FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Cena Rapida - co, jaki upust i gdzie udało Wam się wynegocjować przy kupnie nowego Rapida?
  • Cześć,
    Oto moja konfiguracja:
    Skoda Rapid LIFTBACK STYLE 1.2 TSI/110 KM.
    Bezpłatny Pakiet Przeglądów przez pierwsze 4 lata lub do 60000 km
    Gwarancja – 4lata z limitem 60000km
    Kolor metalizowany
    Pakiet Promocyjny COMFORT
    Stalowe koło zapasowe dojazdowe
    Boczne listwy ochronne (w kolorze nadwozia)
    SMARTLINK
    Pakiet pogwarancyjny 2 lata do 60tys km
    Cena katalogowa: 75070zł
    Cena zamówienia: 62350zł
    Skoda Luzar Wieliczka

    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY17 | Style | Brąz Topaz | 12000 | Małopolska
  • @grzesk - w wersji Ambition Bolero z SL to jest katalogowo 2450 do tego kierownica ze sterowaniem telefonem dodatkowe 100 zł. ELA - 150 zł. Suma - 2.700. Więc jest to konkretna różnica. Być może dałoby się coś jeszcze urwać ale nie jestem mistrzem negocjacji przyznaję się bez bicia :)
    @picia89 @waldiz - Wieliczka rulez widzę :) na kiedy macie termin odbioru ? Ja w papierach 05.05. ale mam nadzieję, że się wyrobią przed weekendem majowym
    A mam jeszcze pytanie do wszystkich - ciągle się jeszcze zastanawiam czy nie dopłacić do wersji Style - 2 tys. a wiadomo za to jest pakiet zimowy (podgrzewane siedzenia i dysze,) tempomat, alu 16" no i chyba jakieś bajery stylistyczne ?
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • W papierach 24.04 ale wciąż czekam na oficjalne potwierdzenie.
  • sethcracow - teoretycznie odbiór najpóźniej do 26.04, a jak będzie zobaczymy...
    Też się zastanawiałem Ambition czy Style i sam widzisz jakiego dokonałem wyboru:)
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY17 | Style | Brąz Topaz | 12000 | Małopolska
  • @waldiz - no ale różnica w cenie między nami też konkretna - 7 tys. prawie
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • @sethcracow Bierz Style,alu zawsze możesz co prawda dołożyć, ale już podgrzewane siedzenia i tempomat nieopłacalne. Więc jest to warte te 2 tyś.
  • @sethcracow zgadza się, że te parę rzeczy robią 2700 zł co już jest konkretną kwotą. Ja tego nie mam bo wtedy nie oferowali ale ja też dopłacałem do Swinga, USB, tempomatu, haka holowniczego, metalika, mocniejszego silnika 105 KM, reszta jak u Ciebie a w tym miałem jeszcze całe koła zimowe i pare innych pierdół (zapasowe żarówki, śmietniczki itp.). Wiec u mnie była wieksza dopłata. Później tylko na aukcji dokupiłem sobie oryginalne alumoniowe felgii CARME 15" (taki rozmiar bo po pierwsze miałem takie fabryczne opony a po drugie jak te się zużyją to nie uśmiecha mi się płacić dwa razy więcej za oponę 16 lub 17 cali bo taka jest różnica miedzy nimi a 15 cali w homologowanym rozmiarze) za połowę ceny niż w ASO i jazda do przodu :)

    W każdym razie cenę masz Ok ale widać na tym przykładzie, że cena auta przez te dwa lata poszła dużo więcej do góry niż sobie myślałem lub możliwości sprzedawców sie skurczyły.

    Tak czy siak gratulacje wypasionej bryki w dobrej cenie i rozumiem co teraz czujesz oczekując terminu produkcji, przyjazdu do salonu no i na końcu odbioru własnego wozidła o każdej drobnej informacji z salonu o statusie zamówienia nie wspominając :). Ja czekałem 2 miesiące na odbiór auta. Tzn. 2 miesiace trwało jak auto pojawilo się w salonie od momentu zamówienia ale wyjechałem z niego jakiś tydzień później gdyż czekałem jak skompletują wszystkie dodatki co nie przychodziły razem z autem, np. koła zimowe. Mogłem odebrać wcześniej ale musiałbym wtedy jeszcze raz 250 km w jedną stronę jechać po odbiór dodatków. Więc poczekałem ale to był najdłuższy tydzień jak nie dłużej ;).

    Ps. 1. Ja Style wtedy Elegance nie brałem bo mi się nie kalkulowało (no chyba, że bym nie brał haka i USB a felgii 16 sprzedał to wtedy tak) a podrzewanych siedzeń nie potrzebuję. Bardziej by się przydały latem wentylowane bo pomimo klimy tylek i plecy i tak potrafią się nieźle zapocić.

    Ps. 2. Też u nich brałem, możesz zdradzić kto jest Twoim sprzedawcą ? :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk - trochę czytałem postów i tu i na innych forach i przeglądałem różne info w necie i jest dla mnie oczywistym, że ceny poszły w górę. Jeszcze ze 3 lata temu bym za tą kwotę wyrwał nieźle wyposażoną Octavię.
    Oj tak - czuję mrowienie w uszach na samą myśl o tym czekaniu na nowe :)
    Moim sprzedawcą jest Pan Mirosław - naprawdę uważam, że świetnie trafiłem - konkretny, miły, z dużą wiedzą, zero nachalności, słucha co mówi klient.
    A teraz anegdota - dołożenie klimy i Bolero z SL to naprawdę spora kwota więc moja domowa księgowa była zdecydowanie przeciw. Przed jazdą próbną zadzwoniłem do Pana Mirosława i naświetliłem mu sytuację. Naprawdę facet się postarał i po prezentacji i jeździe próbnej żona już nie miała wątpliwości, że są to rzeczy, które nam są niezbędne w aucie :)
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • @sethcracow - silnik, lakier to już prawie 5tyś. Do tego wersja wyposażenia i już się 7 uzbierało
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY17 | Style | Brąz Topaz | 12000 | Małopolska
  • Chyba jednak zostanę przy Ambition - tempomat będę używał dwa-trzy razy w roku, alu fajne ale też do 16" trzeba inne opony i to znacznie droższe (wg. oponeo 15-tki średniej klasy to 200 zł a 16-tki już 350), tego podgrzewania najbardziej mi żal :) ale benzyniaki szybciej się nagrzewają niż diesle.
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • @sethcracow
    obecne diesle szybciej dmuchają ciepłym powietrzem ze względu na zastosowanie grzałki, wystarczy przekręcić ogrzewanie na max - obroty wzrastają i za moment leci "letnie" powietrze. Jeździłem zastępczą benzyną i ciepłe powietrze było o o wiele później, natomiast silnik faktycznie dostawał temperaturę szybciej. Jeden minus benzyny jaki zauważyłem, to stoisz na światłach, dajesz dmuchawę na 3 a temperatura płynu spada w dół! masakra, jak w starych autach z zepsutym termostatem.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Nie porównujmy starych jednoobiegowych układów chłodzenia z obecnymi. To, że przy zmniejszeniu mocy silnika (np. na światłach) temperatura spada - tzn. że większość energii cieplnej idzie na wymiennik ciepła (do kabiny). A czujnik temperatury jest na termostacie głowicy i drugim termostacie z bloku. Więc to akurat jest poprawne działanie układu chłodzenia. Chodzi o komfort podróżnych. Nawet kosztem dłuższego nagrzewania się silnika. Ale to już zależy od wielu innych warunków.
    Co do silników Benzyna - D, to w przypadku R silniki B mają mniejszą pojemność układu chłodzenia, daną gabarytami silnika. Stąd też silniki B oddają szybko ciepło do kabiny.
    Ale wybór silnika należy zawsze do kupującego.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam!
    Wczoraj zamówiłem swojego Rapida w następującej specyfikacji:
    Rapid LB Style 1,4 TSI, DSG, Błekit Racing Blue
    Dodatki:
    -Pakiet Comfort (Radio BOLERO, Obręcze kół ze stopów lekkich ANTIA 7J X 16" w kolorze czarnym, Przednie reflektory przeciwmgłowe z funkcją CORNER i z LED, Czujniki parkowania z tyłu i z przodu)
    - kamera cofania ze spryskiwaczem
    - Smart Link
    - hak holowniczy
    - Reflektory ksenonowe
    - Podłokietnik tylnej kanapy
    - Alarm
    Cena wyjściowa 87 320 ,-
    Cena zakupu 77 000,-
    Dodatkowo do auta dostanę:
    - zestaw siatek do bagażnika
    - dodatkowe gumowe dywaniki
    - nakładki aluminiowe na pedały
    - opony zimowe
    Skoda Plichta na Lubowidzkiej w Gdańsku.
    Rapid LB | 1.4 TSI 125 KM DSG | MY 17 | Style | Racing Blue | 16 000 km | Gdańsk
  • Ja jak kupowałem Rapida w wersji Style, to siatki były w standardzie.......
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • I nadal są. Kolega @oles albo się pomylił albo go niedoinformowali i zagrali na nim jacy to są dobrzy i hojni dla klienta.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Tak samo i nakładki na pedały
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • No bardzo możliwe, nigdzie w cennikach tych dwóch opcji nie widziałem w standardzie wersji Style. Na weekend miałem demo Rapida w wersji Style, też 1,4 TSI DSG i nie miał nakładek na pedały.
    Rapid LB | 1.4 TSI 125 KM DSG | MY 17 | Style | Racing Blue | 16 000 km | Gdańsk
  • @oles No trzeba przyznać, że to już jest nieźle wyposażony R
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • @Maciek_1991 napewno wtedy nie dostałeś tego jako gratis? Bo normalnie nakładek na pedały też nie ma w Style. Nawet w cenniku są tylko wtedy jeśli zamówisz Pakiet Dynamic. @oles słabo czytasz cennik. O ile nakładek na pedały nie ma standardzie do Style to siatki są wymienione i powinni dać bez łaski a nie jako gratis :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ach tak, mam pakiet Dynamic, zapomniałem że z nim są nakładki, mój błąd, przepraszam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?