FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Łańcuchy śniegowe
  • Skoda ma teraz promocje na wyposażenie zimowe http://www.skoda-auto.pl/Moja-SKODA/Documents/Akcesoria_zimowe_2015_ulotka_DL_strony.pdf
    Są łańcuchy za 333 zeta. Czy ktoś ma takie łańcuchy i może coś o nich napisać?
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • Będę malkontentem, ale marne te ceny. W letniej promocji były lepsze. Np bagażniki były po:
    Rapid Liftback (5JA071126) ................................................................531 zł
    Rapid Spaceback (5JJ071126) ........................................................... 577 zł
     teraz są
    Rapid Liftback (5JA071126) .............................................................. 639 zł
    Rapid Spaceback (5JJ071126) .......................................................... 639 zł
    W zeszłym roku - mam wrażenie - ceny kufrów też były niższe...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Po pierwsze ile się jeździ na łańcuchach ? A po drugie z jaką prędkością ? . Nie ma to jak sobie zrobić problem.
  • @lukasz13 "Po pierwsze ile się jeździ na łańcuchach ?" - złożysz raz na 10 m po będziesz chciał wyjechać z zaspy.  "Śmiesznie" to będzie jak przy prędkości prawie zero łańcuch zerwie plastikowe nadkola, bo skręcone były koła i jedno w dołku a drugie na górce.  "Nie ma to jak sobie zrobić problem.":)
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY 17 | Style MAX | Czerwony Corrida | 70000 km | Wrocław
  • @Leszek04 Piszesz o sytuacji która może Ci się przytrafić raz dwa razy w życiu. Z takim podejściem to lepiej w ogóle nie wyjeżdżać na drogę.
  • Zacznijmy od tego, że w Polsce w ogóle nie można używać łańcuchów. Jedynym wyjątkiem są drogi prywatne lub drogi w lesie/górach. Dodatkowo poza tymi miejscami (czytaj w mieście lub okolicach) nawet jak nawali metrowe zaspy śniegu to można z nich wyjechać bez łańcuchów, wystarczy saperka i kilka minut cierpliwości i kopania... A jeszcze jak by się znalazł ktoś do pchnięcia auta to bez saperki może się obejść.
    Brak Skody
  • Jak się śmiga w góry, to już inaczej człowiek myśli....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Jak się śmiga w góry to się kupuje auto do śmigania po górach a nie rapida :)
    Brak Skody
  • Ta,  jasne ;)
    W góry inny, nad morze inny na polowanie jeszcze inny, na tor to juz na pewno nie Skoda ;) ........tak  można w nieskończoność......
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Rapid na pewno nie jest autem na offroad... Chociaż prawdę mówiąc to widziałem jak ludzie z tico robili offroada i robili nim sobie "rajdy dakar"... Ale to przypominało bardziej zabawne złomowanie auta. Jak już tak bardzo iść głębiej w temat, to jeden samochód wystarczy na wszystkie offroady (w tym góry i polowanie). A nad morze to raczej wszystkie samochody się nadają bo to są takie same miasta jak wszystkie inne... Podsumowując Rapid nigdy nie był projektowany jako auto, które kiedykolwiek zjedzie z asfaltu dalej niż 1 km, żeby pojechać pod las na grzyby.
    Brak Skody
  • @madstah, chyba sie nie zrozumieliśmy, pisząc góry , miałem na mysli wypad na narty :) a tam łańcuchy sie przydają.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Z uwagi na planowany wyjazd na narty w Alpy chciałbym zaopatrzyć się w łańcuchy na 185/60. Może któryś z kolegów zasugerowałby jakiś sprawdzony, solidy i nie za drogi produkt? z góry dziękuje za odpowiedź.
  • Drogo/tanio pojęcia względne. Użytkowałem tylko produkty z Thule więc tą firmę śmiało mogę polecić.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • A czy ktoś słyszał o firmie PEWAG? Cena wydaje się przystępna ok 200-250 zł
  • Pewag bardzo dobra firma, głównie w ciężarówkach są one używane.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • i o taką odpowiedź mi chodziło ;) pozdrawiam i dziękuję

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?