FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Cena Rapida - co, jaki upust i gdzie udało Wam się wynegocjować przy kupnie nowego Rapida?
  • Co świadczy o cenniku podany w nim rabat? Rabat zawsze można usunąć, a potem powiedzieć że cena jest niezmienna... Tak. Przemyślane rozwiązania
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku przeglądałem cennik Skody od ponad roku i ceny oraz rabaty są mi całkiem dobrze znane, cennik zmienia się co ok. 4 miesiące. Rapid jak i inne Skody sukcesywnie w nim drożeją co jest ukrywane u dilerów, rabat jest prawie stały może nie zawsze to jest upust pieniężny czasem jest to wyposażenie dodatki, śledziłem to na bieżąco. Za 65 tys. zł jest duży wybór samochodów to jest racja, ale nie z tym dokładnie wyposażeniem albo nawet zbliżonym, jak pokarzesz mi jakiś cennik chętnie przejrzę, ale przeszukałem naprawdę dużo katalogów firm sprzedających samochody i niestety żadem mnie nie zadowolił.
    @krisr77 może i słabiutko, ale w tym roku nikt nie wynegocjował niczego lepszego może tylko jeden z was miał opony zimowe, ale auto było z poprzedniego rocznika. Cenę negocjowałem w całej Polsce, byłem nawet w słynnym InterAuto w Krakowie gdzie wszyscy piszą, że tam mi sprzedadzą najtaniej może i racja przebili wszystkie cenniki, ale na koniec mój dilera nie odpuścił i dał jeszcze 500zł mniej niż InterAuto i nie musiałem jechać do Krakowa. W sumie kupiłem go bliżej i taniej.
    Skoda Rapid Liftback | 1.2 TSI 110 KM + LPG | Rok produkcji 2016 | Style Max Czarny | Błękit Pacyfic | Łódź
  • I to jest bardzo dobra metoda, znaleźć najtańszą oferte np poprzez negocjacje mailowa czy tel. a nastepnie iść z nia do najbliższego dilera, zazwyczaj jesli nie przebije to przynajmniej wyrówna ofertę a dzieki temu mamy salon pod reką i na miejscu. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Co się dzieje nikt nie kupuje nowych rapidów do 18 lutego żadnego wpisu.
    RAPID SB/ 110KM/ 2015/ FUN/ CZARNY MAGIC/ 9000KM/ OSTÓW WIELKOPOLSKI
  • Zamówiony:
    Rapid SB, TSI 1,2 90KM DSG, 2016, Ambition Max, Pakiet AUDIO, Pakiet SUNSET, lakier metalik, dodatkowe dwa lata gwarancji, bagażnik na dach, dwie rynienki na rower THULE Proride 591, koło zapasowe stalowe - 63100 zł
    Rapid SB | 1.2 TSI/90KM DSG | MY16 | Ambition Max | Zieleń Raylle metalizowany | Kraków
  • Zmówiony (odbiór do końca maja - rzekomo):
    Model: Rapid SB
    Silnik: 1.4 TSI 125KM DSG
    Wersja wyposażenia: StyleMaxx
    Kolor: Błękit race
    Dodatki:
    +Pakiet Imagine
    +Reflektory ksenonowe
    +Pakiet Dynamic
    +Kierownica sportowa dla pakietu Dynamic
    +Radio Bolero
    +SMARTLINK
    +Easy light assistant
    +Przednie reflektory z LED
    +Obręcze ANTIA 16' w kolorze czarnym
    Rabat: 10 150zł
    Cena: 73 500zł
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • Dzisiaj zamówiony:
    - Rapid 1,2 TSI 110KM,
    - kolor Błękit Race,
    - Ambition MAX,
    - pakiet Audio (radio Swing z Bluetooth, Škoda Surround i dwa dodatkowe głośniki z tyłu, kierownica z obsługą radia i telefonu z małym pakietem skórzanym, EASY LIGHT ASSISTANT, przednie reflektory przeciwmgłowe z LED, aluminiowe obręcze kół MATONE 6Jx15" w kolorze srebrnym),
    - domówiona podmiana radia na Bolero,
    - klimatyzacja Climatronic i automatycznie ściemniającym się lusterkiem wstecznym,
    - podłokietnik z tyłu z miejscem na dwa kubki i przejściem do bagażnika.

    Cena katalogowa: 70 100zł wg cennika MY2016, a po zmianie cennika MY2017 - 70 200zł.
    Cena wynegocjowana: 60 500zł.

    Dodatkowo dostaję od Skody wydłużoną gwarancję o 2 lata (lub 60 000km) za zakup drugiej Skody.
    Niestety mój pierwszy Rapid dostał strzała - szkoda całkowita (na szczęście nic nikomu się nie stało).
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Błękit Race | Warszawa
  • Szymon - właśnie szukam prawie identycznej konfiguracji, ale nie znalazłem oferty poniżej 63k PLN - podpowiesz który dealer taki szczodry?
  • @Piotr_ - ofertę nieco poniżej 63 000 miałem od razu :) Przekazywałem oferty dwóch dealerów: Pol-Mot Auto w Warszawie na Połczyńskiej oraz Auto Wimar na Modlińskiej. Ostateczna cena jest z Pol-Mot Auto na Połczyńskiej.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Błękit Race | Warszawa
  • a Pan Tomasz z Wimaru ale na Jerozolimskich nie podjął ze tak powiem pałeczki?
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Nie, ostateczna oferta Wimaru była nieco wyższa, niż Pol-Mot Auto. Może jakbym jeszcze dorzucił inny salon lub innego dealera, to ugrałbym coś więcej.. Ale jakoś nie chciałem przedłużać, więc złożyłem zamówienie. Wstępnie autko ma być zrobione w 24 tygodniu.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Błękit Race | Warszawa
  • Ale ja mowie o Wimarze na Jerozolismkich...
    tam tez dostales slabsza oferte ??
    Bo u mnie w 2014 roki Polmot z Polczynskiej byl najdrozszy z kolei
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Nie byłem na Jerozolimskich, bo nie chciałem przedłużać negocjacji ;) Może jakbym poszedł, to dostałbym lepszą ofertę..
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Błękit Race | Warszawa
  • Mała podpowiedź, na niektórych forach z grupy VAG są osoby, które pracują w różnych salonach m.in. Skody, VW ( czasami jeden właściciel ma obie marki ) i można u nich dostać dobrą cenę na nowy samochód.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Witam,

    Dopiero teraz się zarejestrowałem na forum Rapidki...

    Ale wracając do tematu przedwodniego...odebrałem rapidę 19.01 br., oto parametry najbardziej podstawowe:

    Rapid Spaceback:
    - Silnik 1.2 TSI 90 KM
    - z przebiegiem 7 km (nowa)
    - wyposażenie Active Max (radio bez możliwości słuchania CD, ale to mnie nie martwi)
    - kolor granat (niektórzy twierdzą że to niebieski, ale się nie będę sprzeczał)

    I teraz kwestia upustu. Jako, że była to wyprzedaż rocznika 2015 dostaliśmy, zgodnie z zapowiedziami w radio nawet, że dostaniemy 10.700 upustu (ok. 20% ceny). I tak też się stało. Panowie dołożyli mi też oponki letnie za cenę całkiem niezłą, czyli 750 zł. Do pakietu gadżetów mniej lub bardziej użytecznych m.in. kocyk, kilka zapachów firmowych skody, jakiś długopis, smycz do kluczy.
    Po jakimś czasie, chyba 2 tygodnie, listowne gratulacje itp. pierdoły za zakup auta w tym kolejny gratisik - możliwość ściągnięcia za free audiobook. A po ok. miesiącu , telefon od ankieterów czy jestem w pełni zadowolony z zakupu itd. na wszystkie odpowiedzi odpowiadałem "w pełni zadowolony" ... i po kilku dniach telefon od sprzedawcy, że mają dla mnie dywanik do bagażnika. Kolejna rzecz, która mnie ucieszyła.

    I to by było na tyle...
    Rapid SB | TSI 1.2 90 KM | MY2015 | Active Max | Granatowy | Łódź
  • Rapid Liftback, 1.2 TSI, 90 KM, 2016
    Active Max
    Metalic szary quartz
    Tempomat, Zdalne sterowanie zamka, komputer, dodatkowe głośniki, pakiet bagażnika, koło, dywaniki.

    Cena 50'500.

    Zamówiłem, będzie do odbioru za 3 miesiące :-)
  • Ja jestem posiadaczem od tygodnia Rapidka 1,2 TSI 110KM Style max z kilkoma dodatkami cena wyjściowa 70350zł po negocjacjach cena stanęła na 63350 więc 7 tys w dól. Z gratisów od salonu to dywaniki gumowe na zimę, bo welury w standardzie. 
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Rapid SB: 1.2 TSI 110 KM,
    Pakiet Style Max + Dynamic,
    Lakier: Błękit Race Metalizowany,
    Dodatkowe wyposażenie:
    Podgrzewane fotele
    Light Assistant,
    Światła przeciwmgłowe Corner + Led,
    Hill Hold Control,
    Radio Bolero + 2 dodatkowe głośniki z tyłu,
    Sportowa kierownica :)
    Mata dwustronna do bagażniku,
    Listwy progowe,
    Gratis z salonu: Zestaw siatek + dywaniki gumowe

    Cena ~74k, po rabatach skody i Dealera ~64k. Czekam na odbiór samochodu w połowie czerwca podobno już nowa edycja rapida na przyszły rok.
    Rapid SB | 1,2 TSI 110 KM | MY17 | Style Max + Dynamic | Błękit Race | 13k km | Śląsk
  • Rapid Joy 1.4 TSI DSG 125 KM (czarny)
    Pakiet Comfort i kilka pierdółek jak tempomat, dywaniki czy większe radio...
    Cena ~82k, po rabatach ~72k. Zamówione na początku maja, do odbioru max. w sierpniu.
    Rapid LB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY17 | Joy | Czarny Magic | ~5000km | Katowice
  • RAPID 1,2 110KM AMBITION MAX
    Dodatkowo radio SWING,koło zapasowe,lakier metalik i dywaniki.
    Cena 56.900.
    Wyboru wielkiego nie miałem,bo potrzebowałem auto od ręki...
    Pozdrawiam
    LB 1,2 TSI 110KM MY2016 AMBITION MAX SZARY MATALIK

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?