FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Komfort jazdy na felgach 16"
  • @dodan 15 cali 195/60 zakładałeś na oryginalne felgi?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • tak na oryginalne carme
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Witam ja mam założone 205/45/16 oczywiscie letnie jeśli chodzi o komfort jazdy to jest naprawde ok czy to po miescie czy na trasie tym bardziej stabilniejszy 
    Rapid LB / 1.2 CBZB 105KM / MY13 / Ambition / Beż Cappucino / 31700 / W-wa
  • Czemu taki niski profil dałeś? Przy rozmiarze 205 mogłeś dać spokojnie profil 50. Wtedy koło było by większe od wzorca o 1,37% i wyglądało by super, a tak przy rozmiarze 205/45/R16 koło masz jeszcze mniejsze o 2,05% od wzorca i pewnie wygląda to co najmniej dziwacznie, nie wiem jak na takich stringach może być ok, przecież to jest jeszcze mniejszy profil niż przy homologowanym zamienniku 215/45R16.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Zgodzę się z Tobą , wygląda troszkę dziwnie , opony takie bo miałem dobrą okazje do kupna , dlatego taka decyzja. Mam zamiar opuścić auto na samych sprężynach , ale tak jak pisałem komfort jest o niebo lepszy.
    Rapid LB / 1.2 CBZB 105KM / MY13 / Ambition / Beż Cappucino / 31700 / W-wa
  • @elmo626 Nie wiem jakie opony miałeś wcześniej, ale te co masz na pewno nie zapewniają dobrego komfortu.
  • Dla niektorych skoda powinna wypuscic specjalna wersje emerytowana... tfu limitowana na 185/70/14... obowiazkowo z kapeluszem i pokrowcami z misia na fotelach.

    A tak calkiem na powaznie jezdzilem 2 rapidami na 17 i 1 na 15. Zadnej przepasci w komforcie nie odczulem poza tym ze na 15 tym autem sie nie da jezdzic po autostradzie.

    Nawet w bannerze forum sa 2 rapidy na 17. Bo to jedyny rozmiar na ktorym to auto ma wyglad :)
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • @Fredi88 Jak nie jeździłeś niczym lepszym od Rapida, to nie dziwię się, że nie rozumiesz co to komfort. Chyba nie wiesz o czym tu jest mowa. Nie myl trakcji z komfortem. Według Ciebie każde auto które jest komfortowe, to auto dla emeryta ?
    I kto tu mówi o jakiejś przepaści. A jak nie czujesz różnicy to chyba nie powinieneś się wypowiadać w tym temacie.
  • Jezdzilem, dlatego uwazam, ze od auta ktore kosztuje 40 pare tys zl w podstawie nie ma co wymagac komfortu jak w audi a8. Aut komfortowych ktore potrafia dobrze pojechac na zakretach jest masa... ale to nie konkurenci rapida :) Wstawka z emerytami byla z przymruzeniem oka, bo skoda za taka niby uchodzi... mimo to rapid SB promowany jest jako auto dla mlodych i co jak co, na 15" wyglada biednie, zle sie prowadzi... czy jest to az tyle warte zeby bylo "komfortowo"? Wg mnie nie. Na 17 jest jak najbardziej ok, a i auto prowadzi sie o wiele pewniej.

    Ps. Nie napisalem ze nie czulem roznicy... tylko nie czulem przepasci :) roznice to czuc przy zmianie marki opon nawet...
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • wg mnie słowo komfort jest tutaj trochę na wyrost - ciężko mówić o komforcie jazdy Rapidem. ale nie jest to chyba wina 16'ek - na zimowych 15'ach jest podobnie twardo.
    winne jest zawieszenie wg mnie najtańsze najprostsze zle zestrojone - nie wiem.
    jezdzilem Fabia 1 - sluzbowa - 200 tys przebiegu jeszcze oryginalne zawieszenie i bylo podobnie :(
    Octavia 2 z przebiegiem ponizej 100 tys to juz niebo a ziemia. moj Yaris z 140 tys w oryginale byl podobnie twardy.
    a moj Rapidek ma rok i 9 tys na budziku - porazka. bylem z tym w ASO ale oczywiscie wszytsko gra - na przyrzadach nic nie wyjdzie.
    powoli zaczynam zalowac ze nie kupilem jakiegos francuza (np Pegueot 301) ale mial za maly bagaznik co go dyskwalifikowalo.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Rapid jest twardy ? Hm.... wychodzi na to, że ile ludzi tyle opinii. Dla mnie Rapid na 16" jest, jak taki dziwny rozmiar do tak wąskiego samochodu, "komfortowy".
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • twardy w sensie ze czuc kazda studzienke kazdy przejazd tramwajowy kazda latana dziure w jezdni. i nie tyle czuc na wlasnym tylku - choc tez - co po prostu za kazdym razem jest jebniecie jakby amory dobijaly
    zazywczaj jezdzielem po autostradach i ekspresowkach (80%)i wczesniej tego az tak nie czulem. ostatnio zmuszony bylem troche pojedzic po Warszawie i jak mial bym tak codziennie to  chyba bym popadl w nerwice albo alkocholizm :)
    wiem ze Rapid to nie Laguna, Avensis czy nawet Focus (ktorymi tez jedzilem) ale chyba nieslusznie zakladalem ze kazdy nowy samochod jest pod tym wgledem bardziej lub mniej komfortowy - coz widocznie bylo to mylne zalozenie albo z moim egzemplarzem jest cos nie tak :(
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Też stwierdzam, tak Rapid jest twardy z głośno pracujacym zawieszeniem.
    @krisr77 z Twoim egzeplarzem jest wszystko Ok, niestety muszę w tym momencie przytoczyć częste stwierdzenie ASO, "Ten Typ Tak Ma".
    Nie zgodzę się, że F1 ma podobnie. Może twoja firmówka była dobita. Ja jeżdżąc F1 (przebieg 166 tys. km i też jeszcze fabryczne zawieszenie) i Rapidem na codzień twierdze, że Fabia ma bardziej miekkie zawieszenie i pracuje o wiele ciszej. Nie wiem czy to efekt ciut innego zawieszenia czy moze innego wygłuszenia ale w mojej fabii nie tłucze w taki sposób jak to opisujesz przy przejezdzaniu przez studzienki czy przejazdy kolejowe. Jest sporo ciszej, słychać pracę zawieszenia ale nic nie wali tak głośno i jest tak od nowości. Luzów nigdzie nie ma ale wali jakby cos było luzne lub amory dobijały choć tak sie nie dzieje. Zastanawiam się czy to nie wina może za twardych elementów gumowych/jakichś  poduszek bo hałasuje też (i to mi najbardziej przeszkadza) na niewielkich nierównościach ale szybko powtarzajacych się np. łaty na asfalcie, krawędzie kolein czy inne niskie i często powtarzajace się nierówności. Stuka jakby któraś z poduszek nie nadążała reagować na szybkie ruchy góra - dół i całe drgania nie pochłaniała tylko przynosiła na całe auto.
    Przy wiekszych nierownosciach typu progi zwalniajace czy inne łagodniejsze dziury nie ma stuków. Najgorsze są właśnie szybkie nierówności studzienki, szyny, koleiny a nawet bruk czy nierówna kostka. 
    Ktoś tu kiedyś napisał, że miał to samo i ASO od razu wiedziało w czym problem, który rozwiazali ale ta osoba nie napisała co konkretnie ASO zrobiło. Może ta osoba się przypomni i powie co było robione.
    Też wybieram się na przegląd i chcialbym to zgłosić tylko pytanie czy moi tez sa w stanie cos z tym zrobić. Chciałbym sie tych stukow pozbyć.
    Słabe wyciszenie auta i głośne zawieszenie to dla mnie największe wady auta, tym bardziej kupując z półki wyższej niż Fabia spodziewałem się pod tym względem progresu. Niestety tu nic się nie zmieniło lub jest nawet gorzej. 
    Na szczęście Rapid proni się całą resztą i mam nadzieję, że jego kolejna wersja zostanie dużo bardziej wyciszona bo kupił bym go jeszcze raz ze wzgledu na funkcjonalność i gabaryty.
    Jeżdżę na 15 cali i spodziewam się, że koła 16 i 17 cali jeszcze bardziej by spotengowaly by twardość i nieszczesne stuki/walenie.
    @yunior81 może w MY16 jest lepiej niż wcześniej bo jeżdżąc Rapidami MY13, 14 i dwoma Rapidamy MY15 miałem wrażenie, że im nowszy to było ciszej ale nie była to jakaś diametralna różnica. Nawet brałem auto od kolegi, który ma mlodszy o pol roku od mojego i na studzienkach te było twardo i głośno. Więc TTTM lub da się coś wymienić aby było lepiej jak ktoś juz wspominał.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @krisr77 z twoim autem jest wszystko ok. Ten samochód po prostu jest twardy i nie nadaje się na rozmiar 215/45R16, jeżdżąc na naszych warszawskich czy powiatowych drogach, po prostu szkoda amortyzatorów i własnej d....:) Ja założyłem opony w rozmiarze 195/60R15 i mogę powiedzieć, że rapid stał się w końcu w miarę komfortowy i niestraszne są mi studzienki, przejazdy tramwajowe i inne dziury:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • tez mysle ze 195ka mogla by troche pomoc (chociaz na zimowkach wcale tak miekko nie jest) ale przy moich przebiegach to nie wykoncze tych letnich wczesniej niz za 4 sezony.

    irytujace jest to ze to auto bylo fabrycznie sprzedawane w wersji elegance na takich 16kach - nie bylo to zadna opcja ani zakup samodzielny.
    a Skoda powinna raczej robic jakies mierzalne testy komfortu danych wesji wyposażeniowych. a nie dawac niski profil na 16 do dupnego zawieszenia.
    mam zamiar  nagrac pare takich rajdow po Warszawce i zobaczymy co w ASO powiedza :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Przy 195/60 będziesz mieć większy profil niż na wzorcowych 185/60, bo profil jest liczony od szerokości opony. Ja poczułem istotną różnicę w komforcie jazdy po zmianie ze 185/60 na 195/60. Ja swoje dwuletnie B250 sprzedałem na OLX:) nie byłem w stanie czekać na zużycie się opon, zbyt mnie to wkurzało:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  •  Ja doszedłem do wniosku, że Rapid byłby fajnym autem ,tylko dwa ale. Większy rozstaw przednich kół o co najmniej 50 mm i standardowe koła 195/65/15. Wtedy było by bardziej komfortowo, mniej podatny na podmuchy boczne i lepsze prowadzenie.
    @Fredi88 Nie śmiałbym porównywać R z A8 :), ale wystarczy z P 301, albo Tipo, a to ten sam przedział cenowy i wierz mi te auta są o wiele bardziej komfortowe.
  • Mam felgi 195x50 R16. Jeździ się lepiej niż na zimowych 185x45 R15. Trzyma się w miarę drogi na zakrętach, choć na rondzie przy mocniejszym skręcie dupa ucieka :)
    Normalne jest to, że Civicem 9gen pokonałem jeden łuk z jakąś tam prędkością, a Rapid by nie dał rady.
  • @rafcix97 To właśnie jest konsekwencja zbyt małego rozstawu kół przednich.
  • @lukasz13 pełna zgoda, tylko z takim rozstawem robi nam się już OIII, a przecież musi być różnica, bo nikt by wtedy octy nie kupował:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?