FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Filtr kabinowy - jego wymiana
  • Witam,czy ktoś już sam wymieniał filtr kabinowy w swoim Rapidzie,a jeżeli tak to proszę kilka słów na jego temat,gdzie się znajduje i czy wymiana jest prosta.
    Ps.Prośba do moderatorów o usprawnienie "wyszukiwarki forum",nie działa tak prosto jak byśmy chcieli,czyli po wpisaniu interesujacej nas rzeczy nie przenosi nas bezpośrednio do działu,gdzie jest omawiane zagadnienie z wpisana rzeczą,dlatego powstaje wiele nowych niepotrzebnych tematów dyskusji.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Filtr jest nad lewą noga pasażera.  Trzeba odczepić tapicerkę na spodniej części deski rozdzielczej. Zaczynając od strony tunelu środkowego. Drugi zaczep tapicerki jest  nad prawa nogą pasażera. Po odchyleniu tej tapicerki ukaże się czarna listwa równoległą do osi samochodu. Na jej końcach są przesuwne zaczepy. Trzeba je zsunąć do środka listwy, po czym listwę zdjąć w dół. Listwa skrywa filtr. Który trzeba wysunąć przez powstały otwór.

    Ps. Za długo pisałem... :) Dlaczego nie mogę usunąć swojego posta mimo iż jest ostatni?

  • Ja robię to tak w 24 sekundy:
    1. Odsuwam fotel pasażera do tylu na max
    2. Odchylam taką ludzką tapicerkę z jej lewej strony w do dołu. Nie odpinając jej.
    3. Zsuwam do siebie zatrzaski i ściągam w dół dekiel. Wysypując z niego brudek na dwór.
    4. Wysuwam w dół filtr
    5. Wsuwam nowy zgodnie z kierunkiem przepływu powietrza. Powietrze leci od zewnątrz do wewnątrz czyli od prawej do lewej, czyli inaczej to w kierunku do radia.
    6. Dokładnie zamykam przyciskając pokrywkę i zatrzaski, zasuwając je dokładnie do końca
    7. Zasłaniam tapicerkę
    8. Wysypuje to co spadło do dywanika.

    Wymieniam co 15tys km- co wymianę oleju, tj 1,5-2 miesiące.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • ad. 5 - czy przypadkiem nie jest tak, ze strumien powietrza przeplywa z prawej do lewej strony ?
  • Tak! Brawo czyli czytasz uważnie. Czekałem, Aż ktoś to wyłapie. Może być tak jak napisałem w angliku:) Poprawiłem.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Nie musisz robic testu na IQ. Wystarczy ze dla potrzebujacych bedziesz pisac instrukcje poprawnie. Kto tego nie robil nie zrozumie. 
  • Na spostrzegawczość. Pozatym należy zwrócić uwagę na strzałki w starym filterku.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jaki test, walną się i tyle w temacie :)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Szach mat. Wygrałeś pozdrawiam!
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jaki filtr kabinowy montujecie U siebie ( Mann,filtron,alco,lub coś innego?)
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • Ja założyłem Knecht węglowy ale to chyba nie ma aż takiego znaczenia jaka firma.
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Aby był z węglem. Droższe filtry mają jego więcej.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ale węglowe szybciej się zapychają max 8 tyś i wymiana tak samo jak papierowy, na pierwszy montaź był zwykły papierowy z behr
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • Wymieniam filtry co 15 tyś. Nie stwierdziłem parowania szyb. Co sprawia, że mówisz o zapchaniu??
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • To ja mam chyba złe doświadczenia z węglowym w Octavi II po 8 tyś śmierdział kurzem w kabinie.Szyby nie parowały ale przy zwykłym papierowym też nie parowały.Dlatego nie wiem czy warto przepłacać za węglowy,tylko kupić zwykły bo i tak wymieniam dwa razy w roku.
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • Ja montuje filtry Mann'a i jak na razie nie narzekam.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Zawsze Mann lub Knecht
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Z której strony jest dostęp do filtra kabinowego od wewnątrz auta czy od strony maski?

    <mod> sprawdzaj temat wątku - swój wpis podawaj w stosownym temacie. Na Twoje pytanie na forum jest już trochę odpowiedzi.
    Rapid LB/1.2 90KM/MY2017/Ambition
  • Pod schowkiem wyciągasz wygłuszenie i pokrywka jest taka sama od 15 lat jaka  w Audi a2, vw polo 9n i itp.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Na fabrycznym filtrze (Behr 6R0 819 653) nie ma kierunku przepływu powietrza (strzałki). Może ktoś poradzić jak ma być zamontowany? Napisy mają być od strony silnika czy kabiny, czytane od góry do dołu? A może przy tym filtrze nie ma to znaczenia?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Style | Szary Quartz Metalizowany | 5000km | Śląskie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?