FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zamarzający lewarek zmiany biegów
  • Witam, czy ktoś spotkał się z problemem zamarzajacego lewarka zmiany biegów (5 biegów) ? Jeździłem jak rozmarzlo,potem kilka dni auto stało pod chmurką i pojawił się mróz. Poprostu lewarek jakby zabetonowany. Auto zostawiam na jedynce, dlatego chwilę musiałem potrzymać go na sprzęgle na wolnych obrotach i jakoś z oporami wrzuciłem luz, ale innych biegów nie mogłem wrzucić poza 1 i 2. Pojeździłem trochę i znów auto stało kilka dni...I znowu zamarznięty lewarek. Mam 20letnią  Carisma i nigdy takiego numeru mi nie zrobiła, a tu nowe auto i proszę...
    Rapid LB|1.2TSI 86KM|MY14|ACTIVE-MAX|Biały|24 000|Płońsk
  • Nie ukrywam, że też nigdy o czymś takim nie słyszałem. O linkach ręcznego owszem. Ale o skrzyni?
    A może tobie miast oleju wody do tej skrzyni nalali?
    ;)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Moim zdaniem trzeba wymienić linki od zmiany biegów. Może być gdzieś pęknięty pancerz, dostaje się woda i zamarza. Analogicznie jak linki ręcznego.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Faktycznie w R są linki do dźwigni biegów. To właściwie już prawie na pewno tak jak Maciej napisał. Może niekoniecznie trzeba 2 wymienić?
    Choć wg etki samych linek to chyba nie kupisz. One w komplecie z lewarkiem są...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Dokładnie, są z całym lewarkiem, także chciał, nie chciał trzeba wymienić obydwie. Sama operacja wydaje się mocno skomplikowana, bo trzeba demontować cały tunel itd. Szkoda, że tak to wymyślili, ale robią to od czasów F1 co najmniej. Na pewno to są linki, bo u mnie po całonocnym postoju na mrozie -20, następnego dnia rano dźwignia pracowała bez problemu. Gęsty olej może powodować, że trochę ciężej będzie pracował lewarek i to tylko do momentu rozgrzania się silnika, ale nie że stoi dęba całkowicie.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dzięki za podpowiedzi.
    Rapid LB|1.2TSI 86KM|MY14|ACTIVE-MAX|Biały|24 000|Płońsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?