FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Kupić czy nie kupic TSI
  • Witam,
    jestem zainteresowany zakupem Rapida 1,2 TSI 90 KM lub 105 (rocznik 2016; limuzyna). Trochę czytałem opinie nt tych aut jak również rozmawiałem z mechanikami i zdania są podzielone. Jedni mówili, że żywotność tych silników jest tragiczna, inni zaś że ok. Może ma ktoś jakieś sugestie? Jestem kompletnym laikiem, takze za kazdy komentarz będę wdzięczny.
    Pozdr.
  • Czołem,
    O ile wiem, to obecnie nie ma już wersji 1.2 TSI 105-konnej, jest 110 konna tak jak moja. Generalnie sam miałem ten dylemat, dużo czytałem i z tego co wiem, to obecnie nie ma już takich problemów jak były kiedyś np. z rozrządem, który był łańcuchowy, silnik jest już bardziej dopracowany. Jestem właścicielem Rapid'a od miesiąca i póki co strasznie sobie chwalę, bardzo wygodne siedzenia, z tyłu dużo miejsca na nogi, pali mi stosunkowo niewiele (5.6-6.0 w cyklu mieszanym). Jeżdżę niedługo, mam zaledwie nieco ponad 1 tysiąc na liczniku, zatem warto też poczekać na opinie bardziej doświadczonych posiadaczy :)
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Style Max | Żółty Sprint | 11000km | Wejherowo
  • Troche "sliski" temat poruszyles :)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Te silniki niby byly dopracowane w 2014, ale właśnie znowu jeden mechanik wspomnial, ze 100 000 km i będzie problem...fakt jest 4 lata gwarancji, ale troche sie boje mimo wszystko. Wydac 50 tys. to nie sztuka, wiec fajnie jakby ktos jeszcze sie wypowiedzial. 
  •  Wiele już napisano na tym forum i nie tylko. Kilka lat temu potrafiły się zrywać łańcuchy, ale od 2012 gdy je poprawiono nie słyszałem o żadnym przypadku zerwania.
     Ciągnie się zła sława gdy pierwsze jednostki miały problemy, ale to każde nowe dziecko tak ma. Na tym forum nikt nie zgłaszał problemów z tym związanych, oprócz terkotania przy odpalaniu. Są już koledzy którzy zrobili ponad 100kkm to niech się wypowiedzą.
  • @luizzz wez pod uwage to że obecne auta budżetowe nie moga byc tak niezawodne jak golff 1,9 TDI, ale jak bedziesz dbał o auto, dogladal zmian oleju, filtrow do tego nie żyłowal bez litości to jestem przekonany ze TSI w Rapidzie pociagnie min 300 tys bez wiekszych problemów. Jedna osoba pisala na forum ktorej R mial juz cos pod 170 tys i nie bylo problemow.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Szczerze mówiąc zastanawiam sie jeszc3 nad astra 1'6 115 kw bo jest w tej samej cenie...bardziej mnie chyba przekonuje standardowy silnik...
  • @luizzz Miałem okazję jeździć Astrą z tym silnikiem i powiem Ci szczerze, że to muł do 1.2 TSI 105km. Przyspieszenie dopiero od 4 tyś. obrotów, a więc i spalanie wyższe, ale tak jak piszesz, pewnie będzie trwalszy. Wszystko zależy od tego ile chcesz przejechać nowym wozem.
  • Dzięki wszystkim za opinie. Jakby komuś się coś jeszcze przypomniało, to dajcie znać:)
  • Astra może mieć lpg FABRYCZNE i jest produkowana w Polsce:) natomiast jest podobno ciężka. A może toyota?

    Co do tsi 200 tys km zrobisz na pewno, lecz 500 tys. km niekoniecznie.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Supermajku, zdaję sobie sprawę, że 500 tys. raczej nie zrobię, ale chodzi mi o to, żeby nie biegać co 20 tys. km do serwisu, bo cos się non stop dzieje. Slyszalem, ze jest duzy problem z rozrządem, ale podobno to naprawili. Ponadto mechanicy mowia, ze auto jest wyzyłowane dosyc mocno...
  • Ja mam 23 tys. i to w starszej jednostce z silnikiem na łańcuchu i jest spokój a znam takich co mają 1.2 TSI nie tylko w Rapidzie ale w innych VAGach i sporo wiecej przejechane i też spokojnie jeżdżą dalej. Smrodu narobiły pierwsze egzemplarze i niestety prasa/media. Do tej pory narzekają na łańcuchowe TSI sugerując wybór nowszej wersji paskowej. Z drugiej strony zauważyłem w gazetach nowy trend. Coraz mniej narzekają na stare 1.2 TSI twierdząc, że to jednak nie jest taki zły silnik bo sporo wytrzymuje a ewentualna wymiana rozrządu nie jest droga a problemy z turbo były na poczatku. Za to zaczynają narzekać na nowe TSI (praktycznie we wszystkich pojemnosciach), że niby poprawiona konstrukcja niby mniej problematyczna, za to spalająca dużo oleju w porównaniu z poprzednią wersją i droga przy ewentualnych naprawach (np. turbo zintegrowane z kolektorem, dwa wałki rozrządu). Nie wiem czy tak jest w rzeczywistości, może tak bo w naszej służbowej O3 1.4 140 KM, którą mamy w pracy od roku, już były dolewki.
    Mi mój 1.2 TSI oleju jak na razie nie bierze :-).
    Co do wysilenia silnika to niby zgadza się ale nie jest to jakaś graniczna wartość. Są producenci co jeszcze bardziej wysilaja silniki jak 1.0 Forda i nas tez to czeka bo w VW 1.0 TSI ponad 100 konne już montują.
    W obecnej ofercie silniki 1.2 TSI (starsza i nowsza) w mocach od 85 do 110 KM nie są jakoś bardzo wyżyłowane. Przeliczając stosunek mocy do pojemności sporo badziej wysilone są 1.4 TSI ze swoimi mocami od 122 do 150 KM (nie wspominam już o niezbyt udanym 180 KM).
    Podsumowując źle nie mamy. "Ciekawie" może być  jak zaczną to 3 cylindrowe 1.0 TSI montować do Rapida zamiast 1.2.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  •  Gdzieś właśnie już koledzy pisali, że za 2,3 lata będziemy tęsknić za starym 1.2 TSI :)
    A jeszcze do kolegi @luizzz , dwa czy trzy razy byłem już w serwisie, ale nigdy w związku z silnikiem :)
  • Dzięki. Czyli teraz w wersjach 2016 jest już pasek? Może ktoś już takim cudem zrobił pare km?
  • Są dwa działy poświęcone nowym silnikom 1.2 TSI z paskiem. Jest tam już trochę wiadomości.
    Są koledzy, którzy "paskowym", 16-zaworowym silnikiem jeżdżą już ponad rok. Sprawdź w dziale: "Nasze Rapidy".
    A silniki te wcześniej były już montowane m.in. do FIII. I na forach związanych z Fabią znajdziesz pewnie jeszcze więcej informacji.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @luizzz dobrze się zastanów nad tym zakupem Skody Rapid - jest to auto bardzo budżetowe, sporo mankamentów, a to woda w drzwiach, a to woda w klapie, a to skrzypiący przód,  a to stukająca poduszka pod skrzynią, rdza na tłumiku po 5 tys. km a to wszystkie możliwe oszczędności wewnątrz samochodu (np. automatyczne opuszczanie szyby tylko od kierowcy, reszty już nie, wydająca dziwne dźwięki klimatyzacja, pióra wycieraczek nie wycierające szyb i hałasujące) i można by jeszcze pewnie coś znaleźć (np. mnie oszukano w salonie Skody i zamiast 4 letniej gwarancji mam jednak 2 letnia, która już się skończyła). Ja na pewno następnego auta już nie kupię z grupy VW
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • @Przemo74 To jest wątek czy kupić TSI, a nie czy Rapida.
  • Niby tak, ale kazda rada/opinia jest cenna. Tak czy inaczej ciezko mi uwierzyc, ze skoda wypusci auto, ktore nie jest w stanie przejechac 150tys ...
  •  Chodzi o to, że jest wątek "Dlaczego Rapid  Tak/Nie" i tam można pisać dlaczego nie, albo tak. @luizzz jeżeli zastanawiasz się czy kupić Rapida ? to zajrzyj tam.
  • Mój Rapid już ma ponad 120 tys km. Najbardziej zużyty jest fotel i sprzęgło.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku  dzięki. Z tego co widzę to masz trochę inny silnik niż teraz produkowane. Mnie raczej chodzi o TSI na pasku z marca/kwietnia 2015

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?