FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dystanse do kół 5x100
  • Szerokosc maja 7 cali. Kupilem zestaw ze srubami wiec zdejmujesz kolo zakladasz dystans i przykrecasz kolo nowymi dluzszymi srubami. Nic nie trzeba kombinowac, prosty montaz
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • Ok. Oryginalne koła skody mają również 7J (16",17")tylko ET 46 czyli różnicy 6mm. Jeśli ktoś jeździ na tych kołach to trzeba dodać dystanse, które Ty zakładałeś czyli tył 20mm i przód 13mm. Rozmiar max. dystansów wynosi przód: 19mm tył: 26mm. przy seryjnych felgach. 
    Napisz czy są różnice w spalaniu i czy czuć różnice na plus czy na minus. Noi jak już się pojawiły obawy o łożyska, czy coś robiłś ?
    Na dzień dzisiejszy polecasz czy odradzasz ?
    Pozdrawiam.
    Skoda Rapid SB/1.4 TSI 125KM DSG/ 2016/ Style MAX/
  • @Piotrrek
    Szerokość felg do ET nie ma nic. Szerokość felgi ważna jest tylko do dopasowania do szerokości opony.
    W związku z tym, że opona jest zawsze szersza niż felga to szerokość opony i ET decydują o tym, czy opona będzie lub nie, wystawać poza obrys samochodu.

    A tak z ciekawości. Piszesz:
    "Rozmiar max. dystansów wynosi przód: 19mm tył: 26mm. przy seryjnych felgach."
    Skąd ta informacja?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • W spalaniu nie ma roznicy. Natomiast duzo lepiej trzyma sie w zakretach no i lepiej się prezentuje. Roznice czuc i widac na duzy plus takze polecam. Co do lozysk to moj kolega jezdzi audi s3 z dystansami juz kilka lat i nic sie nie dzieje. Spróbuje wrzucic potem zdj przed i po
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • Proszę bardzo
    image.jpg
    1536 x 2048 - 535K
    image.jpg
    1536 x 2048 - 504K
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • Wrzucalem z telefonu takze jakby sie nie otwieraly to dajcie znac wrzuce z kompa
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • "Rozmiar max. dystansów wynosi przód: 19mm tył: 26mm. przy seryjnych felgach."
    @Piotrrek skąd to założenie?

    OK, to jaki rozmiar powinny mieć dystanse (komplet przód + tył), aby było idealnie?

    Moja przymiarka:
    - na przód 20mm + śruby 140pln - LINK
    - na tył 15mm + śruby 135pln - LINK
    Razem: 292pln (wliczony kurier 17pln)

    ps. @Kubica czemu dałeś 10mm na przód i 15mm na tył, a nie odwrotnie? Dystanse jakiej firmy, cena?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Dystanse poprawiają przyczepność w zakrętach bo zwiększają rozstaw kół ale najwięcej przyczepności w zakrętach dają szersze oponki dlatego jeśli fela 17-tka to lepiej bawić się w 215-tki niż w 205-tki albo spróbować pokombinować 225/40R17 mieści się w przedziale zamienników 1.5% tylko nie wiem czy nie będą ocierać wewnętrzna stroną o nadkola przy maksymalnym skręcie w prawo lub w lewo..
    bounty zadał dobre pytanie: ps. @Kubica czemu dałeś 10mm na przód i 15mm na tył, a nie odwrotnie? bo z reguły przednio napędowe z silnikiem z przodu powinny mieć  szerzej z przodu w węziej z tyłu bo wtedy jest większa stabilność, oczywiście Rapid ma na odwrót :P
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Witam, oczywiście, ze ET ma duże znaczenie, jest to odsadzenie. Felgi Kubicy mają ET 40 a seryjne 46 więc już u niego 6mm są bardziej wysunięte na zewnątrz. Pisał również że do tych felg montował dystanse na przód 13 mm i ma tył 20mm i nic się nie działo, nie obcierało. Stąd moje obliczenia 13+6 i 20+6. Kolega pisał również, że na przód to max wartość przy tych rozmiarach. Może 20mm dałoby radę...? Ja robiłem ostatnio trasę po górach i sporo zakrętów... Stwierdzam, ze w R na zakrętach jest słabo, mam seryjne 16" 205/45. Porównując do leona M1, którym jeździłem...
    Dlatego poważnie rozważam dystanse.
    Pozdrawiam. 
    P.S. Kubica- fotek brak.
    Skoda Rapid SB/1.4 TSI 125KM DSG/ 2016/ Style MAX/
  • @Rick większość super sportowych samochodów ma rozstaw jak w Rapidzie, węższy przód, szerszy tył ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 Większość super sportowych aut ma napęd na tył.
  • Zgadza się, ale rozstaw w tych samochodach nie jest tylko podyktowany samym napędem.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @bounty dystanse kupilem na alledrogo firmy krzak bo szukalem jak najtanszych. W komplecie ze srubami 260 zl chyba mnie wynioslo. A zalozylem wieksze na tyl bo wedlug mnie dziwnie by wygladal z takimi szerokimi na przodzie i chyba by nadkole zachaczalo ale nie jestem pewien. 
    @piotrrek ja mam 10 i 15 a nie 13 i 20
    A co do zdjec to dziwna sprawa bo mi sie wyswietla ze są dodane


    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • yunior81 jak już wspomniał  kolega lukasz13 super fury najczęściej mają napęd na tył, i to właśnie dla tego  rozstaw kół jest większy i nawet same gumki szersze. A teraz powiem ci tak co się dzieje z super autem które musi jechać w deszczu ???
    Odpowiedz jest jedna gość przestaje cwaniakować na drodze a wiesz dlaczego bo takie auto na mokrym robi się niestabilne i łatwo wpada w poślizg a następnie wypada z drogi
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Kubica - faktycznie pisałeś przód 10mm i tył 15mm + 6mm na ET wychodzi
    Przód 16mm i tył : 21mm
    Tylko ktoś wspominał, że R w różnych konfiguracjach silnikowych mają również inny rozstaw kół...? Mam przed sobą katalog R i przód ma rozstaw 1463mm i tył 1500mm. Porównjąc OIII przód 1549mm i tył 1520mm co daje różnice między OIII i R przód 86mm i tył 20mm.
    Jeśli się przjrzeć to OIII przód ma szerszy w stosunku do tyłu w przeciwieństwie do R gdzie to tyłjest szerszy. Zapewne OIII jest bardziej sterowna. Ma to znaczenie przy doborze szerokości dystansów.
    Kubica- pytanko do Ciebie. Gdzybyśmiał chwilkę czasu i przerzucił dystanse 15mm na przód i sprawdził czy nic nie obciera i jak się steruje na zakrętach?
    pozdrawiam.
    Skoda Rapid SB/1.4 TSI 125KM DSG/ 2016/ Style MAX/
  • Nie ma sprawy. Gorzej bedzie tylko z czasem ale moze w nast tygodniu sie uda. Dam znac jak przełożę
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • @Piotrrek Poszukaj na forum, temat był już przerabiany. 17 mm na przód nic nie obciera, koła 215 45 16.
  • To, że przy 17mm na przodzie jest OK, to wiemy... ale jakby kolega @Kubica np. założył 15mm na przód, biorąc pod uwagę, że felgi w jego R mają ET40 (nie ET46) to mielibyśmy pewność, że po zwiększeniu rozstawu o 21mm (na koło) jest OK, bo z tego co pamiętam nikt nie zakładał 20mm na przód... 

    ps. jeśli dobrze liczę kolega @Kubica ma rozstaw większy z przodu o 32mm (6+10+10+6... 1495mm) i z tyłu o 42mm (6+15+15+6... 1542mm)... tak jak planowałem w moim R, po założeniu 20mm na przód i 15mm na tył osiągnąłbym rozstaw z przodu (1503mm) i z tyłu (1530mm). Byłoby szerzej, a i różnica w rozstawie zmalałaby z fabrycznego 37mm do 27mm. Chyba że założyć tylko na przód, bez ingerencji z tyłu, hmm...

    ps. OK, mam pytanie... załóżmy, że powyższe dotyczy felg aluminiowych 16'' czy 17''... a jak to jest jeśli, chcielibyśmy założyć takie dystanse do felg stalowych 15''? Czy to jest w ogóle możliwe / praktykowane?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Mysle ze jesli bedzie pasowac rozmiarem piasty i musza byc sruby do stalowek to mozna spokojnie  montowac Stalowki 15 na dystansach
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • Wszystko się zgadza, tylko kwestia sprawdzenia. Musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na Kubicę...
    Skoda Rapid SB/1.4 TSI 125KM DSG/ 2016/ Style MAX/

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?