FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Asystent zmiany biegów
  • Asystent zmiany biegów
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Mam pytanie odnośnie asystenta zmiany biegów wlasnie w silniku 1.2tsi 90KM mianowicie podpowiada mi zmiane biegów juz przy 2000 obrotow na wyzszy bieg... czy Wy tez tak zmieniacie biegi czy jednak przeciagacie troche dluzej ? zaznacze ze ja jestem w ciaz na etapie ukladania auta i nie chce go zbytnio wysilac wiec stosuje sie do podpwedzi komputera.
    PS. nie wiem czy pytanie zamiescilem w dobrym dziale/temacie ale nie chcialem tworzych nowych tematow smiecac forum.
    pozdrawiam
    Mateusz
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Normalne, ja mam 110 KM ale też mi podpowiada, żeby zmieniać wcześniej biegi. Taka jazda jest ponoć "ekonomiczna" ale czasem jest lepiej go przygazować jednak niż od razu wrzucać kolejny bieg. Z resztą on podpowiada taką trochę jazdę emeryta. Spokojnie można go dłużej gazować, a nawet trzeba jak chcesz dynamicznie ruszyć lub przyśpieszyć. Tylko na dotarciu lepiej tak ograniczyć się do tych 3-3,5 tys. obrotów max.
    Brak Skody
  • Głównie to zależy od tego jak wciśnięty jest pedał gazu. Im bardziej, tym później każe zmienić bieg. 
    Skoro już ktoś odkopał ten temat to mam pytanie do posiadaczy LB-czy u Was ten plastik zakrywający silnik tylnej wycieraczki odstaje od tapicerki tylnej klapy, czy ściśle dolega na całej powierzchni? U mnie z jednej strony trochę odstaje i zastanawiam się czy czegoś nie popsułem kiedy zdejmowałem silnik wycieraczki
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991 jak nie zapomnę to sprawdzę jutro rano jak jest u mnie.

    @masdtah dobrze napisałeś "ponoć" a co do jazdy ekologicznej to poza tym bajerem w postaci podpowiadacza, będąc w salonie na wymianie gałki biegów oglądałem jednego LB z MY17 wpadło mi coś w oko czego u mnie nie ma i nie wiem czy już było w MY16.
    Na klapce wlewu paliwa mamy napisane jakie mamy stosować ciśnienia w kołach. U mnie w MY15 są dwie kolumny a w tym MY17 były trzy i jedna z nich nazwana była właśnie ECO i ciśnienie dla każdej z osi dla kół 15" (nie zwróciłem uwagi jak dla pozostałych rozmiarów) dla tej kolumny ECO było większe 0,3 (czyli 2,4 na przód i 2,6 na tył) względem pierwszej kolumny dla małego obciążenia. Ot taka ciekawostka.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @Maciek_1991 u mnie plastik dolega ściśle, brak szpar itp.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Plastik wycieraczki dolega ściśle. A kontynujac watek asystenta zmiany biegow mniej wiecej przy jakich obrotach jezdzac spokojnie zmieniacie biegi ?
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Najlepiej wsłuchać się w silnik.....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @grzesk tak, u mnie na tej tabeli ciśnień też mam tą niedorzeczną kolumnę do jazdy ECO, nie pamiętam dokładnie jakie dane tam były ale na pewno jak ją oglądałem to się uśmiałem.
    @Kezcoks zmieniaj między 2000 a 2500 obrotów chyba, że musisz wyprzedzić kogoś to wal nawet do 5000 na zredukowanych biegach oraz tak jak napisał yunior81 słuchaj silnika.
    Brak Skody
  • Ja zmieniam biegi od predkosci:
    Na 2 przy/od 30km/h
    Na 3 przy/od 50km/h
    Na 4 przy/od 70km/h
    Na 5 przy/od 90km/h
    Wtedy obroty sięgają mi około 3000 i przy zmianie biegu lądują mi w okolicach 2000..wcześniejsza zmiana wydaje mi się zbyt szybko przy zbyt niskich obrotach
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • No czyli tak jak uczyli kiedyś na nauce jazdy :) No ja prawdę mówiąc to swoim jak wjeżdżam na jakąś trasę szybkiego ruchu to daje na 3. biegu do 60-70km/h, a na 4  do 80-90, a później to albo 5 do 100-110 albo od razu 6. bieg.
    Brak Skody

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?