FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Doposażyć czy nie ?
  • Ja myślałem, że po złożeniu zamówienia na nowy samochód czeka mnie błogi czas przyjemnego oczekiwania. O jakże się myliłem. Wszystko przez to, że wciąż czekam na potwierdzony termin produkcji przez fabrykę a dealer powiedział mi, że do tego czasu są możliwe modyfikacje. No i z przyjemności zrobił się dramat :) Zamiast cierpliwe czekać to czytam Wasze posty i inne info i wciąż się zastanawiam a co by tu jeszcze ....
    Ostatnie posty @madstah o sprzedaży jego R dały mi do myślenia w zakresie pakietu Audio do wyposażenia Ambition. Jak konfigurowałem auto to z góry skreśliłem ten pakiet bo było tam radio Swing a ja chciałem mieć Bolero ze SmartLlinkiem. Wydawało mi się, że po wybraniu tego pakietu płaciłbym podwójnie. Jakie było moje zdziwienie gdy wczoraj z głupia frant jeszcze raz otworzyłem konfigurator i skomponowałem to co mam czyli Ambition z dodatkami i z tym pakietem Audio i okazało się, że dobranie do niego Bolero to tylko koszt 250 zł a nie 1.800 jak normalnie. Poza tym z tego pakietu i tak dobrałem Easy Light Assist, Skoda Surround i dwa głośniki są już jak się weźmie Bolero, mam tą kierownicę ze sterowaniem radia i telefonu. Nie mam za to Alufelg Maton 15" oraz przeciwmgielnych z LED-ami. Oczywiście zadałem pytanie dealerowi i on nie widzi problemu .... oczywiście za dopłatą ok. 500 zł. 
    No i teraz moje pytanie do Was - czy jest sens ? Alufelg nowych wiadomo, że za 500 zł nie wyrwę ale mam ofertę kolegi, który mi obiecał nawet 16-tki sprzedać w tej cenie (oczywiście używane). A co z tymi światłami LED ? To tylko bajer czy użyteczność idzie w parze ? 
    No cóż jestem frajer - jakbym się w temacie zorientował na etapie zamawiania auta to pewnie bym to wyrwał w cenie, którą mam - no ale tego nie zmienię a nie chcę teraz dodawać kasy tylko na zasadzie żeby brać.
    Jak pisałem już wcześniej - mogę też zamiast wydawać te 500 zł dodać konkretnie 2000 zł i wejść na poziom Style czyli alufelgi 16", podgrzewane fotele+spryskiwacze, no i tempomat. 
    Ajajajaj na co mi to było - trzeba było brać coś z parkingu dealera i już :)
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Wejdź w pakiet Style, opłaca sie niż dobieranie do tańszej wersji.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Spójrz na to ile ja straciłem na wartości swojego auta po 5 miesiącach, a ile straci po 4 latach. Lepiej idź kup sobie SUV'a jakiegoś, który po 6 latach straci jakieś 20-30% max (tak jak np. Hyundai ix35, rodzice takiego kupili w 2012 w wyprzedaży z 2011 i te auto jest po 6 latach więcej warte niż mój nowy Rapid...)
    Brak Skody
  • @sethcracow ale kombinujesz. Ja wziąłem od początku Ambition 1.2 90km, manualna klima, bez dodatków i bez alusów za 49.900. Za 2 tyg powinien być do odbioru. Nawet przez chwile nie myślałem, żeby go doposażać, bo po co. Radia prawie nie słucham a jeśli już to nie potrzebuję kolorowego wyświetlacza. Pamiętaj, że nawet wypasiony na maksa to dalej jest Rapid - budżetowe auto. Jak bierzesz za gotówkę to szalej, ale jak kredytujesz to się zastanów czy warto się zadłużać, bo każdy bajerek wyjdzie pewnie +100zł miesięcznie.
  • @PinkFloyd - też mi się wydaje, że ciągłe dobieranie do Ambition mija się z celem i lepiej już postawić na wyższe wyposażenie albo przestać dobierać. Problem w tym, że te rzeczy w Ambition nie wydają mi się już tak przydatne chociaż fajnie byłoby mieć.  
    @madstah - Twój przypadek jest skrajny ... jak Twój wzrost :) Wartość auta spada gwałtownie do 3-5 lat od zakupu, później ten spadek znacznie maleje a dopiero jak auto ma naście lat to zupełnie spada jego wartość. Jak wyjedziesz za próg salonu to chociaż masz funkiel nówkę to już cena idzie w dół. A co do SUV-a to chyba za tą kasę to SUV-a nie uświadczę :) bo o Dacii nie mówię bo jak Rapid jest budżetowy to jak nazwać ten jugolski wynalazek ?
    @picia89 - ja założyłem, że chociaż budżetowy to jednak mam zamiar nim chwilę jeździć a wtedy chciałbym mieć jakiś komfort a nie przez ten cały czas pluć sobie w brodę, że nie dołożyłem tego czy tamtego za w sumie 1-2 tys. A co do finansowania - to aż tak źle nie jest, kwota 1-2 tys. nie zrobi już różnicy w racie kredytu. A co do odbioru - ja wciąż nie mam wyznaczonego terminu produkcji a o odbiorze nie mówię. I stąd to kombinowanie :)

    A co do LED-ów się ktoś wypowie ? Przydatne to to czy tylko bajer ?
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Dobry SUV to cena Rapid x2. A w kredycie rata x3. Jak na Skodę dostaniesz dobry rabat ok 12 tyś zł to po roku masz cenę za ile zapłaciłeś. Jak planujesz jeździć długo to cena odkupu nie gra roli. Tesc kupowal lonwego ML-a po latach sprzedał go i tak za 10 tyś zł, a nowego kupował za 250.000zł- to jest strata. A na serwis przez ten czas wydał z 70 tyś zł. Najlepiej z SUV-ow cenę trzyma VW Tiguan. Ale do nowego bez 100.000 nie ma co podchodzić. Po 7 latach cena spada do 48.000zł.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dobierasz tak jak ja przed kupnem, poczatkowo Ambition z dodatkami ale potem dodatkow było tyle ze dołozyłem 1000 i zamowilem Elegance Max (obecnie Style). Czesc rzeczy nie jest mi w ogole potrzebnych ale jednak przy odsprzedaży zawsze dobre wyposażenie sie liczy no i jak dla mnie podstawowa sprawa to w Elegance było jasne wnetrze na ktore chorowałem od poczatku. Takze ja bym radził Style i bedziesz pewnie pozniej zadowolony.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Co do LED to tylko bajer. Tyle że ładniej wygląda.
    To światła do jazdy w dzień więc dla Ciebie pożytek zerowy.
    A co do wyposażenia, to naprawdę jeździ się... po prostu przyjemniej w lepszym "wypasie" (ja raczej wolę określenie "namiastka luksusu").
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @PinkFloyd rozumiem, że dla kolegi dobre auta to tylko BMW, Lexus, Mercedes i Mitsubishi? :) Spokojnie znajdziesz SUV'a do 80-90 tys. zł. A jak jeszcze weźmiesz kompaktowego bo nie masz rodziny dużej to i za 70 tys się znajdzie...
    Brak Skody
  • Uwierz mi Suv Suvowi nie równy, mam kupować Suva za 70 tyś zł, który pali w trasie 10l, ma 12 s do 100km a wyposażenie ma na poziome VW UP- to dziekuje. Uwierz mi przyzwoity SUV kosztuje 100.000zł, a z takim jak mam w Rapidzie Tiguan kosztuje od 120.000zł, a porządne SUV-y zaczynają sie od 250.000zł.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Nie zgodzę się z tym. Hyundai ix35 nie jest zły, może to nie BMW ani Lexus za 300 tys. ale nie kosztował też nawet 90 tys, nie wiem czy w ogóle 80 tys kosztował. Wyposażenie jak na rok 2011 ma na prawdę dobre i silnik 2.0 diesel 137 KM pali jakieś 6l w trasie. Ludzie w salonie dawali za niego 52 tys. w rozliczeniu, gdzie za mojego rapida dają poniżej 50. Sęk w tym, że te hyundaie były produkowane tylko do 2013r., a teraz to są już tylko te Tucsony droższe, ale i większe.
    Brak Skody
  • Było, dobrze napisałes, zobacz ile taki kosztuje teraz, dodac do Rapida 30 tyś zł to dla kogoś kupa kasy.  Przy 200 tyś zł 30 tyś to może nie dużo ale w porównaniu do 50 tyś to kupa kasy.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • ja mam style i parę dodatków m. in xenony ktore dołożyłem już po złożeniu zamowienia (polecam) i o ile ledy jako DRL po prostu ladnie wyglądają o tyle doswietlenie zakretow jest mega przydatne i praktyczne :) 
    RAPID LB | 1.2 TSI LPG 110KM | MY 2017 | STYLE | WHITE MOON METALIC |3000 i rośnie :) | SMI
  • Ja żałuje że jednak swojego nie doposażyłem w xenony, jeżeli kolego masz okazję cos dorzuć do zamówienia to nie zastanawiaj się
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • @wojtek2626 - o ksenony bardzo fajna rzecz ale też droga bajka. Już szarpnięcie się na Style jest dla mnie trudne do przełknięcia. Ksenony będą musiały poczekać do następnego auta :)

    Najgorsze jest to, że tak mi się spodobały te fotele dynamic, że chciałbym i Style i dynamic a tak to chyba trzeba będzie wybrać albo jedno albo drugie. Ekh
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • @sethcracow to jak już tak bardzo chcesz dokładać to nie wiem, czy nie lepiej wziąć pod uwagę już Octavii III zamiast tej podróbki auta, którym jest Rapid. Z resztą cała Skoda to taka podróbka aut :)
    Brak Skody
  • @madstah - to właśnie zrobiłem. Skonfigurowałem sobie Octę wg. swoich widzimisię - różnica w cenie (bez rabatów) to 6k. Nie ma szans. Ale spróbowałem dla czystego sumienia
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Kolego nie wiem jaka konfigurację masz Rapida a jaką OIII ale powiem Ci szczerze że jak ja przymierzałem się do zakupu a różnica byłaby 6tys to bym się nie zastanawiał, w moim przypadku różnica była prawie 15tys bo wtedy wyszła z oferty wersja 1,2 110KM i pozostał wybór 1,4 150KM ale to i tak nie robiłoby różnicy 8 tyś. Być może porównujesz bogato wyposażonego Rapida z wersją Activ OIII to ze i będzie taka różnica.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Przy porownywaniu za pomoca konfiguratora biezcie pod uwage, ze o ile rabat na rapida to nawet kilkanascie tysiecy to juz na fabie czy octavie max kilka u tego samego sprzedawcy.
    Rapid LB |1.0 TSI 110KM | MY2018 | Style | Beż Cappuccino | 2000km | Kraków
  • Tak samo wyposażona Octavia a Rapid to różnica cen będzie duza, różnica jest mniejsza przy Rapidzie Style a Octavii podstawowej, ale ja taką nie chciałbym jeździć mimo ze to Octavia.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd - dokładnie. Wolę mieć wypaśny, mniejszy model (R) a nie golasa tylko dlatego by mieć większy model.
    Dealer przysłał mi wycenę Style z dodatkami, o które prosiłem. Ajajajaj to by było super .... no ale księgowa krzyczy że nic z tego :(
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?