FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
  • Ja zadzwoniłem po odbiorze samochodu że jednak Chlapacze by się przydały... Sprzedawca mówił, że 100 i zamontuja.  Przyjechałem zamontiwali i nikt nie kazał płacić. Więc pojechałem do domu 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Zamontowane ;-) sam montaż banalnie prosty, tylko w przednim nadkolu trzeba wywiercić otwór, ale to prościzna. Info: jak ktos ma pełnowymiarowe koło to jest tam też gięty torx który pasuje, i z przodu i z tyłu bez problemu odkręcicie tym kluczykiem.
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Czy z tyłu otwory, które są już zrobione są wystarczającej średnicy. One na pewno nie mają 7 mm, a kołki do przednich i tylnych wyglądają tak samo. Z przodu trzeba wiercić, zgodnie z instrukcją, otwór 7mm, ale te przygotowane otwory z tyłu wydają się mniejsze. Chlapacze już mam, ale chcę wymienić przy okazji zmiany kół, będzie łatwiejszy dostęp.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @konwel z tyłu są otwory i pasują idealnie pod kołki, a z przodu trzeba wywiercić, jak ktoś ma wiertarkę z łamaną głowica to spoko, ja zrobiłem te otwory po prostu ostrym nożem jest to łatwe bo plastik jest miękki, i powiem montaż z kołami czy bez nie sprawia problemu, jak pisałem wyżej jeśli ktoś ma koło pełnowymiarowe na zapasie to w tym tzw. styropianie jest również gięty kluczyk torx który pasuje do tych śrub w nadkolach ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • @vodapaf Dzięki za informacje. Klucz już sprawdziłem, faktycznie pasuje i jest krótki więc się bardzo dobrze nadaje do przykręcenia chlapaczy bez zdejmowania kół;) 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Ta szczelina to norma...
  • @kinis jaka szczelina?
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • zadam inne pytanie :)
    jak montowaliście chlapacze - na nadkola czy pod nadkola ??
  • U mnie fabrycznie są na.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Dzięki halif. W instrukcji rysunkowej jest to mało przejrzyście pokazane i trudno powiedzieć czy strzałki określają tylko usunięcie śrub czy nadkola :) a nie chciałem skopać. 
  • Powiem wam, że w 24 letnim aucie taty po jednej stronie jest a po drugiej nie ma chlapacza. Tam gdzie nie ma próg jest zgnity na wylot. Polecam chlapacze, bo chronią.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Nie warto porównywać zabezpieczenia antykorozyjnego 24 letniego pojazdu - bo praktycznie tego zabezpieczenia już nie ma. Po 8 - 10 latach jest okazja do zajrzenia pod auto - jak tam wygląda spód. Inna sprawa, że zabezpieczenie spodu R jest dodatkowo chronione płytami plastikowymi.
    Druga sprawa - to która strona samochodu?
    Z doświadczenia wiem, że bardziej niszczy się strona prawa niż lewa: chodzi o to, że na prawą stronę zimą spływa solanka, jest jej więcej niż po lewej. Latem po prawej z kolei jest więcej kamyczków, żwiru czy piasku - i sytuacja się powtarza.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • To prawda że prawa strona szybciej się niszczy, nawet zawieszenie, bo więcej dziur po prawej bo wszystko tam płynie i droga też pochyloną na prawą. Akurat chlapacz jest z prawej i chroni.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Przyszedł czas na zmianę opon. przy okazji zakupiłem i zamontowałem sobie chlapaczki ;-) Wygląda ładnie...
    20160402_171029.jpg
    3264 x 1836 - 2M
    20160402_171053.jpg
    3264 x 1836 - 2M
    20160402_171104.jpg
    3264 x 1836 - 2M
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • Odkopuję :) Mi ASO zaproponowało 200 zł za chalapcze przód/tył + montaż, czy nie za dużo troszkę? Ktoś zakładał w ASO?
    Rapid LB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY17 | Joy | Czarny Magic | ~5000km | Katowice
  • Jak masz chwilę czasu (nawet robiąc to z przerwami, po jednym fartuszku) to możesz zaoszczędzić i 100 zł i lepiej. Cena zakupu kompletu zaczyna się koło 50 zł.
    Np. http://allegro.pl/chlapacze-skoda-rapid-od-2012r-i6034623844.html
    Cena 200 zł to dużo. Sam bym założył za pół ceny :)
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • maciejaszek nie kupuj zamienników !!! Szkoda kasy i zdrowia na dopasowanie. Chlapacze Skody sa tanie i nie ma się co bawić w zamienniki a montaż banalny.
    W Skodzie komplet 4 szt. to góra 110 zł.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • W zeszłym roku zakładałem chlapacze u siebie. Robiłem to w ASO płacąc 170 zł. Pewnie MY17 ma już droższą roboczogodzinę. Kolega jercen ma rację - robota nie jest skomplikowana i nawet kół nie trzeba ściągać. Ale zawsze jest jakieś "ale" :) W razie jakichkolwiek problemów np. z blacharką w pobliżu chlapaczy ASO wywinie się bez większych trudności z naprawy gwarancyjnej - jasno dano mi to do zrozumienia :)

    Pozdrawiam.
    Rapid Spaceback | 1.2 CBZH 105KM | MY15 | Ambition MAX | Błękit Race | 86000km | Wrocław
  • Skoro ASO ma się wywinąć w przypadku samodzielnego montażu chlapaczy to co dopiero będzie jak założy się zamienniki ? ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Montaż chlapaczy (obojętne czy oryginał czy inny producent) to nie jest ingerencja w elementy zasadnicze czy konstrukcyjne samochodu. Nie ma więc obawy o "jakiekolwiek problemy np. z blacharką". Kto sam montował - dobrze wie - że nie ma tam potrzeby mocowania w elementach metalowych podwozia a już na pewno nie ma wiercenia otworów w blachach.
    Sam byłem na 2 kolejnych przeglądach w swoim serwisie (tam gdzie kupiłem) i nawet słowem nie wspomnieli o domontowanych chlapaczach.
    Polecam zamontowanie kompletu chlapaczy, jest to dodatkowa osłona elementów podwozia oraz mniejsza "mgiełka" za samochodem przy jeździe po mokrej drodze.
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?