FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Instalacja LPG w silniku 1.2 TSI 110KM
  • @MDMA66 Jaki jest sens dolewania co chwile paliwa do pelna? Poza tym ze wiesz ile ci tej benzyny bierze... to ciagle wozisz dodatkowy balast w samochodzie. Zwieksza sie spalanie, pogarszaja osiagi...
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Witaj MDMA66
    A czy dolewasz jakiegoś płynu do baku z benzyną i czy to prawda że nie można wyjeździć gazu do zera???bo takie informacje znalazłem gdzieś tu na forum...
    RAPID LB/ 1.2 TSI 110 KM + gaz/ MY 2017 / style/ szary / 5300 KM / gdańsk
  • Tak dolewam co 5 tysiecy do pełnego baku...o o tym drugim to ja pierwszy raz sie spotkałem...kilka razy już słyszałem ten subtelny ledwo słyszalny sygnał skonczonego gazu...
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Cześć,
    jako że jestem użytkownikiem Skody Rapid SB MY2016 z 1.2 110KM z LPG mam do Was pytanie czy w okolicy 1200-1300 obrotów tez odczuwacie brak mocy i czasem szarpnie? 2 razy byłem w ASO i nic nie byli mi w stanie pomóc mapy niby ok (przebieg 6400 km) Co do PB to tankuje w przypadku gdy zbliża się do rezerwy, zawsze do pełna w takiej konfiguracji paliwo tankuje się co ok 2000 km i w interwałach co 5000 z dolaniem preparatu do baku (już jeden wlałem przy 5000).
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM | MY2016 | Style Max + Pakiet Comfort + Smart Link +Alarm + Lakier Metalik | Blue Denim | 6,4 kkm | Toruń
  • Nie powinno się coś takiego robić...może zmien ASO...kiedyś znalazłem dobrego gazownika w Jaworznie i powiedział że jazda na LPG nie powinna się niczym innym różnić niż na PB (prócz cenąna stacji :) ) Moje R SB działa znakomicie na LPG i Tobie też tego gorąco źycze
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • "Co do PB to tankuje w przypadku gdy zbliża się do rezerwy, zawsze do pełna w takiej konfiguracji paliwo tankuje się co ok 2000 km "
    Jestem zdziwiony zużyciem, wydaje mi się że sporo tego paliwa jest spalane.
    Licząc na każde 2000km bak benzyny = 200zł, to każde 100km kosztuje 10zł pb + 10zł LPG (6,5l x 1,5zł)  razem 20zł za 100km.
    Rapid w benzynie zużyje średnio 5,5l x 4,4= 24,2zł 
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Ja dziś miałem taką sytuację:
    Wracam z pracy, po ok 1,5km wrzucam 3 bieg (ok 30-35km/h) i nagle zaczyna mi dławić auto, przygazowałem i zaczęła mi mrugać ikona check-engine. Na szczęście po 1-2 s Rapid zaczął chodzić normalnie bo nie miałem się jak zatrzymać. Po 30 s check-engine zgasło, ale zapaliło się EPC. Dodatkowo na wyświetlaczu pojawił się komunikat "Awaria systemu Start/Stop. Stojąc w korku wyłączyłem/włączyłem silnik, ikona EPC zgasła ale komunikat awarii pozostał. Dojechałem pod dom (ok 15km) wyłączyłem silnik, wyjąłem kluczyk po czym odczekałem kilka sekund i uruchomiłem od nowa - komunikat zniknął.
    Wyczytałem na jakimś forum od Seata Leona że czasami SS tak wariuje w przypadku gdy akumulator nie jest dobrze naładowany - wydaje mi się, że u mnie powinien być ok, ponieważ wczoraj zrobiłem nim ok 200km w trasie.
    Czy ktoś miał podobny problem?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM + LPG| MY17 | Ambition MAX | Blue Race | 15000km | Kraków
  • Przyczyna zapalenia się kontrolek o których piszesz, jest tylko i wyłącznie instalacja LPG. "Resztę samochodu" zostaw w spokoju.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Czyli?  Jakaś parada co z tym zrobić? Jechać do ASO do regulacji instalacji?  Czy może na takich mrozach tsi z LPG tak ma i trzeba się z tym pogodzić?  :/
    PS: Skoro to nie jest problem SS to bardzo proszę moderatora o przeniesienie wątku do działu LPG aby tutaj nie spamować.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM + LPG| MY17 | Ambition MAX | Blue Race | 15000km | Kraków
  • Najlepiej podjechac do ASO i niech szukaja przyczyny takiego zachowania.  Instalacja IV generacji i wtrysk bezpośredni to nie jest do konca dobre połączenie.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Tsi z LPG tak nie ma...yunior81 posiadasz jakies argumenty na potwierdzenie tezy" LPG + TSI = nie do końca dobre połączenie" ? Jeśli chodzi o regulacje Landi Renzo nie musisz tego robic w ASO zaufany gazownik to ogarnie. U mnie w work gość gazował Audi TFSI 2.0 i całkiem fajnie się sprawuje u niego...
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • W przypadku wtrysku bezpośredniego lepiej się sprawdzają instalacje do tego przeznaczone jak np. Prins Direct LiquiMax-2.0 ( miałem okazję pojeździć Meganką 3 z ta instalacją i sprawuje się rewelacyjnie). 
    Mając założona instalację IV generacji trzeba mieć świadomość jej "ułomności" w działaniu z wtryskiem bezpośrednim. Osobiście nie zamontowałbym tej instalacji do TSI a wytyczne Skody z dolewaniem płynu do paliwa itd. to juz jest przegięcie na maxa.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Dolewanie płynu do baku plus ekstrakt do oleju to jest wymysł Skody na trzepanie kasy. Ja juz od 15 tysi nie leje. Co do jazdy w większości na benzynie w mieście u mnie się nie przekłada gdyż spalanie benzyny w mrozy mam 2L na 100km a w normalną temperature jeden litr...
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Byłem z problemem w ASO, sprawdzili i powiedzieli, że był  jakiś błąd w sterowniku SS. Coś tam zmienili/naprawili i póki co od 1,5 tyg problemu nie ma.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM + LPG| MY17 | Ambition MAX | Blue Race | 15000km | Kraków
  • No i tak należy działac w przypadku nowych samochodów....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Witam wszystkich, przejrzałem kilka wątków i nie znalazłem odpowiedzi na swój problem. W kilka dni po założeniu instalacji LPG pojawiła się niespodzianka w postaci bardzo delikatnych szarpnięć, następnie kontrolka EPC, po jakimś czasie dołączył CheckEngine (zwany dalej CE), praktycznie zawsze instalacja przełącza zasilanie na benzynę, czasami dodatkowo sygnalizuje błąd na kontrolce instalacji. Jednocześnie nie odczuwam żadnych spadków mocy, silnik pracuje normalnie. Jedynie w chwili pojawienia się EPC występuje takie minimalne, właściwie niezauważalne szarpnięcie. Problem pojawiał się od tego czasu kilkukrotnie, raz częściej, raz rzadziej. Czasami po wyłączeniu były problemy z odpaleniem. Obecnie mam przejechane na LPG łącznie ok. 3000 km (przebieg całkowity niecałe 33000). Odczytałem błędy przez VgateIcar - P0343, czasami w parze z P0341. Wizyty u gazownika zakończone niczym - generalnie po stronie instalacji LPG ponoć wszystko jest OK. Dwukrotnie jednak gazownik zmniejszył ciśnienie na parowniku (bo wzrosło od poprzedniej wizyty) i przez jakiś czas był spokój. Przed pierwszą wizytą u gazownika problem pojawiał się znacznie częściej, niż obecnie. Jak już się pojawił, to samochód musiał odstać dobrych kilka godzin, żeby bez problemu odpalił i jeździł normalnie na LPG.
    Do pracy dojeżdżam ok. 37 km i nic się nie dzieje. Problem pojawia się wtedy, kiedy jeżdżę krótkie odcinki, z wieloma uruchomieniami (ciepłego) silnika - np. dzisiaj mrugnęło kilka razy EPC i pojawił się P0343, bo przejechałem w ciągu 4 godzin ok. 50 km w 5 odcinkach różnej długości. Jak zauważyłem EPC i to, że jadę na benzynie, zredukowałem prędkość i poczekałem na przełączenie na LPG. Wszystko zadziałało i dalsza jazda odbywała się już bez niespodzianek. Ale dzisiaj EPC pojawiło się zupełnie bez innych objawów, tj. nie było nawet tych lekkich szarpnięć. Odczytałem później błąd P0343.
    Pytania właściwie mam dwa: czy jakiś problem w instalacji LPG (np. zbyt wysokie ciśnienie za parownikiem) może powodować jakieś szaleństwa czujnika położenia wałka rozrządu? Czy VgateIcar może pokazywać inne błędy, niż są w rzeczywistości? Poprzednio używałem tego wynalazku w Aveo T300 diesel i tam w ogóle nic nie odczytywał, a błąd był, tj. ogólne wezwanie serwisowe Code89 + zapamiętane kody usterek. Dopiero po zakupie interfejsu dedykowanego dla chevroleta zdiagnozowałem problem (bo ASO Opla niby nie wiedziało, co jest grane).
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM + LPG | MY15 (albo 16) | Ambition Max | 49000 km | Katowice
  • Pytanie skąd instalacja bierze sygnał obrotów, jeśli gazownik nie opatrznie lub na skróty sygnał wziął z czujnika wałka to może tam być problem. Jeśli na PB nie ma żadnych problemów to winowajca jest LPG: albo źle ustawiona i skonfigurowana instalacja, błędny montaż lub źle dobre części.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Zły dobór części raczej odpada, ponieważ ta instalacja to gotowy zestaw od producenta, gazownik zamawia pod konkretny samochód i silnik. Regulacja podobnie, bo mapy też dostarcza producent. Pytanie, czy pobranie prędkości z czujnika wałka zamiast z czujnika wału pozwoliłoby w ogóle na pracę instalacji? Nawet nie brałem pod uwagę takiej możliwości. Jak problemy się pojawiają, to występują na LPG i na benzynie, do czasu ostygnięcia silnika. Automatyczny powrót na benzynę nie powoduje natychmiastowego zaniku problemu. Chociaż mam wrażenie, że po tych dwóch obniżeniach ciśnienia na parowniku, występuje to znacznie rzadziej i krócej - ostatni epizod (jak pisałem wyżej) zakończył się w trakcie jazdy, bez konieczności wychładzania silnika. Gdyby problem występował stale, to byłoby go łatwiej zdiagnozować. A tak to jest klops.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM + LPG | MY15 (albo 16) | Ambition Max | 49000 km | Katowice
  • Po trzech latach wygląda to tak
    1.jpg
    2222 x 3125 - 600K
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Jaka jest Wasza opinia o "przepalaniu" silnika jazdą na benzynie?
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?