FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Check outside temp
  • Po przekręceniu kluczyka stacyjki jako pierwsze pojawia się komunikat "check outside temp". Wcześniej tego nie było, co on oznacza i dlaczego?
    Dzięki za informacje.
    Rapid SB| 1.2 CJZC 90KM| MY16| Ambition Max| Brąz| Poznań
  • Kwestia zasilania/uszkodzenia czujnika temperatury zewnętrznej. Przy braku danych - komp może nie uruchomić klimy.
    Jedno rozwiązanie to podłączenie VCDS.
    Drugie - mechaniczne: rozłączyć wtyczkę czujnika, omomierzem zmierzyć wartości na czujniku: wraz ze wzrastającą temperaturą - opór czujnika powinien maleć. 
    Dla -30 st. - ok. 30 kOm
    0 st. - 3300 Om
    +12 st - 1200 Om.
    Jak wartości zmierzone są porównywalne, pozostaje jeszcze sprawdzić połączenie czujnika z kompem - kabelki.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki za bogate info,a gdzie pod maską szukać tego czujnika?
    Rapid SB| 1.2 CJZC 90KM| MY16| Ambition Max| Brąz| Poznań
  • Czujnik jest pod przednim zderzakiem. Wymaga to demontażu przedniego zderzaka.
    Czujnik oznaczony jest na schemacie symbolem G17. Jest połączony z jednostką przyrządów (w tablicy wskaźników) przewodem dwużyłowym o przekroju 0,35 mm2.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Cholerka uwielbiam pierdoły dla których trzeba rozbierać pół auta, wrrrrr.
    A powiedz mi, jeśli wskaźnik temp. zewnętrznej pokazuje mi temperaturę zewnętrzną to tak czy owak z pomiarem temp jest coś nie tak, że wywala "check"?
    Rapid SB| 1.2 CJZC 90KM| MY16| Ambition Max| Brąz| Poznań
  • No to mamy pasztet ... Nie piszesz, czy masz Climatronic ...
    Jak długo wyświetla się komunikat: "check outside temp" ? Czy potem masz poprawne wskazania temperatury zewnętrznej? A jak zachowuje się klima?
    Sprawa wygląda na kontrolę elektroniki, zastosowanie pierwszej opcji - VCDS, albo ASO.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Mam ręczną klimatyzację, komunikat wyświetla się na kilka sekund po przekręceniu kluczyka stacyjki po czym znika i wszystko jest jakby OK. Wskazania temp. zewn. są poprawne, klimatyzacja z punktu załączenia się przycisku działa - teraz ciężko sprawdzić czy chłodzi z racji temperatury.
    Rapid SB| 1.2 CJZC 90KM| MY16| Ambition Max| Brąz| Poznań
  • Ja mam pytanie troszkę z innej beczki. Po uruchomieniu R i przejechaniu paru km mam sygnał dźwiękowy i wyświetla mi sie na maxidocie temperatura na zewnątrz, jest jakaś możliwość wyłączenia tej opcji lub samego sygnału dźwiękowego ? 
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice
  • Pucek - ten sygnał pojawia się gdy temperatura na zewnątrz spadnie do 4 stopni. To ostrzeżenie o możliwości np śliskiej drogi. Czy aż tak bardzo Ci to przeszkadza?
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • no w ostatnich dniach codziennie to słyszę. Mnie to nie przeszkadza ale żona skarży się że jak czasem jedzie i usłyszy ten dźwięk to zastanawia się co zepsuła ;p
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice
  • Wystarczy przyzwyczaić się do zmian na wyświetlaczu (widoczny płatek śniegu) oraz do sygnalizacji akustycznej. Taka sygnalizacja pokaże się zawsze po uruchomieniu silnika (gdy temp. otoczenia jest niższa niż 4 st.) oraz podczas jazdy, kiedy temperatura spadnie poniżej 4 st. C. Wygląda na to, że trzymasz samochód w garażu, gdzie temp. jest wyższa niż 4 st. Po wyjeździe z takiego garażu, przy aktualnych temperaturach ujemnych, po chwili odezwie się sygnalizacja, kiedy czujnik temperatury zewnętrznej odczyta spadek temperatury.
    Takie objawy warto zaakceptować i przyzwyczaić się. Wejdą w krew i przestajemy je zauważać.
  • Mozesz ja smialo uswiadomic ze "olej to" i niech to olewa  ;) ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Taaa, żeby nie było jak w tym dowcipie:
    Żona dzwoni do męża
    -Kochanie, jakaś czerwona lampa Alladyna mi się zaświeciła
    -Aaa to olej

    No i olała i silnik do wyrzucenia :P
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?