FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Cena Rapida - co, jaki upust i gdzie udało Wam się wynegocjować przy kupnie nowego Rapida?
  • Witam.
    Dziękuje za odpowiedzi. Byłem w dwóch salonach Skody pytając o 2016, wychodzi że Sprzedawca  ma gdzieś klienta. Cena po wielkich upustach "kosmos", za pierdołki typu listwa nawet dopłata, bluetooth w pakiecie z radiem i kierownicą. Gdy policzymy, wychodzi cena kompaktowego pojazdu z podobnym wyposażeniem. Pan zasugerował, że firmy biorą i nie pytają.
    Dla porównania w podobnej cenie Corolla, Golf, Meganka... (Roczniki 2016). 
    Gdy poprosiłem o wycenę 2017 bez problemu 60 tys. za 1,2 (90) bez nadmiernego wyposażenia.
  • @Czlowiek, prosimy o info które to salony :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Człowiek - mam dokładnie tą samą obserwację. Jak chodziłem i szukałem to naturalnym wydawało mi się, że wyprzedażowe egzemplarze będą tańsze niż zamówienie nowego. A tu zaskoczenie - konfigurując nowego pod swoje widzimisię dostałem lepszą cenę niż za tak samo wyposażonego wyprzedażowego. Kompletnie tego nie rozumiem
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Taki sam przypadek miałem w salonie Skoda/Porsche na Bronowicach, z 2016 - 60 tys, 2017 - 54 tys. To samo było w Dacii na Powstańców - modele z 2016 droższe niż 2017. Ktoś rozumie tę politykę?
    Ostatecznie Zakopianka przebiła wszystkich.
    Fabia Combi, 1.2 TSI 90 KM, MY17, Ambition, White, 1000 km, Krk
  • Witam. Zamówiona w lutym Skoda Rapid LB w wersji style 1.2 110KM z lakierem metalizowanym. Do tego radio Bolero, HHC, light assistant, drugi komplet dywaników, mata do bagażnika, dojazdówka i przeglądy 4 lata/60tys km. Cena ostateczna 60,7 tys zł. Czas oczekiwania do 12 tyg. Salon Gall ICM Wrocław. Nie udało mi się już nic więcej nigdzie dostać ale wydaje mi się, że to nie jest zła oferta. 
  • @abor - wg. mnie bardzo dobrze poszły Ci negocjacje :) ja mam podobną kwotę ale bez metalica i ze słabszym silnikiem - tyle, że więcej bajerów dobrałem (SmartLink, DAB, zimówki, pakiet Comfort i coś tam jeszcze).
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Jeszcze przyjmują zamówienia na 1.2tsi? Np w Polo cały czas będzie dostępny 1.2 tsi, właśnie kolega zamówił z terminem odbioru sierpień.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja zamawiałem na początku lutego to nie było żadnej informacji o fl. Swoją drogą nikt nie potrafi odpowiedzieć kiedy wyjdzie nowy Rapid po fl do zamówień. A głupio trochę kupić nowe auto, które za chwilę będzie stare. 
  • Ja Ci powiem @abor, że też się swego czasu zastanawiałem jak zrobić by dostac po FL .... do czasu jak się okazało, że zamiast 1.2 tsi będą 1.0 i to 3 cylindrowce. Teraz tylko czekam na potwierdzenie czy na pewno będzie z tym silnikiem co zamawiałem. Masz już wyznaczoną datę produkcji ?
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • 14 tydzień. Myślę, że jeszcze 1.2 dostanę. Zresztą nie przyjmuję innej opcji. Ten silnik to i tak mocno wyżyłowana jednostka. 
  • w 2015 roku z wyprzedaży za 51,000zł 1,6 tdi active+ koło  +metalic+  przeciwmgielne + dywaniki+ mata bagażnika+ komp+ alarm składane kluczyki+ (radio swing i klima man)....Teraz te ceny to jakieś nieporozumienie...
    2 lata temu za 53 to  benzynową octavie można było kupić... + 4 lata gwarancji i pakiet przeglądów na 120 tys gratis
  • @tdmichal - racja, no tylko co z tego. Nie jestem w stanie się cofnąć w czasie. Zyskali na tym ludzie, którzy wtedy kupili bo wartość ich aut nie spadła tak gwałtownie
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • W wątku o zmianach w cenniku robiłem parę dni temu porównanie cen najtańszych wersji Rapida z silnikiem 1.2 MPI i 1.2 TSI 85/90 KM od początku jak zaczął być oferowany na polskim rynku.
    Analizę możecie przeprowadzić sami ale tam widać jak ceny się zmieniały i biorąc pod uwagę 1.2 TSI ceny poszły w górę ale jakoś nie bardzo masakrycznie. Oczywiście jeśli mówimy o cenach oficjalnych z cennika.

    Co innego jeśli mówimy o ostatecznej, wynegocjowanej cenie. Tutaj poszło dość sporo do góry i jak już zauważyliście wyżej okres jesieni 2014 i początek 2015 to był okres najlepszych cen i dokładanych dodatków. Sam mam z tego okresu i przeglądy wraz z gwarancją na 120 tys. km. Wtedy można było wynegocjować takie ceny, że w niektórych wypadkach nie opłacało się brać z wyprzedaży, bo cena i tak była niższa lub taka sama a miało się auto wyprodukowane pod siebie. Całościowe rabaty w tym okresie niektórym sięgały 15 -16 tys. zł.

    Teraz się to trochę ukróciło i jak patrze na cennik i oferty ludzi już nie jest tak fajnie.

    Co do spadku wartości auta to chyba mniej spada ale wg. katalogu do ubezpieczenia bo nie na "giełdzie". U mnie po pierwszym roku wartość spadła a po drugim wzrosła :)

    Zastanawiam się czym to wtedy było spowodowane. Czyżby chcieli jak najwięcej wypchnąć aut na starszym TSI, który jak narazie spisuje się bez zarzutu co nie można powiedzieć o gumach stabilizatora :D ;) ? Czy tylko jakieś niedopatrzenie marketingu?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Rapid staje sie coraz mniej atrakcyjny na rynku, zeby kupic jako tak wyposazony model trzeba dac powyzej 60tys, do tego te nowe silniki jak od kosiarki, wizualnie tez staje sie juz oklepany bo na ulicach jest juz w brod tak R jak i podobnej O3. Sprzedaz pewnie bedzie spadac
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Moja skoda ma 3 lata i robi mi małe psikusy, więc rozważam zakup nowego auta ale teraz jeśli mam wydać kasę na skodę to jednak wybiorę OIII. Za 65tyś ambition wyprzedażowa więc na koniec roku pomyślę o takim rozwiązaniu.
  • Wg. mnie sprzedaż będzie spadać bo a) cena rośnie b) cena jest konkurencyjna ale tylko w przypadku 1.2 - jak zamiast bedzie 1.0 to duzo ludzi zrezygnuje z zakupu niepewnego, malego, wyzylowanego, 3 cylindrowego silnika. 
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Witam
    Zamówiłem auto cennikowo 86750 zł, po rabatach 73900 zł + 4 koła zimowe i komplet dywaników.
    Wersja Rapid Spaceback Ambition z DSG i sporą ilością dodatków, szkoda że nie ma isofixów z przodu
  •  Witam ponownie. Nie doczekałem odbioru swojej konfiguracji. Zabrakło tygodnia. Czas oczekiwania 2 miesiące pomógł mi zmienić decyzję i wybrać Octavię. Jakby ktoś szukał Rapida LB Style 1.2 TSI 110 KM to w ciągu tygodnia do dwóch będzie dostępny we Wrocławiu w salonie Gall ICM. Pozdrawiam
  • W jakiej cenie ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • u mnie cennikowo 69 a na fakturze 57 dodatkowo koła zimowe, hotel dla opon, dywaniki, pakiety pogwarancyjne 4 lata
    Rapid LB/ 1,2 tsi 110 KM/MY16/ Ambition/ grafit/ 3 km/MZ

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?