FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Części stosowane w Rapidzie
  • Coraz więcej rozmawiamy o zastosowanych częściach i podzespołach w naszych bolidach. Wiadomo, nie wszystko jest "Made in Skoda", nawet lepiej, nie wszystko jest "Made in Czech". Samochód składa się z wielu niezależnych systemów czy podzespołów, które powinne współpracować. A jak to jest w praktyce ... To właśnie okazja do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Niestety nie jest to prawda, ze np. tuleja wahacza kupiona w ASO to jest ta sama jakościowo tuleja, która kupimy w zwykły sklepie, pomimo tego samego producenta np. Lemforder.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Pracuję w częściach samochodowych i dodatkowo często naprawiam coś w garażu i nie widzę różnic poza ceną i opakowaniem. Mówimy oczywiście o najlepszych zamiennikach. Oczywiście mogą się zdarzyć pojedyncze przypadki, ale nie jest to normą. Czasami znaczenie ma kraj produkcji np. Bosch made in China albo made in Germany, ale też już jest to niwelowane.

    <mod>Trzymajmy się aktualnego tematu. Można założyć stosowny wątek.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ostatnio rozbierałem Passata B7 1.6 tdi, 90 tyś km rozrząd ori tylko auto po gwarancji- facet mało latał, pompa ciekła- marki VW, pasek Contintecha, napinacze INA. Wiec VW nie robi wyjątków do swoich modeli. U tecia nowy Merc C z 2015r. 220 CDI. , 90 tyś km padły wszystkie rolki paska - a są 3szt, plus padła pompa wody,. Auto ma od nowości,a rolki i pasek Dayco- to dopiero Merc leci na taniochę.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Chętnie poznam ten silnik 1.6 tsi..
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • To chyba pomyłka :-) ... pewnie chodziło o FSI
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Chodziło o tdi, już poprawione.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @jercen też na początku myślałem, że wymienię samą pompę, ale po zdjęciu i obejrzeniu paska, niestety miałem obawę co do jego dalszej wytrzymałości. Po wyminie paska i pompy, okazało się, że musimy znowu cały rozrząd rozbierać, bo okazało się, że piszczy jedna z rolek. Wiec zgadzam się jednak z tą zasadą, ze jak wymieniasz pompę, to niestety lepiej jest od razu całość wymienić, tak będzie bezpieczniej i w sumie taniej.

    @Maciek_1991 moim zdaniem tak nie powinno być, rozrząd powinien być całym kompletem albo INA, albo gatesa albo cały z znakiem WW.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan, INA nie robi pasków, a nawet jak jest jej logo, to robi to ktoś inny na ich zlecenie. Może być misz-masz, byle spełniał jakość OE i tyle :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • w mojej jest głowica made in Poland :D
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Kolejny przykład na potwierdzenie mojej tezy: w weekend zmieniałem filtr powietrza i na oryginalnym oprócz logo VW i Skoda było logo UFI-producenta filtrów (włoska firma) i napis "Made in Tunisia". Logo UFI jest też na górnej obudowie filtra, którą zdejmujemy przy wymianie. Ja założyłem filtr MANN Made in Germany :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Niestety skoda kładzie byle co, w VW to by nie przeszło.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • dodan - nie zgodzę się z Tym, że w VW by nie przeszło. Brat ma VW Passata 2015 rok i więcej bywa w serwisie niż ja z Rapidem. Przez pierwsze pół roku więcej stał niż jeździł.
    Dopiero jak postraszył ich prawnikiem to zaczęli coś robić. Od pół roku ma spokój bo usterkę usunęli. Okazało się, że przy montażu alarmu (oryginał) ktoś zamontować źle korektorek, który w zależności od pogody i warunków jazdy stykał, albo nie. W serwisie po podpięciu do komputera nie była śladu awarii, a samochód w trasie zatrzymywał się i po 30-40 minutach postoju znowu dało się odpalić.  Więc ja twierdzę że grupa VAG poszła na taniochę typu Tunezja, Turcja, Indie, Ukraina, Mołdawia, a tam standardy produkcji są trochę inne niż w Europie i potem wychodzą takie szopki
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Być może, że jest jeszcze gorzej niż myślałem i rzeczywiście dotyczy to całej grupy. Ale skądinąd wiem, że grupa Vag testuje na Skodzie różne, że tak powiem "innowacje" więc w pierwszej kolejności klienci Skody są narażeni na różne niedogodności.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • A klienci Seata nie są? Wydaje mi się, że teraz to już nawet w Audi będą mankamenty jakie są w całej grupie VAG
    Brak Skody
  • Jeśli testują na Skodzie, to ona mocno innowacyjna powinna być.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Śmieszą mnie niektóre wywody "doświadczonych rapidowców" typu
    "To okazało się że każdy element jest z innej parafii. Pasek był contitecha, rolki były gatesa, a sama pompa była oryginalna ze znakiem WW".
     Powiem ci kolego ,że równie dobrze mogło być odwrotnie bo Gates robi paski a nie robi rolek a jedynie zleca producentowi odpowiedni napis, Contitech owszem robi paski ale również wielu innych wyrobom użycza jedynie nazwy, a VW ma tyle wspólnego z pompami wody  co prezes Kaczyński z branżą IT. Jesteś ofiarą marketingu  brandowego  koncernów motoryzacyjnych. Jeśli chcesz rozrząd jednego "producenta" to se kup Rouvillea będziesz miał wszystko w opakowaniu z tym samym napisem i pewnie wtedy będziesz usatysfakcjonowany. A ,że Rouville to jedynie koncesjoner  ,który zbiera do kupy całość, daje wspólne logo i zajmuje  się  dystrybucją to już szczegół, napis się liczy.
    Skoda Rapid Active MaX, Sedan, 1.2.MPI, LPG, MY 2015, Biel Candy, Tarnów.
  • Słyszałem, że tylko Skoda z grupy Vag jest tak zwana "innowacyjna". Jak jakaś część, jakiś podzespół sprawdzi się w Skodzie, to w dalszej kolejności jest montowana w innych markach grupy.

    @IMQANT - wywód z gatunku wiejskiego fachowca, który notabene pisze "to se kup", sam se Pan kup:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Takie testowanie na skodach było w czasach jak w 2000 roku wyszła Fabia a później nowe Polo ale nie teraz... 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Z tym testowaniem na Skodzie/przez Skode różnych podzespołów, które potem trafiają do innych aut z grupy,  to ja bym nie przesadzał. Co maja wspólnego części montowane w modelach Skody do tych, choćby z VW ? Grupa VAG jest chyba największą, gdzie te "same" części jeżdzą w różnych modelach. Natomiast, mogę się założyć, że VW i Skoda mają różnych dostawców części a co za tym idzie mają różną jakość.
    Co może być testowane w Skodzie, co potem trafia do nowych modeli Audi czy VW, które jako pierwsze ( przed Skodą) się pojawiają na rynku ;) 
    Podejrzewam, że jest właśnie odwrotnie, części montowane/przetestowane w pierwszej kolejności przez Audi i VW trafiaja później ( na szarym końcu) do Skody i Seata.
    Właśnie Rapid jest takim zlepkiem części z różnych modeli. Przykład: klamki drzwi ( w Fabii i Octavii są już nowe), belka zawieszenia ( Octavia I, Roomster ) i  można tak wymieniać i wymieniać...
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 to by było kompletnie bezsensu, myślisz, że klienci nowych Audi wydawaliby grubą kasę, po to żeby być króliczkiem doświadczalnym i spędzać czas w ASO??? Wolne żarty. Właśnie my jesteśmy takim króliczkami, właściciele budżetowej marki. A jak jakiś tańszy zamiennik się sprawdzić, który jest celowo upychany w Skodzie, to potem może trafić do golfa, passata czy innego modelu VW i tyle.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?