FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Mata wygłuszająca silnik
  • Witam Koledzy,
    Czy u kogoś z Was wypadają spinki podtrzymujące matę wygłuszającą pokrywę silnika? U mnie wiecznie wypadają te dwie umieszczone w centralnej części wygłuszenia i w rezultacie po otwarciu maski, mata tak dziwnie obwisa. Spinki chyba idą takie same jak do Octavii czy Roomstera. Czy nie?
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok
  • Chyba jesteś pierwszy, kto podejmuje taki temat.
    Jak możesz - sprawdź, czy te spinki nie są pęknięte, czy są "sprężyste" lub nie mają wyłamanego elementu. Z tej racji, że chyba nie było tego tematu - nie jest to jakaś zasadnicza wada. Swoją drogą, spróbuj zamienić te dwie spinki miejscami z dwoma innymi, np. bliżej szyby. To jest rozwiązanie tymczasowe. A przy otwieraniu maski silnika nie będzie już sprawiało takiego problemu i sprawdzisz, czy to kwestia samych spinek czy też "nadmiernego" otworu w masce. Niezależnie od tego - pewnie zakup takich spinek nie będzie dużym wydatkiem. A z pewnością poprawi komfort otwierania pokrywy.
    W moim R przy kilkukrotnym otwieraniu pokrywy silnika miesięcznie, nie miałem do tej pory żadnych problemów ze spinkami czy matą.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki za odzew. Faktycznie nie jest to jakaś znacząca niedogodność, jednakże dosyć irytująca. 
    Generalnie po otwarciu maski słyszę tylko dźwięk spinek wpadających gdzieś pomiędzy silnik a inne "wnętrzności" auta ;) Kupiłem zestaw nowych spinek i też jest tak samo. Także być otwór technologiczny w masce jest jakiś nieforemny?
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok
  • U siebie zauważyłem tylko leki luz, ale wygłuszka trzyma się dobrze. Może maska jest po naprawie?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • W temacie maty wygłuszającej - moją matę wygryzła kuna. Podniosłem maskę i zaczęły się sypać strzępy gąbki która jest od strony maski. Od strony silnika nic nie widać, tylko dotykając czuć że jest wygryziona.  

    Nie pomaga sierść kota i kostki do WC. Miejsce w którym grasują odwiedzam rzadko, i obecnie stosuje spray odstraszający który działa przez kilka godzin... Na razie chyba wystarcza. 
    Dobrze że zwierz nie dobrał się do kabli...
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • U mnie problem się pogłębia. Wczoraj zauważyłem, że wypadły kolejne 3 spinki na obrzeżach maty w różnych miejscach. Komputer już mnie "zaprasza" powoli na przegląd, także przycisnę ich i o to w ASO. Mam nadzieję, że to nic z maską jak to zasugerował supermajku.
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok
  • Hust wymieniałeś tą matę, czy jeździsz z pogryzioną? Ja dzisiaj otworzyłem maskę i zastałem porozrywaną matę; brak kilka spinek, wygląda na to że też kuna...
    Noleth, naprawili Ci w ASO problem spinek?
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM | MY17? | Ambition I Race Blue | Tychy
  • Witam
    Ja również wymieniałem pogryzione przez jakiegoś sierściucha wytłumienie maski. Koszt wygłuszenia w aso ok. 100pln. Chcieliśmy to mamy biodegradowalne materiały ;).

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?