FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid LB Błękit Denim
  • Witam, wczoraj odebrałem swojego nowego Rapida. Wersja Ambition 1.2 TSI 110KM z Bolero. Całkiem szybko przyjechał, około półtorej miesiąca czekałem na odbiór.
    Brak Skody
  • Wrzuć foty środeczka, co tam zmieniło sie w roczniku na 17r.? Skoda teraz fabrycznie montuje budżetowe opony koreańskie Nexen

    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Więcej zdjęć wrzucę później, bo te wczoraj na szybko robiłem, a później już było ciemno. Opony wszystkie jakieś cienkie mieli w tym salonie, bo zimówki też mi chcieli odpłatnie fuldę wrzucić, to podziękowałem. A jeśli chodzi o środek to tylko podłokietniki są miękkie, a reszta to twardy plastik z przodu.
    Brak Skody
  • Gratulacje bolidu :-) Prawie taki jak mój tylko jak to w nowym MY kierunki w lusterkach, nowe silniki i inne multimedia, reszta to samo :).
    Kolor miodzio :) Do tego jest wygodny bo brudu aż tak bardzo nie widać na nim :)
    Czekamy na zdjęcia ze środka i pełną specyfikację, mniej więcej w takiej formie jak tu pisałem http://rapidklub.pl/discussion/305/skoda-rapid-liftback-1-2-tsi-105-km-by-grzesk-w-koncu-/p1 czy inni koledzy.
    Co do plastików to niestety Rapid ma tak od początku produkcji, gdzie tylko podłokietniki w drzwiach i miedzy siedzeniami są miękkie. Ale jest tego plus, bo łatwo się czyszczą :)
    Co do NEXEN to zauważełem, że od początku 2015 roku takie dają. Kolega w pracy odbierał w lutym 2015 i też miał NEXENy
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Gratuluję pięknego samochodu w najlepszym kolorze (też czekam na odbiór LB Denim :D ). Z tego co widzę to auto przyjechało na Nexenach :( Mówi się trudno :P
  • Może i te plastiki łatwo się czyszczą ale za to piekielnie rysują
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Przez ostatni miesiąc jeździłem samochodem teścia z 99 roku i tam były opony całoroczne, nie wymieniane od ponad 6 lat i na każdym zakręcie wydawały dźwięki umierania. Przy lekkim hamowaniu piszczały jakbym hamował gwałtownie przy 180 km/h :D Jak się teraz przesiadłem na tego Rapida z Nexenami to mam wrażenie jakbym jechał na najlepszych oponach świata :D
    Brak Skody
  • Plastiki pieknie sie rysuja a jeszcze piekniej trzeszczą i niech nikt nie pisze ze u mnie nie bo predzej czy pozniej odezwa sie u kazdego niestety :(
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Owszem rysują ale też trzeba się nieźle postarać aby zarysować. U mnie po 32 tys. km przejechanych w ciągu prawie 3 lat mam jedną rysę nad schowkiem ale zrobioną przez twardy element (tak to jest wsiądzie osoba, zachowująca się jak słoń w składzie porcelany i nawet do własnego auta nie przywiązuje uwagi aby go nie niszczyć, jeździ to jeździ). Z tyłu córka nie raz już czymś stukała rysowała po drzwiach ale też rys nie ma.

    Ale aby nie było tak różowo to jest jedno miejsce gdzie piekielnie się rysuje i tu słuchajcie nowi (@madstah i @tommy81) aby na to zwrócić uwagę i odpowiednio się przygotować. Chodzi o szybkę zegarów. Ja już wymiękłem w poszukiwaniu rozwiązania i się załamałem po pierwszym czyszczeniu jak pojawiły się rysy. Nie wiem z czego ona jest zrobiona ale to tworzywo jest bardzo delikatne. Używałem już różnych środków i rożnych bardzo delikatnych szmatek i za każdym razem pojawiają się rysy a zawsze mikro rysy, które dają po oczach. Nie wiem czy to czyścić aby się nowe nie pojawiały, przy choćby najdelikatniejszym dotyku a czyścić trzeba bo się kurzy czy zachodzi z czasem tłustym nalotem. Na razie najlepsze efekty dają nawilżone ściereczki do szyb czy plastików ale też po sobie zostawiają ryski chociażby z drobinek kurzu jaki jest na szybce. Dotknięcie czymś suchym czy palcem od razu zostawia ślad. Jak ktoś ma jakiś patent na tą szybkę to z chęcią wysłucham aby nie pogłębiać tych rys :-)

    A trzeszczenie w każdym aucie prędzej czy później się pojawi u mnie jest na razie cisza. Swego czasu słyszałem delikatne stuki w drzwiach i pod radiem ale w końcu je znalazłem. W drzwiach stukały panele z włącznikami podnoszenia szyb ale je usztywniłem i jest spokój a pod radiem stukał kabel co idzie od gniazda USB do modułu MDI. Zmieniłem prowadzenia kabla i też jest cisza.

    Jak na razie to przeszkadza mi głośna praca zawieszenia a konkretnie prawej strony z przodu. Na szybkich drobnych nierównościach coś stuka jakby był delikatny pionowy luz. Nie wiem czy na kolumnie gdzieś czy gdzieś indziej. co najlepsze na większych dziurach czy na leżących policjantach tego efektu nie ma, tylko na szybko powtarzających się wybojach (łaty na drodze, pralka, nierówności w koleinach).

    Dla mnie ogólnie auto jest udane ale jedna rzecz mi najbardziej przeszkadza. Wyciszenie a właściwie jego kiepska jakość. Do tego nie mogę się przyzwyczaić. Dobrze, że auto ma dużo innych zalet bo bym nie zdzierżył. Mam wrażenie że moja F1 co jeszcze jeździ w domu jest cichsza w środku pomimo 3 cylindrowego silnika 1.2 HTP.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Dzięki za info @grzesk. Zwrócę na to uwagę. Pewnie nie da się z tym nic zrobić, bo nawet gdyby tak było to nie wyobrażam sobie nalepiać jakąś np. folię ochronną jak na tel. :D. Chyba po prostu od razu warto zwrócić uwagę na czyszczenie, żeby już na samym początku tej szyby nie zajechać. Swoją drogą to te szybki zawsze się szybko mikrorysowały :(
  • Ja zauważyłem, że bardzo miekki plastik jest u  w ramce od elektrycznych szyb w drzwiach. Lekkie musnięcie paznokciem i głeboka rysa gotowa.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Zastanawiam się ze te Nexeny to tylko chyba sa ładowane do rozmiaru 15, bo w 16, specyfikacji 215/45/16 Nexen nie ma opon.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @grzesk
    Kobitki mają takie pędzle do makijażu z długim baaardzo miękkim włosiem. Do pudru chyba.
    Można takim pędzlem odkurzyć - choćby z grubsza aby drobiny kurzu usunąć - potem ewentualnie te nawilżone ściereczki.
    @
    madstah
    Gratuluje auta. Fajny kolor.
    Bezawaryjności i milimetra luzu wokół samochodu!
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Wrzucam pozostałe zdjęcia, od razu przepraszam, za ostrość i błoto ale cały czas pada dziś, a w bagażniku już wózek dziecka jechał.
    Trochę dokładniejszy opis:
    Odebrany 11.10.2016
    MODEL - Liftback
    KOLOR - błękit denim (kod lakieru: G0G0)
    SILNIK - 1.2 TSI 110KM
    SKRZYNIA: manualna 6. biegowa
    HAMULCE - tarczowe przód i tył
    ŚRODEK - standard Ambition, wnętrze czarne, skórzana kierownica wielofunkcyjna, Maxi-Dot, podłokietnik, regulowane siedzenie kierowcy góra-dół.
    RADIO - Bolero (z pakietu audio miało być swing ale dobrałem za 250 zł Bolero, bo w przyszłości będę mógł w nim zainstalować Smartlink'a, a w swingu się nie da); CD chyba nie odtwarza, bo w schowku mam tylko wejście na SD (z resztą i tak bym nie używał), a pod radiem jest wejście USB i AUX.
    KOŁA - felgi aluminiowe MATONE, opony 185/60/R15, na razie jakieś Nexeny są. Na zimę kupie Nokiany
    INNE:
    - oryginalne gumowe dywaniki
    - dokupiony gumowy dywanik do bagażnika
    - klima manualna (niestety żałuję, że nie wziąłem climatronica, ale już za późno)
    - czujniki parkowania tylne (jakieś dziwadła teraz robią, bo są 3 czujniki zamiast 4 lub 5)
    - przeglądy i gwarancja na 4 lata lub 60 000 km
    - dostałem parasolkę; leży w schowku pod siedzeniem pasażera z przodu (poczułem się jakbym kupował "prawie" jaguara albo chociaż SUPERB'a)
    - pod siedzeniem schowek na kamizelkę odblaskową (nie wiem czy to standard we wszystkich wersjach)
    -zapasowe koło stalowe z lewarkiem itd.
    Ogólnie mam ponad 2 metry wzrostu i trochę przednia szyba jest mi za mała jak siedzę w nim :P nie wiem też czemu wszyscy mówią, że za małe te auto do mnie. Odpowiadam, że mogli dorzucić na większe :) Niestety także bardzo odczuwalna jest różnica w przyśpieszeniu, ponieważ wcześniej jeździłem octawią II 2.0 tdi 150KM ale jej się zgniło i z granatu stała się ruda i w dodatku wszystko z niej ciekło, więc musiałem ją wymienić :)
    *EDIT:
    Zapomniałem napisać, że ma jeszcze czujniki zmierzchu z automatycznymi światłami oraz światła dzienne LED
    IMG_20161012_141729.jpg
    4160 x 2336 - 3M
    IMG_20161012_141738.jpg
    4160 x 2336 - 3M
    IMG_20161012_141749.jpg
    4160 x 2336 - 2M
    IMG_20161012_141814.jpg
    4160 x 2336 - 3M
    IMG_20161012_141819.jpg
    4160 x 2336 - 3M
    IMG_20161012_141829.jpg
    4160 x 2336 - 2M
    IMG_20161012_141850.jpg
    4160 x 2336 - 3M
    IMG_20161012_141949.jpg
    4160 x 2336 - 4M
    IMG_20161012_142030.jpg
    3116 x 2257 - 4M
    IMG_20161012_142130.jpg
    4160 x 2336 - 3M
    IMG_20161012_142138.jpg
    4160 x 2336 - 3M
    Brak Skody
  • Miejsce na kamizelkę oraz parasolka to teraz standard na MY17 :)
    Ja również przesiadłem z diesla 2.0 tdi 140 km na rapidka w benzynie 110 km ale po  prawie 6 miesiącach idzie się przyzwyczaić. Szału nie ma z przyspieszeniem.
    Rapid SB | 1,2 TSI 110 KM | MY17 | Style Max + Dynamic | Błękit Race | 13k km | Śląsk
  • A jak to jest w serii dają dywaniki gumowe czy welur czy zalezy to od wersji?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd musiałem prosić o gumowe dywaniki i łaskawie dali. Za dywanik do bagażnika już płaciłem 137 zł.
    Brak Skody
  • Chodzi mi o to, że w wersji Style mam w opcji dywaniki przód i tył w serii, tylko pytanie czy w style są to weluryy czy gumy, wole welur bo gumy juz mam, a auto odbieram w listopadzie.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • U mnie w wersji style miałem do wyboru gumę albo welury. Wziąłem gumy a jednym z "gratisów" były dywaniki welurowe.
    Dywanik gumowy dwustronny też miałem dodatkowo płatny.
    PS. PinkFloyd jak chcesz to tanio mogę odstąpić dywaniki welurowe (nigdy nie używane bo wolę gumy)
    Rapid SB | 1,2 TSI 110 KM | MY17 | Style Max + Dynamic | Błękit Race | 13k km | Śląsk
  • Zobaczę co dadzą w serii, jak co to się odezwę, na zimę wole gumy, które już mam, ale latem welur ładnie wygląda
    madstah - a jak tam auto odpala po nocy, chodzi mi czy już pozbyli się w wersji na pasku na  2017 krótkiego stukania hydraulików na zimno przez kilka sekund  po dłuższym postoju ?       
    Czujnik zmierzchu ( Auto ) jest teraz w standardzie? Nie widziałem go w opcji cennika chyba, że w pakiecie z czujnikiem deszczu i ośw. wnętrza led za 1000zł.
    Załatw sobie mate pod fotelik bo szybko siedzenie się zmechaci, miałem tak kiedyś
    http://allegro.pl/oryginalna-mata-pod-fotelik-dzieciecy-skoda-od-aso-i6161263545.html
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd w pakiecie audio jest:
    • Radio SWING z Bluetooth
    • Škoda Surround i dwa dodatkowe głośniki z tyłu
    • Trójramienną skórzaną wielofunkcyjną kierownicę (radio i telefon) z małym pakietem skórzanym
    • Funkcję EASY LIGHT ASSISTANT
    • Przednie reflektory przeciwmgłowe z LED
    • Aluminiowe obręcze kół MATONE 6Jx15" w kolorze srebrnym
    Funkcja easy light assistant daje te auto, że jak się ciemno robi to włącza mijania zamiast dziennych. Trzeba jednak uważać bo czasami za późno włącza zimą, a policja może zatrzymać i dać mandat, ponieważ już może być godzina, wg której oni wymagają już świateł mijania. Kumpel tak dostał mandat jadąc lexusem i mu się nie zmieniły światła na czas.
    Jeśli chodzi o pakiet audio to był w promocji.
    Brak Skody

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?