FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Cena Rapida - co, jaki upust i gdzie udało Wam się wynegocjować przy kupnie nowego Rapida?
  • Ja czekałem na swoją 4 miesiące. Dzięki temu, że zamawiałem jeszcze w zeszłym roku, to w wyposażeniu dodatkowym były zintegrowane rzeczy typu Asystent świateł i wycieraczek plus oświetlenie wnętrza w LED. Teraz za oświetlenie wnętrza LED trzeba dać 200zł i wybrać droższą wersję Asystenta z automatycznym przełączaniem się świateł mijania z drogowymi. Ja dostałem, jak już wspomniałem 11000zł upustu + pełne koła zimowe gratis. Salon na śląsku.
  • Ja zamawiałem Rapida w Rex Auto w Świlczy. Porozsyłałem konfigurację z prośbą o wycenę do różnych (losowo wybranych dealerów), m.in. na pewno do Radomia, Gdańska, Krakowa, ale oferta z Rex Auto była jednak najlepsza.
    Zamówione auto: Rapid, wersja Style, 1.4 benzynka, automat DSG. Do tego następujące dodatki: błękit race, pakiet dynamic, easy light assist, tylne światła LED, SUNSET, chromowana listwa na przednim zderzaku z chromowaną listwą wzdłuż dolnej części szyb bocznych, ŠKODA Surround, USB z tyłu, boczne listwy ochronne, pełnowymiarowe koło zapasowe, gumowa wykładzina do bagażnika, Dywaniki gumowe, Dywaniki welurowe, Listwy progowe ozdobne, siatka pod półkę bagażnika.
    Łącznie za całość prawie 85500. Cena finalna 74k PLN.
    Do tego winko przy odbiorze auta ;) Ale to pewnie standard w każdym salonie. Jedno co przyleszczyłem - a podobno można to też wynegocjować, to pełny bak. Ja miałem jakieś 3L benzyny, więc moim pierwszym celem podróży była najbliższa stacja benzynowa. Tak czy inaczej z czystym sumieniem polecam Rex Auto i pana Wojciecha. Pełna kulturka i profesjonalizm :)
    Rapid LB | 1.4TSI DSG 125KM | MY18 | Style + Dynamic | Błękit Race | 16kkm | Rzeszów
  • Witam Was serdecznie, dołączyłem do forum kilka dni temu bo przymierzam się do zakupu Rapida 110km w wersji Ambition z pakietem Audio dostępnego od ręki, do którego chcę dołożyć koła z oponami zimowymi, smartlink i gwarancję 4 lata/120 000km. Przeglądałem wiele ofert i wysłałem kilka zapytań, dostałem ofertę, o której myślałem że jest niezła do momentu, w którym przeczytałem o Waszych rabatach :D
    podpowiedzcie proszę czy za taką wersję kwota 63k zł to rozsądna cena czy szukać dalej oddalonych salonach? 
  • 63k to cena z dołożonymi  oponami zimowymi, smartlinkiem i gwarancją 4 lata/120 000km? wersja lift czy SB?
    wydaje mi się troszkę za dużo
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • Ja kupowałem swoja OIII wysłałem do kilku salonów zapytanie jaka cenę mi zaproponują, dwa salony najbardziej się biły z ceną i rabat ogólny wyszedł ponad 11tyś co na OIII jest bardzo dobrym rabatem. Więc warto trochę poczekać, podzwonić i napisać kilka maili
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Wersja SB z placu z lakierem metalizowanym. Nie ukrywam że zależy nam też na czasie bo obecne auto padło i już nie wstanie .... ;) 
  • @MEvoque - kalkulacja z konfiguratora wyniosła z zadanymi przez Ciebie parametrami 72k PLN bez opon zimowych. Piszesz o oponach, więc zakładam, że bez felg, czyli możesz doliczyć około 1k. Suma to 73k PLN - Ty dostałeś opcję za 63k PLN. Czyli 10k rabatu, a masz auto od ręki. Wydaje mi się, że nie jest najgorzej.
    Rapid LB | 1.4TSI DSG 125KM | MY18 | Style + Dynamic | Błękit Race | 16kkm | Rzeszów
  • Dzięki za odpowiedź.
    Skoda już przyklepana także niedługo odbiór :) aby nie odbiegać od tematu, łącznie wyszło ponad 11k rabatu więc generalnie jestem zadowolony.
  • Witam:) Jeśli ktoś ma już Skode w rodzinie i zamawia kolejny samochód, istnieje coś takiego jak rabat dodatkowy "e-kupon", właśnie za posiadanie już drugiej skody (nie ważne czy stara czy nowa). Trzeba samemu to powiedzieć bo się ogólnie niechwalą. Dealer Skody jeśli nie miał mnie w systemie (leasing na mnie) to brała i kserował dowód rejestracyjny. Przyznano mi ten kupon 3 razy zawsze około 1100 - 1200 dodatkowo. Ostatni Rapid zamówiony w tamtym miesiącu (do produkcji SB Ambition + Audio, Image, szyby, listwa chrom): rabat promo 6500, dealera 5100, e-kupon 1100 = 12700 + przedłużona gwarancja gratis. Za odebranego w lutym tego roku także z produkcji wyszło mi 12500 + gwarancja i przeglądy gratis (przeglądy według konfiguratora dają za 0), dużo lepiej jak z placu co u niektórych najtańszych na otomoto z końca listopada z wyprzedaży.
    Jeśli ktoś lubi się bawić i zaoszczędzić coś, to polecam taki sam schemat jak ja wykonuje już 2 raz. Czyli mam dealera skody w swoim mieście, na start dają rabat łączny 7500 (czyli dealer chce zarobić), więc najpierw rozsyłam o ofertę pdf do najtańszego dealera z otomoto placu, później najtańszą ofertę przepycham jeszcze z raz 2 do innych dealerów z zapytaniem czy przebiją ofertę i jeśli nie mają takiego na placu czy w tej cenie ( z tym rabatem) mogą wyprodukować, dodając że dealer z poprzedniej oferty dał mi czas na skorzystanie z oferty do końca dnia. W końcu jakiś dealer pęka i daje praktycznie najwyższy rabat na samochód do produkcji (mimo np tego że mają nacisk na wyprzedaż, albo nie mają na placu), dodatkowo raz dostałem jeszcze przez te przebijanie ofert gwarancje i przeglądy oprócz rabatu a drugim razem te 12700 i tylko gwarancje i ściemnili że jak dadzą przeglądy to będzie dużo mniejszy rabat (że niby ściągnęli darmowe przeglądy na rzecz rabatu), nikt nie chciał już dać taniej, przeliczyłem (jeśli przeglądy wcześniej były za około 2500 jeśli dobrze pamiętam, wyszłoby że rabat tylko 10tyś ale i przeglądy i gwarancja gratis, ale że przeglądy co 2 lata a ja chce pojeździć 3,5 to może tylko jeden przegląd zahaczę), zgodziłem się. Na końcu najlepsza ofertę zanoszę do swojego dealera z miasta, wciskając także że musze odpowiedzieć dealerowi do końca dnia i pytam czy dadzą to samo i coś dorzucą. Zgadzają się i dorzucają jeszcze dywaniki i mate do bagażnika bo oczywiście więcej już nie mogą
    Rapid SB | 1.0 TSI 110KM | MY18 | Style Bi-xenon | Blue race | ok 8000km | Elbląg
  • Nie zawsze tak działa, ja zrobiłem tak jak mówisz przesłałem ofertę najlepsza jaka dostałem od innego ASO a u mnie powiedzieli ze to cena poniżej zakupu i nie zrobią mi takiej ceny, więc zamówiłem tam gdzie była najniższa cena o 2500zł + dodatki. Ale co do e-kuponu to się zgadza bo ja dostałem ale w formie przedłużonej gwarancji na 4 lata
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Rapid Spaceback po demo - 2018r, 1.0tsi 110KM, STYLE + doposażenie: pakiety Emotion, Dynamic, Comfort; Sunset, koło zapasowe, sportowa kierownica, kolor zieleń rally metalik. Przebieg 8500km - cena katalog 80100zł, kupiony za 62000zł.
    Dokupić musiałem koła zimowe, ale dostałem myślę dobrą cenę za nówki - 2400zł za 15" Denab i Pirelli Cinturato.
    Rapid SB | 1.0 CHZC 110KM | MY18 | Style | Zieleń Rallye Metalizowany | 8500km | Poznań
    Octavia 3 FL | 2.0 CUNA 184KM | MY18 | RS | Szary Steel Niemetalizowany | 22000km | Poznań
  • Patanko mam odnośnie tego "e-kuponu". To, że sami o nim nie informują to już wiem, zastanawiam się tylko, czy on zostaje naliczony gdy mam/miałem na siebie zarejestrowaną skodę czy wystarczy, że ktokolwiek z mojej rodziny ma ją w posiadaniu? 
  • Cześć. Ja zadzwoniłem do najbliższego mi salonu. Szukałem oferty z wyprzedaży 2018, konkretnie wersje SB 1.0 110 KM. 
    Był jeden jedyny z wyprzedaży. Stał na parkingu oklejony folią jeszcze. Wersja Ambition 6 biegów + pakiet sunset + koło zapasowe + alufelgi z oponami letnimi + 4 stalowe kola z oponami zimowymi + siatka do bagażnika + autoalarm z instalacją + pakiet audio + light assist.
    Cena katalogowa 69000 a ostatecznie 57000.
    Ja jestem zadowolony. Ciekawe czy tak za auto z 2019 można urwać?
    Rapid SB | 1.0 TSI 110 KM | MY19 | Ambition | Szary Quartz Metalic | 17000 km | Kraków
  • 12 tys za auto z wyprzedazy kupowane w kwietniy to raczej bez szalu
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja 9 urwałem za 2019
    Rapid LB | 1.0 TSI 110 KM | MY19 | Style | Szary Quartz
  • Fajnie, mnie niestety nie udało się wynegocjować niższej ceny. Słaby ze mnie chyba negocjator
    Rapid SB | 1.0 TSI 110 KM | MY19 | Ambition | Szary Quartz Metalic | 17000 km | Kraków
  • Ja dostałem rabat 9400 co poskutkowało ceną 66 tys. za wersję Style z dodatkami: chromowaną listą, kołem zapasowym, smartlink, przeglądami i gwarancją do 60 tys.
    W sumie teraz widzę, że w nowym cenniku 2019 wersja style jest 66 tys., czyli Skoda na pewno na mnie nie straciła xd. 
    Rapid LB/110KM/2019/Style/Szary Quartz/27000/Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?