FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Amortyzatory klapy tylnej
  • Witam. Dziś po wizycie w ASO i naprawie tylnej wycieraczki (ślad na środku szyby) po przyjeździe do domu zauważyłem, że uchwyt (mocowanie) amortyzatora klapy bagażnika (po prawej) ma duży luz. Po lewej jest wszystko w porządku. Od razu pojechałem do serwisu zgłosić szkodę ASO lecz sam kierownik powiedział:"Jest to normalny efekt eksploatacji i gwarancja tego nie uwzględni." Czy rzeczywiście po 1,5 roku i ok 6 tyś. km luzy będą tak wielkie żeby stukało? Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ jutro zamierzam odwiedzić ich ponownie. Dodam tylko, że mechanik wbijając osłonę mechanizmu wycieraczki przyłożył parę razy ręką przy całkowicie otwartej klapie. 
    Rapid SB|1.2 TSI 85KM|MY15|Aktiv Max|Biel Candy|Białystok|7000km
  • Jest gwarancja to zgłaszaj. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Zgłosiłem lecz kierownik serwisu powiedział że jest to normalne i oni na gwarancji tego nie zrobili I ewidentnie oni to dzisiaj uszkodili (tak sądzę)  i nie chcą się do tego przyznać. Ewentualne zgloszę to do innego serwisu. Jedynie chcę porównać czy to tak ma być czy nie. 
    Rapid SB|1.2 TSI 85KM|MY15|Aktiv Max|Biel Candy|Białystok|7000km
  • Jedź i tyle. To niemożliwe żeby był to wynik eksploatacji. Może jak mechanił uderzył ręką to amortyzator się wypiął?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Znając dzisiejsze samochody szybciej coś się urwalo/połamało/pogieło niż się wypieło. 
    Rapid SB|1.2 TSI 85KM|MY15|Aktiv Max|Biel Candy|Białystok|7000km
  • Ciekawe czy Twoje ASO ma monitoring na hali, niech zobaczą jak mechanik obchodził się z autem
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dzięki za podpowiedz.
    Rapid SB|1.2 TSI 85KM|MY15|Aktiv Max|Biel Candy|Białystok|7000km
  • Amortyzator tylnej klapy jest uchwycony w dwóch przegubach.
    Obie końcówki amortyzatora są z tworzywa. Dla zabezpieczenia spadania amort. z przegubu jest zastosowana stalowa, sprężynująca obejma - ok. 240 - 270 st.
    Sam przegub jest wkręcany do boku klapy, mniej więcej w połowie wysokości szyby.
    Nie podałeś czy sprawdziłeś dokręcenie przegubu czy też "wyłamanie" przegubu w szkielecie drzwi, wraz z gwintem.
    Prawdopodobnie luz w głowicy amortyzatora nie występuje. Ale to trzeba sprawdzić.
    Na rys. jest przedstawiony przegub górny w klapie.
    Sama stacja, nawet jak dysponuje nagraniem z monitoringu, nie udostępni go z dobrej woli przeciwko sobie.
    uchwyt amort tylnej klapy.jpg
    400 x 500 - 76K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ja to bym z tym monitoringiem nie przesadzał. Jesli nie beda chcieli podjąć tematu, jedz do innego ASO. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81, niech jedzie, tylko ciekawe co zrobi jak mu powiedzą, że to uszkodzenie mechaniczne (efekt pracy mechanika) i mu odrzucą gwarancję. Ja bym szedł w zaparte, że uszkodzenie powstało po naprawie mechanizmu wycieraczki i jak chcą to niech sobie patrzą w monitorning.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Jak w innym ASO stwierdzą - najlepiej na piśmie - że uszkodzenie mechaniczne to wróć do pierwszego i pokaż im. I awanturę rób. Najlepiej głośno, żeby wszyscy słyszeli. Mogą ustąpić.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Albo i tak. Swoją drogą to mechanicy pracują czasami jakby byli od pługa oderwani. Ja robiłem sam identyczną operację i nie dość że nie potrzeba wielkiej siły, żeby zapiąć tą plastikową osłonę, to nawet chcąc DELIKATNIE uderzyć można sobie przytrzymać klapę jedną ręką, ale nie ich samochód, to co będą uważać, najlepiej za**bać, dobrze że nie użył młotka.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991, chodziło mi o to, żeby tak od razu nie wyskakiwać z monitoringiem bo może to popsuć konwersację. Zostawmy sobie to na koniec, jeśli nie uda się nic załatwić.
    Skoro samochód ma gwarancję, to trzeba zgłaszać wszystko, nawet najmniejsze pierdoły.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Co z tego ze inne aso stwierdzi ze uszkodzenie mechaniczne, ci pierwsi powiedza ze sam zrobil i co oni maja z tym wspolnego, na bank pojda w zaparte. Mi zapier...i nakladki na sruby od kol i awantura oraz monitoring nie pomogl, wyparli sie i juz, musialem kupic nastepne ale ich juz omijam szerokim łukiem
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Po 2 godzinach i straszeniu pismem do producenta serwis zgodził się na wymianę na gwarancji. Kierownik serwisu sporządził dokumentację w formie filmu i teraz mam czekać 2-3 dni na amortyzator. 
    Uszkodzone mocowanie amortyzatora przy slupku C. 
    Rapid SB|1.2 TSI 85KM|MY15|Aktiv Max|Biel Candy|Białystok|7000km
  • Bardzo dobrze, nie ma co się z nimi patyczkować.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?