FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Gwarancja fabryczna
  • Pozwoliłem sobie założyć wątek na temat gwarancji, po przeczytaniu w kilku wątkach dyskusji kto ile ma i na co, żeby nie było ubogo i nudno to wrzucam na "patelnie " dyskusyjnego " kotleta" : Czy zamierzacie kontynuować przeglady gwarancyjne w Aso bo zakończeniu gwarancji 2 lat podstawowej gwarancji.

    Moja gwarancja to:
    2lata na odpowiedzialność sprzedajacego za niezgodność towaru z umową sprzedaży.
    3 lata na wady lakiernicze 
    12 lat na nierdzewke

    I teraz pytanie żeby mieć to 12 lat trzeba zapewne ten okres spędzić na naprawach i przeglądu w ASO pytanie czy warto tyle bulic? ☺
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Raczej nie, prędzej zdążysz zmienić auto lub je z casco pomalować. Chyba, że jesteś koneserem fanatykiem zapaleńcem i fanem szkody.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Te 12 lat to jest na perforacje blachy. Pytałem się w salonie o te 12 lat i mi powiedzieli, że musi być wyżarta dziura na wylot:]
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • Jeśli chodzi o gwarancję (a właściwie rękojmie) to pamiętajmy, że według nowych przepisów mamy prawo zgłosić wadę, usterkę do 12 miesięcy od chwili jej zauważenia. Rękojmia to odpowiedzialność sprzedawcy. Warto więc pamiętać, że mamy rok na zgłoszenie takiej wady. Jeśli np: zauważymy wadę w ostatnim dniu trwania 2 letniej gwarancji, to możemy ją zgłosić w ciągu tych 12 miesięcy (np w 35 miesiącu po zakupie auta).
    Rapid SB | 1.2 110KM | Ambition Plus

  • Emibar
    dobrze tam prawisz o terminach tylko przyczepię się do stwierdzenia że: gwarancja (a właściwie rękojmie).
    Gwarancje ustala producent i wskazuje podmiot odpowiedzialny za jej wykonywanie, w gwarancji można napisać cuda np: 100 lat gwarancji lub gwarancja wieczysta albo nawet gwarancja trwa 1 dzień.
    Rękojmia to natomiast przepisy kodeksu handlowego i tutaj zawsze odpowiada podmiot który nam daną rzecz sprzedał i są podane określone terminy.
    Także to nie to samo
    Szczegółów nie będę opisywał bo jest ich sporo przypomnę tylko datę wprowadzenia nowych przepisów 25.12.2014r i wszyscy którzy kupili od tej daty auta podlegają nowym przepisom.
    na zachętę samodzielnego zgłębienia tematu  wrzucę art 568 dotyczący czasu trwania i składania rękojmi.
    Art. 568. § 1. Sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi, jeżeli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat, a gdy chodzi o wady nieruchomości – przed upływem pięciu lat od dnia wydania rzeczy kupującemu. Jeżeli  kupującym jest konsument a przedmiotem sprzedaży jest używana rzecz ruchoma, odpowiedzialność sprzedawcy może zostać ograniczona, nie mniej niż do roku od dnia wydania rzeczy kupującemu.
    § 2. Roszczenie o usunięcie wady lub wymianę rzeczy sprzedanej na wolną od wad przedawnia się z upływem roku, licząc od dnia stwierdzenia wady. Jeżeli kupującym jest konsument, bieg terminu przedawnienia nie może zakończyć się przed upływem terminu określonego w § 1.
    § 3. W terminach określonych w § 2 kupujący może złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy albo obniżeniu ceny z powodu wady rzeczy sprzedanej. Jeżeli kupujący żądał wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady, bieg terminu do złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy albo obniżeniu ceny rozpoczyna się z chwilą bezskutecznego upływu terminu do wymiany rzeczy lub usunięcia wady.
    § 4. W razie dochodzenia przed sądem albo sądem polubownym jednego z uprawnień z tytułu rękojmi termin do wykonania innych uprawnień, przysługujących kupującemu z tego tytułu,
    ulega zawieszeniu do czasu prawomocnego zakończenia postępowania.
    § 5. Przepis § 4 stosuje się odpowiednio do postępowania mediacyjnego, przy czym termin do wykonania innych uprawnień z tytułu rękojmi, przysługujących kupującemu, zaczyna biec od dnia odmowy przez sąd zatwierdzenia ugody zawartej przed mediatorem lub bezskutecznego zakończenia mediacji.
    § 6. Upływ terminu do stwierdzenia wady nie wyłącza wykonania uprawnień z tytułu rękojmi, jeżeli sprzedawca wadę podstępnie zataił.
    rękojmi, jeżeli sprzedawca wadę
    podstępnie zataił.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Rick zgadzam się. Gwarancja to co innego niż rękojmia (dlatego napisałem, że to odpowiedzialność sprzedającego a nie producenta). Może niewłaściwie się wyraziłem.
    Chciałem jednak zwrócić uwagę na instytucję rękojmi, o której wiele osób nie zdaje sonie sprawy.
    Fajnie, że wrzuciłeś art.
    Rapid SB | 1.2 110KM | Ambition Plus
  • Witam,
    Czy rozszerzenie gwarancji trzeba kupić od razy czy można dokupić w czasie pierwszych dwóch lat ?
    Rapid SB | 1,2 TSi 110 KM | MY17 | Style MAX | Błękitny Denim Metalik | mazowieckie | Spalanie - Motostat.pl
  • Z tego co wiem trzeba zgłosić taką chęć w momencie składania zamówienia na samochód. 
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • Trzeba się zdecydować przed wystawieniem faktury.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  •  Nie wykupiłem rozszerzonej gwarancji i teraz nie żałuję. Pieniądze wyrzucone w błoto, tak jak przy kupnie pralki czy telewizora. Niech ktoś napisze, czy gwarancja komuś się przydała. Dla mnie to naciąganie klienta.
  • tylko ze przy pralce masz ubezpiecznenie a tu masz pelna gwaranacje na 4 lata
    ja dokupilem za 500 zl (wtedy byla promocja) i uwazam ze beda to najlepiej wydane 500 zl w moim zyciu :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Dodatkowa gwarancja czy ubezpieczenie zawsze ma dobra i zla strone. Jak nic sie nie stanie to sie zaluje ze wywalilo sie niepotrzebnie kase ale jak jest odwrotnie to czlowiek jest zadowolony ze nie oszczedzil tych paru zlotych. Ja jeszcze nie korzystam z wykupionych dodatkowych 2 lat ale poznajac rapida przez ten czas uzytkowania to jednak ciesze sie ze ja mam.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Tak samo można powiedzieć o kupowaniu ubezpieczenia AC. Jak nic się nie stanie to szkoda kasy i wyrzucanie pieniędzy ale jak coś się przydarzy to lepiej je mieć. Uważam że dodatkowa gwarancja w takiej cenie jak dla Rapida to atrakcyjna oferta. Jak ktoś mi oferuje przedłużenie gwarancji pralki za 500 zł (kupowałem kilka miesięcy temu) to raczej nie uważam tego za atrakcyjną ofertę.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Też uważam ze warto dokupić dodatkowa gwarancje na auto i tak zrobiłem wziąłem  wariant 4 lata lub 60tys km za 1100 zł  bo rocznie pokonuje do 12 tys km.
    AC też mam ale tutaj to się płaci teraz ok. 1500zł na rok bo polisy poszły w góre.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Możliwość 14-sto dniowego zwrotu dotyczy tylko kupna poza siedzibą firmy (sklepem), odnosi się głownie do sprzedażny wysyłkowej. W tym przypadku kupujesz u nich na miejscu, podpisując odbiór auto zegnasz się z możliwością zwrotu, przysługuje Ci jedynie roszczenie gwarancyjne lub rękojmia.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jest w umowie napisane jak byk, że mam 14 dni na rozwiązanie umowy bez podawania powodu. Z resztą nie ma takiego prawa, że jak podpiszesz odbiór to już musisz mieć te auto i że nie możesz go oddać. To nie Chiny albo Korea Północna i wszystko możesz oddać, to jest taki sam towar jak lodówka albo ekspres do kawy. Nie bez powodu ASO może legalnie cofnąć licznik o 700 km w nowych autach. A jak będą Ci robić problemy z czymś co jest w umowie, to po prostu bierzesz od nich pismo dlaczego i zgłasza się sprawę do rzecznika praw konsumenta.
    Brak Skody
  • No chyba, że to auto kupione na firmę... Wtedy tylko gwarancja.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @madstah życzę ci powodzenia w takowym zwrocie ;)

    Nie wiem o jakiej umowie piszesz ale domyślam sie że tej przy zamówieniu auta, wtedy owszem zwrot jest o którym piszesz ale zadatku który sie uiszcza przy takim zamówieniu, to zupełnie dwie inne sprawy no chyba ze kupiłes Rapida na Allegro ;)

    § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wady, kupujący może od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny, żądać naprawy, wymiany towaru na nowy lub odstąpienia od umowy i zwrotu pieniędzy-to ostatnie tylko wtedy, gdy wada ma charakter istotny, o tym czy tak jest decyduje SPRZEDAWCA.
    Jednakże kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona przez sprzedawcę lub naprawiana, chyba że wady są nieistotne.

    Wiem ze jako kupujący chciało by sie od razu zwrotu albo wymiany na nowy ale realia sa takie ze będą ci usuwać wady w nieskończoność chyba ze wykalkulują że jest to już nieopłacalne.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja nic nie zwracam, nie wiem skąd takowa historia. Napisałem, że się ma 14 dni na odstąpienie od umowy. Jest to na umowie od auta i umowie od kredytu. Z resztą u mnie już dawno minęło 14 dni więc nic nie zwrócę. Ale widzę, że masz niezłą wyobraźnię, wymyślając od razu całość opowieści wzorując się na 1 poście.

    Tak na marginesie to właśnie jak powiedziałem o tych 14 dniach na odejście od umowy to dostałem nową oponę, a tak to pękali ze śmiechu mówiąc, że wszystkie opony są niezniszczalne i nawet te najtańsze, chińskie nigdy się nie zepsują same z siebie. Mówili także, że to na pewno ktoś kto miał bardzo płaski, wąski i ostry jak brzytwa śrubokręt mi przebił tą oponę albo wjechałem na krawężnik, który miał takie płaskie kolce, a może nawet i dziura z zębami była :) No chyba oni jednak mieli lepszą wyobraźnię.
    Brak Skody
  • A czy jak podłączę sobie kamerkę, CB radio itp. do bezpiecznika zapalniczki poprzez bypass tego bezpiecznika, a dodatkowo w obwód podłączę przekaźnik sterowany dodatkowo przez sygnał od zapłonu, który też wezmę z bypassu innego bezpiecznika, to czy w razie "W" ASO może mieć jakieś obiekcje w kontekście gwarancji? Nie naruszam żadnych oryginalnych kabli.

    <mod> Nie dubluj wpisów. Patrz regulamin.
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?