FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ślizgające się sprzęgło?!?
  • Czy ktoś może w swoim Rapidzie miał problem jakby mu się sprzęgło ślizgało???....tłumaczę o co chodzi...od jakiegoś czasu jak silnik porządnie się rozgrzeje(dłuższa jazda)jadąc np.na 4 biegu i obrotach 2000 i chcąc nagle przyspieszyć(bez redukcji biegu) dodaję mocno gazu a samochód wyrzuca mi obroty na 3000 po czym spadają nagle do 2500 i dopiero samochód zaczyna przyspieszać, towarzyszy temu właśnie zawycie silnika-ja to porównuję do ślizgającego się sprzęgła. Byłem w serwisie kilka razy, nie wiedzą o co chodzi, pierw zwalali winę na LPG ale niestety na benzynie jest tak samo.... zasugerowali mi delikatnie że może zbyt delikatnie jeżdżę i powinienem trzymać wyższe obroty....sam nie wiem o co chodzi???
    RAPID LB/ 1.2 TSI 110 KM + gaz/ MY 2017 / style/ szary / 5300 KM / gdańsk
  • Nie podajesz typ skrzyni - pewnie masz 6 man. Czy miałeś i kiedy robione sprzęgło? Jak pracuje pedał sprzęgła - lekko, skokowo, z dużym oporem w połowie skoku ...?
    Nie masz wycieku płynu hamulcowego w komorze silnika albo pod samochodem? Poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku jest na właściwym poziomie?
    W R jest hydrauliczne sprzęgło. Takie objawy są sporadyczne. Wygląda to na zapowietrzenie obwodu sprzęgła. Czy w serwisie nie sprawdzali hydraulikę sprzęgła?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Mam manualną skrzynie biegów, sprzęgła nigdy nie robiłem bo samochód ma 8 miesięcy i 10 tyś przebiegu:)w sumie to jest całkiem nowy:) Jak dla mnie to pedał sprzęgła chodzi normalnie,płynnie i lekko. Muszę sprawdzić poziom płynu hamulcowego. A w serwisie ciągle tylko regulują mi LPG a tak jak pisałem tak samo dzieje się na benzynie i na gazie. Niestety serwis ciągle skupia się tylko na jednym, ale jak pojadę tam następnym razem to poproszę o sprawdzenie hydrauliki sprzęgła. Powinni to potrafić mam nadzieję...
    RAPID LB/ 1.2 TSI 110 KM + gaz/ MY 2017 / style/ szary / 5300 KM / gdańsk
  • Pozostaje więc sprawdzić poziom płynu i czystość w okolicach pompy, przewodu i skrzyni biegów jak też pod samochodem. A potem pozostaje serwis. Masz gwarancję. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dziękuję za podpowiedź,widzę że mocno się orientujesz w temacie techniki,dam znać co i jak może coś więcej będziesz w stanie doradzić,dziekuję
    RAPID LB/ 1.2 TSI 110 KM + gaz/ MY 2017 / style/ szary / 5300 KM / gdańsk
  • To nie są objawy zapowietrzonej pompy sprzęgła. Jeśli by tak było, pedał wpadłby w podłogę i nie byłoby wysprzęglania, tak jak przy zapowietrzonych hamulcach. Czasem mam wrażenie, że niektórzy piszą cokolwiek byle napisać, bez konkretnej wiedzy i doświadczenia. @jercen, pytasz Kolegi, czy miał robione sprzęgło. Jakim cudem miałby mieć, skoro to nowe auto, które ma przebieg 5000 km. Pomyśl zanim coś napiszesz... Jeżeli obroty skaczą i za chwilę spadają bez wzrostu prędkości, to musi być coś ze sprzęgłem i dobrze myślisz @tom, że to może być ślizgnięcie. Musisz oddać do ASO, niech się przejadą i zobaczą.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • A ja dopytam - tak na wszelki wypadek bo zima i bywa ślisko - rozumiem, że "buksowanie" kół wykluczyłeś?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Na forum są koledzy, którzy po kilkuset przejechanych km w R mieli wymieniany wadliwy cały agregat.
    Nie pytam z własnej ciekawości o więcej danych - tylko dla informacji dla klubowiczów. Im więcej i bliżej opisana usterka - tym lepiej dla nas, można porównać do własnych 4 kółek. Stąd popatrz nie na jedno pytanie - ale zadałem ich kilka.
    Co do zapowietrzenia sprzęgła. Niekoniecznie zapowietrzy się w ciągu jednej chwili, czasem są to procesy długotrwałe.
    Napisałem jeszcze, że to wygląda na zapowietrzenie. Jak mam ocenić sytuację na odległość? Na forum staramy się podpowiadać czy pomagać w znajdywaniu rozwiązania problemu. Należy wykluczać kolejne możliwe przyczyny problemu, począwszy od najprostszych typu opis, kontrola.
    Prościej będzie - bez zbędnej dyskusji na forum - by kol. tom zwrócił się do ASO. Ma R na gwarancji.
    Tylko jak nikt nie będzie pytał - to nie dostanie żadnej pomocy. A wtedy nawet forum jest niepotrzebne.

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Masz 100% racji, że głupoty pisane przez forumowiczów na tym forum nikomu nie pomogą.....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Żeby napisać że to zapowietrzenie, trzeba wiedzieć jakie są objawy takiego stanu rzeczy, a tutaj to pasuje do siebie jak pięść do nosa... Przez takie "diagnozy" robi się zamęt. Zgadzam się, że trzeba eliminować przyczyny, ale trzeba mieć też pojęcie o działaniu samochodu i wiedzieć co z czym się je. Ja mając wykształcenie i trochę doświadczenia mechanicznego wiem, że to nie może być przyczyna.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • PANOWIE!!!Nie stworzyłem tego wątku po ta abyście się wzajemnie oskarżali czy ktoś ma wiedzę czy też jej nie posiada, każdy trop będzie dobry gdyż ASO nie ma pojęcia co to jest i o co chodzi. może dzięki wam nakieruję ich na coś i będą w stanie mi pomóc. Dziękuję wszystkim za pomoc i czekam na dalsze pomysły. Dodam jeszcze że i latem i zimą było tak samo po dłuższej jeździe jest taki efekt, niezauważalny w mieście gdyż prędkości niskie natomiast w trasie już zauważalne i dość uciążliwe ja mu w gaz od on obroty w górę i w dół i dopiero przyspiesza....ASO rozkłada ręce:)
    RAPID LB/ 1.2 TSI 110 KM + gaz/ MY 2017 / style/ szary / 5300 KM / gdańsk
  • Nawet jesli któs tu dobrze wskaże powód to i tak niewiele ci to da skodo masz auto na gwarancji i raczej do zwykłego mechanika go nie oddasz. Musisz szukać rozwiązania w ASO, proponuje nagrać objawy (jeśli to możliwe) i przedstawić moze w innym ASO jesli tamto rozkłada ręce. Jesli nie bedą w stanie pomoc domagaj sie by wysłali zapytanie do Skody co z takim czyms robić.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Mam stycznosc na codzien z mechaniką i wedlug mnie takie objawy moze spowodowac tylko slizgające się sprzęgło takze musisz męczyć aso niech sprawdzaja. Mi w R stukała poduszka silnika i aso nie chcialo wymienic. W końcu sam wymienilem. Tylko ze sprzegło na pewno dużo wiecej bedzie kosztowac:p
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • W Octaviach z jakiegoś tam powodu wymieniali pojedynczym przypadkom sprzęgła na nowe. Poszukaj, poczytaj. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Wg mnie sprzęgło w nowych 1.2 TSI CJZD itp. jest słabe.... mocniejsze ruszenie pod górkę na wstecznym i smród... Czasem aż się boję że długo ono nie wytrzyma..
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Mam to samo zdanie... wystarczy wcisnąć do końca sprzęgło i przegazować bez ruszania.... już śmierdzi :)
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Nie ma co przesadzac, w każdym samochodzie, można w ułamku sekundy doprowadzić do smrodu ze sprzęgła. Jeśli ktoś ma z tym problem to urachamia się HHC i po sprawie ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • I jak się zakończyła sprawa z tym sprzęgłem? Również mam ten sam problem. Mam Rapida z 2016r 1.2 Tsi i identyczne objawy jak tom. Proszę o informacje!
  • Kompletna wymiana sprzęgła w 1.2 TSI 105 - tarcza, docisk koło zamachowe.
  • Zostało wymienione całe sprzęgło, tarcz oraz docisk plus uszczelniacz przez który jakiś smar dostał się na tarcz. Wszystko wykonane na gwarancji!
  • @arti
    Jak to już ujął kolega @jercen w innym temacie: fajnie, że dopisałeś zakończenie przygody.
    Szkoda, że kol. @tom nie miał odwagi zrobić tego samego, choć to on zaczął ten wątek i minął prawie rok. Kilka osób zaangażowało się w próbę pomocy a jego nie stać nawet, by w kilku słowach domknąć temat.
    Szkoda...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?