FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Cena Rapida - co, jaki upust i gdzie udało Wam się wynegocjować przy kupnie nowego Rapida?
  • @wilczurowa dobra cena :) jaki masz termin odbioru i w jakim miescie?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 nie mam konkretnej daty na umowie, ale i nie wpłacałam zaliczki - powiedziane mam do 3 miesięcy...
    zapomniałam wspomnieć, że jeszcze zapas do tej konfiguracji - salon Starogard Gdański
  • no to lipa, ja bym bez daty na umowie nie wyszedl z salonu :D

    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Mojego Spaceback AMBITION odebrałem w styczniu 2014r w Krakowie jako wyprzedaż rocznika 2013 i tu dostałem dodatkowy rabat 5 tyś. Łącznie zapłaciłem 50 700 zł brutto i mam w tym:

    silnik 1,2 MPI z LPG LR;
    kolor czerwony corrida niemetalizowany;
    pakiet sunset;
    podgrzewane siedzenia z przodu i dysze spryskiwaczy;
    czujniki parkowania tył z tym lepszym radyjkiem i wyświetlaczem;
    skórzana kierownica itp;
    4 opony zimowe Barum3
    4 kołpaki
    dywaniki gumowe;

    Dokupiłem za 99zł matę gumową do bagażnika w salonie, ubezpieczenie pakiet w PZU za ok 1660zł i to w sumie było na tyle...

    Jedyne co mi bardzo brakuje to tempomatu :( chciałem dokupić ale niestety nie ja konfigurowałem samochód tylko ktoś się nagle rozmyślił bo nie mógł odliczyć 100% VAT i zmienił zamówienie (dzięki temu czekałem na samochód 3 tygodnie bo zależało na czasie i na rabacie 5tyś), więc sprzedawca doradził ze za 700zł założy mi tempomat w salonie ale okazało się w serwisie, że jak na etapie produkcji nie ma tempomatu to wkładają chip słabszy bo tańszy a chcąc dołożyć tempomat to 1500zł kosztuje dodatkowo wymiana chipa na mocniejszy więc suma wyjdzie 2200zł i jednak nie ...

    Pozdrawiam :)
  • Zastanawiam sie po co wy bierzecie te wygórowane cenowo pakiety ubezpieczeń w salonach! Przecież wystarczy sie rozejrzeć samemu i przy takim samym pakiecie świadczeń w innym towarzystwie mozna to dostac 500 zł taniej!
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • no jakoś kurcze nie znalazłem taniej, jak masz jakiś przykład na takiego rapida, wartość 51 tyś cały pakiet to podaj bo uważam, że tych salonowych to ciężko przebić ... :)
  • Jak kolega ma 60% znizki na AC i OC to może i będzie miał taniej, ale jak ktoś wcześniej nie miał zniżki na AC to na pewno nie dostanie nigdzie taniej ubezpieczenia niż w salonie.
  • Trzeba zaczac od tego co w takim pakiecie jest rzeczywiscie potrzebne a co nie. Jesli dla kogoś hasło "pełen pakiet" wystarcza by wywalic spora kase to ok. Ale nawet jesli ktos tak chce to pierwszy lepszy Link 4, przy maksymalnym pakiecie (serwis ASO, oryginalne czesci, zerowy wklad wlasny, zniesienie amortyzacji itd) + wszystkie dodatkowe opcje jakie oferują (a zakres maja dobry) daje 1251 zł! Nie wiem jakie swiadczenia gwarantuje koledze wyzej PZU ale watpie by lepsze od tego co napisalem.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • No diabeł Panowie tkwi w szczegółach, ja mam 60% zniżki ale tylko na OC więc na AC bym dostał pewnie zero zniżek i dlatego salonowy pakiet był dla mnie dobrym rozwiązaniem. W styczniu zobaczę co wezmę dalej ... :) Inni fakt może znajdą coś za 1200-1300 itp ... także powodzenia w szukaniu :)
  • a ja nie oszczędzam na ubezpieczeniu. dzięki temu nigdy nie miałem żadnych problemów przy likwidacji szkód ( w przeciągu 15 lat 4 razy). a z tego co sie słyszy, to róznie bywa w tych tańszych towarzystwach.
  • @mikołaj róznie bywa, ja znam przypadki gdzie problemy mieli ludzie z najdroższymi towarzystwami wiec wychodzę z założenia że po co przepłacać skoro i jedni i drudzy mysla tylko jak w razie czego przyciąć nas na odszkodowaniu.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Najwiecej jednak przypadkow z problemami dostania odszkodowania bylo wlasnie w link4, wole doplacic a miec spokoj, poza tym PZU w tym pakiecie gwartuje, ze jak ci ukradną auto w ciagu tego roku dostaniesz dokladnie tyle ila zapłaciłes na fakturze, a nie tyle na ile ci wyceni wartosc rynkowa. Trzeba kolego miec oczy otwarte i patrzec na wszystko a nie jedynie na 400 czy 500 zł
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Kochani cieszę się, że taka dyskusja tu wynikła fajna ale proponowałbym aby temat cen ubezpieczeń moderator przeniósł do innego tematu a tu wpisywać za jaką kwotę ktoś kupił swoje maleństwo i co dostał itp i gdzie :) :) :)
  • @dodan dzieki takim jak Ty, tacy jak PZU czy Warta nadal windują ceny w kosmos, bo nadal nie brakuje naiwniaków którzy im płaca z satysfakcją spełnienia takie krocie. Gdyby inne firmy nie weszły na rynek pewnie teraz pakiet w tym "szanownym" PZU wynosiłby 4000. Nie życzę oczywiscie jakiegoś zdarzenia ale wtedy zobaczylibyśmy jak by ci "chetnie" wypłacali za wszystko co sobie zamarzysz, aż bys się zdziwił. A Link czy inne towarzystwa (rowniez PZU) w tej materii nie różnią sie znacząco. Oczywiście to moje zdanie, każdy robi i płaci komu i ile chce :) 

    @nermak racja, rozmowa na inny dział ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Witam,
    Zamówiłem 7 lipca Active Max 1.2 TSI 105 KM + pakiet zimowy + koło zapasowe pełne + kolor Błękit Pacific + autoalarm z dozorowaniem wnętrza + pakiet przeglądów Basic 4 lata/40 tyś. km + pakiet pogwarancyjny 2 lata/60 tyś. km + dywaniki gumowe.
    Cena 51 700 zł brutto, do odbioru do 8 września.
    LB 1,2 TSI 105 KM 2015 Active Max Błękit Pacific 30,5 kkm Bydgoszcz
  • Jak sądzicie, czy w styczniu 2015r skoda też da rabat do 10tys zł? Przymierzam się do zakupu ale mogę spokojnie poczekać żeby uzyskać jak najlepszą cenę :) jak byłem kilka dni temu w salonie zrobić wywiad (Poznań) to mieli tylko 2 rapidy od ręki i pani zasugerowała mi że w styczniu prawdopodobnie rabaty bedą ale nie bedzie z czego wybierać. Co o tym myslicie?
  • Ja umowę na nowy 1.2 TSI 105 podpisałem 3 tygodnie temu. Też się zastanawiałem na wyprzedażą rocznika 2014r. ale jednak się skusiłem. Po cześci byłem do tego zmuszony, gdyż odmawia mi posłuszeństwa obecny samochód. Sądzę, że 10 tysia to będzie ciężko, na początku roku rabaty to przedział 6-8 tyś, do tego jesteś rok wstecz.
  • tomasz87 przy minionej wyprzedaży rocznika od ręki było 9700zł. Po negocjacjach mogłeś uzyskać do 15tys od ceny katalogowej, ja brałem z placu miałem niespełna 14tys i auto prawie od ręki, więc spokojnie rabat będzie, samochody też, ale z tego co piszą inni nawet bez wyprzedaży rocznika można uzyskać naprawdę ładny rabat... a rapid nie młodnieje ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Moje "marzenie" to kupić 1.2 TSi 105KM ambition w cenie do 40 tys zł :) wtedy mógłby być nawet ze stycznia 2014 w kolorze najgorzej się sprzedającym ;p wiem, że ciężko będzie zrealizować choć z drugiej strony 1.2 mpi active już teraz idzie kupić za 39900 więc może warto spróbować..:)
  • Ambitne masz marzenie... realne, ale pod warunkiem, że cena będzie netto ;-) lub jednak dołożysz ok 8tys... no ale cóż, marzenia trzeba mieć ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?