FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Cykanie silnika na wolnych obrotach
  • Witam
    Chciałem się spytać czy w Waszych Rapidach także słychać cykanie na wolnych obrotach. Silnik pracuje cicho, równo ale cykanie tez równomiernie.  Z zamknięta maska słabo słychać ale przy otwartej jest to znaczący dźwięk. Mam tAK raczej od nowości ale chciał się spytać.
    Jesli macie taki dźwięk to orientuje cie się może który element silnika go wytwarza?
    W innych markach nowych samochodów tez słychać jak dobrze kojarzę taki dźwięk.
    Pozdrawiam 
    Rafał 
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • A to nie wtryski ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Wtryskiwacze specyficznie tak cykają ew. delikatnie zawory słychać
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort + inne | Czarny Magic perlowy 1Z1Z | 15200km | Jaworzno
  • Czyli rozumiem ze to normalny objaw?
    Podobno bezpośrednie wtryskiwaczy tak mają z tego co czytam.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Witam w moim także przez pierwsze 3sec słychać klekotanie niczym przy starym dieslu, po tym czasie silnik pracuję już normalnie.
    Rapid LB |1,2 TSI 81 kW 110 KM | MY16 |Style Max |Czarny Magic perłowy | 9000km | Malbork
  • No proszę to i EA211 też klekocze przy rozruchu .....
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Ludzie.... Klekot będzie zawsze niezależnie czy jest to EA 211 czy cokolwiek innego. Myślicie że w momencie przekręcenia kluczyka już macie olej pod ciśnieniem na popychaczach? Musi minąć ze 2 3 sekundy zanim wszędzie dojdzie.. Zobaczcie sobie jak ładnie klekocze przy pierwszym odpaleniu po zmianie oleju zanim wypełni filtr itd.. 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • maciektsi dobrze mówi. Poza tym sugerowałbym dodatek do oleju TUNAP który (szczególnie w zimie) troszkę to uciszy, poza tym co piszecie to sądzę że kolega słyszy pompę ciśnienia paliwa w komorze silnika a nie wtryskiwacze :) 
  • moje Toledo IV 1.2 TSI 105KM nieco mniej cykało od Rapida 1.2 TSI 86KM ale ten model tak ma i miec musi. Przy zakupie Rapida nieco sie przestraszyłem tego "krzyku". Cyk cyk cyk.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?