FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Problem z tylną wycieraczką
  • Witam. Mam problem z tylną wycieraczką - po włączeniu jej obraca się prawie do samego końca i zacina się (nie wraca z powrotem w stan początkowy). Dopiero gdy wyłączę wycieranie i włączę ponownie "zaskakuje" i wraca na miejsce początkowe. Czasami wyciera normalnie bez przerw ale czasami zdarza się jej takie zacięcie. Z czego to może wynikać ?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Wygląda na to, że masz już po gwarancji ...
    Opisane objawy mogą być powodowane raczej mechaniczną wadą: brak kontaktu na kontakcie powrotnym w położeniu maks. wychylenia albo inny brak kontaktu (ale raczej elektryczny).
    Weź do pomocy drugą osobę, sprawdź czy mechanizm przesuwu wycieraczki jest "mocny" - chodzi o mocowanie koła zębatego na osi - czy ma stosowną siłę do przesuwania ramienia. Drugi test - w położeniu maks. wychylenia, kiedy wycieraczka stoi w miejscu - sprawdź ręką, czy ma opór od wewnętrznego mechanizmu, czy też jest w stanie przesunąć się. Chodzi o wyeliminowanie uszkodzenia mechanicznego napędu.
    Prawdopodobnie czeka Cię demontaż wycieraczki i znalezienie małej dokuczliwej usterki.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?