jest niewykonalne.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Chyba, że odkręca maskę. Jedynie co z ramieniem można zrobić to przykręcić w innym miejscu na wieloklinie. Czy widzieliście mechanizm wycieraczek? Nie ma tam żadnych regulacji. Czasem warto zapłacić więcej za dobre wycieraczki bo takie tak mają. Jedno pytanie czy na bardzo mokrej szybie też tak się dzieje? Może jest tłusta.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Wystarczy podniesc maske i zdemontowac ramie wycieraczki z wieloklina, by posluchac mechanizmu bez ramienia i wycieraczki.
    @supermajku: "Jedno pytanie czy na bardzo mojej życie tutaj się dzieje?" - o co chodzi? 

  • Jedno pytanie czy na bardzo mokrej szybie też tak się dzieje? Może jest tłusta. A się uśmiałem. Telefon w ostatniej chwili poprawił na swoje.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • "Telefon w ostatniej chwili poprawił na swoje"
    Czyli trzeba wyrobić sobie w końcu nawyk sprawdzania przed wysłaniem...    :)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @crady
    Jak zdemontujesz ramiona (odkręcisz nakrętki) to zmienisz naprężenia w mechanizmach i taki test nie jest miarodajny. A poza tym mogą ośki wpaść do środka i kłopot gotowy.
    Jak już, to demontaż maski (tak jak pisał majku).
    Ale takie testy to niech już ASO sobie robi...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @supermajku  nie ma takiej możliwości, że szyba jest tłusta, pierwszym razem jak się to działo, tak ją wyczyściłem, i nadal problem istniał, co ciekawe raz występuje, a raz nie.
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Co do regulacji czy usuniecia usterek w mechanizmie przedniej wycieraczki - nie trzeba sciagac przedniej maski. Wystarczy ja podniesc. Proponuje by kol. Adam22 zdemontowal prawe ramie przedniej wycieraczki i stwierdzil czy to ramie czy caly mechanizm silnika z przekladnia jest zrodlem niepokojacych odglosow. Nie zawsze trzeba demontowac kilka elementow samochodu by miec dostep do jednego malego elementu. Jedynie przy montazu ramienia wycieraczki wazne jest zachowanie kata albo odleglosci od krawedzi szyby konca wycieraczki.
    ===
    Oski po demontazu ramion nie wpadna do srodka. Siedza w całym mechanizmie wycieraczek.
  • Tak oski nie wpadną. Są zabezpieczone pierścieniem zegera (segera)
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Witam. A ja mam zupełnie inny problem z wycieraczkami ;-). Jak popada deszcz czyli moment w którym muszę ich użyć przyprawia mnie o marskość wątroby ;-). Jak przejadą to przez dłuższą chwilę wydaje mi się że szyba jest zaparowana z zewnątrz bo próba wytarcia od wewnątrz nic nie daje. Jak szyba wyschnie to robi się przezroczysta, do tego momentu jest przyćmiona(jak by zaparowana). Macie też taki efekt?
    Rapid SB | 1.2 TSI 105km | MY14 | Elegance | siwy | 13000km | Łódź
  • Odtłuść szybę...
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Dokładnie tak, problemem mogą być przetłuszczone szyby. Czym usunąć tłuszcz? Jedni twierdzą że wystarczy zwykłe mleczko do szyb CIF inni kupują specjalne specyfiki. Nie chcę Cie wprowadzać w błąd więc jeśli byś szukał jakiegoś środka czyszczącego to proszę [wymoderowane] lub poczekaj aż ktoś odpisze i może Cię naprowadzi.

    Wpis niezgodny z regulaminem. Link usunięty. Moderator.
  • Ja wiem, że fajnie odkopuje się posty sprzed prawie 2 miesięcy polecając produkty które się sprzedaje :) Mimo wszystko najbardziej polecam zwykły alkohol isopropylowy zamiast tych wszystkich specyfików.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Witam,najlepszym sposobem,żeby uzyskać dobry efekt czystości szyb samochodowych po ich umyciu jest przetarcie ich wodą z domieszką zwykłego octu spożywczego jaki stosujemy w gospodarstwie domowym.Kiedyś stosowałem zamiast octu amoniak,ale teraz trudno dostępny,wiec widząc efekt czystych szyb w domu i luster za pomocą wody z octem jaki stosuje żona,przeniosłem to na samochód,efekt ten sam-szyby samochodu zawsze czyste.
    Jedna tylko uwaga,żeby po wytarciu szyb samochodu wewnątrz,pamiętać,żeby samochód pozostawić na 5-10 minut otwarty,żeby opary octu się ulotniły,a nie wsiąkły w tapicerkę samochodu.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • @Adam22 czy rozwiązał się twój problem z wycieraczkami? Pytam bo u mnie się zrobiło to samo tylko, że z lewą tzn. od strony kierowcy. trze niemiłosiernie. I też jest jak u ciebie, raz jest ok, a raz można uszy stracić, myślałem o wymianie wycieraczek ale nie wiem czy to coś da?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Witam. Po wymianie pióra problem znikł. Pióro było luźne, nie siedziało dobrze w uchwycie. To był problem. Problem rozwiązany w ramach gwarancji. 
  • Jak kupiłem nowe pióra Bosha i jest super, problem znikł.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Przy jakim przebiegu zmieniłeś pióra?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?