FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Doposażyć czy nie ?
  • Jako, że wciąż czekam na termin produkcji ... to wciąż sobie myślę co by tu :) Co myślicie o  czujnikach parkowania z przodu ? Jaka jest Wasza ocena przydatności takiego ustrojstwa ? Mieszkam i parkuje na co codzień w Krakowie. Ja co prawda nie mam problemu i wydaje mi się to na pierwszy rzut oka zbędny gadżet (choć bywały sytuacje gdzie by się przydały) więc bardziej myślę o tych czujnikach z powodu żony. Trochę to kosztuje (1.300) - notabene skoda podaje w cenniku że jest to koszt zakupu czujników z przodu i z tyłu - nawet w wersji ambition i style gdzie czujnik z tyłu jest już standardowo w wyposażeniu.
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Osobiście bym zamówił. Mam w służbowym i jest to bardzo fajna rzecz.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Szczególnie że z przodem wtedy są z czujnikami skrętu.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • A żona na pewno będzie jeździła? Moja przy konfiguracji zażyczyła sobie HHC bo "pod górkę będzie pomagał" no to zamówiliśmy i wydałem 350 zł w błoto bo nowym nie jeździ bo sie boi... Ja mam czujniki z tyłu i tutaj w przypadku Rapida (gdzie widoczność w tylnej szybie jest żadna) bardzo sobie chwalę, ale przód? Przyznam, że nie widzę wielkiej potrzeby ale może to dlatego, że nie staram się mijać samochodów na styk. Wolę się raz więcej "złamać" niż kogoś obetrzeć. To też w sumie kwestia wyczucia. Po roku jazdy, jeśli chodzi o przód auta, nie mam z tym problemu.
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Błękitny Denim | Warszawa
  • @PinFloyd a bez przodów nie ma czujników skrętu ?
    @patryg - oczywiście, że gwarancji nie ma ale staram się jej wytrącać argumenty z ręki :) Obecnym focusem nie jeździ bo kombi. No to wziąłem teraz sedana. A z czujnikami parkowania to już nie będzie miała na co narzekać ;) Ja jak napisałem nie mam potrzeby ich mieć bo auto którym jeżdżę czuję na milimetry .... ale miałem kilka sytuacji gdzie musiałem wyjść i się upewnić. 
    A tak przy okazji - bo też się zastanawiałem nad tym HHC - jest to warte tej kasy ? Do tej pory nigdy nie miałem problemów ze startowaniem pod górkę, nawet oblodzoną (a ja na łysych) ale może i to warte tej dopłaty ? Zwłaszcza, że jak rozumiem na razie nie ma możliwości dokodowania tego później jak się ma MY17 ?
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Dla mnie HHC jest zbędny. Mam go tylko dlatego, bo żona skrzeczała. Jak nie miałeś problemów ze startem pod górkę to i tutaj nie będziesz miał. 
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Błękitny Denim | Warszawa
  • @sethcracow tak się uparłeś na to doposażenie, że nawet HHC rozważasz :) A może po prostu dać sobie spokój z pierdołami a za zaoszczędzone pieniądze kupić sobie jakąś kamerkę albo navi lepszą. Ja dzisiaj dostałem info, że mój Skodeł został już wyprodukowany i do dwóch tygodni powinien być w salonie. Jak nie będziesz kombinował to za niedługo też dostaniesz takie info, czego Ci życzę :)
  • Picia a kiedy składales zamówienie u dilera?
    Rapid LB/1.2 90KM/MY2017/Ambition
  • niekoniecznie, gdyż podstawowa octavia jest większa i uwaga: LEPIEJ WYCISZONA.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Octavia a Rapid to niebo a ziemia, nawet nie ma co porównywać wygody podróżowania, trakcji i wyciszenia.... Jakbym mogł cofnąć czas to bym bral Octe
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • @Scyzor zamówienie składałem 24.01. Wersja Ambition bez dodatków. 
  • @picia89 - wszystko przez to, że nie mam wciąż info o przyjęciu auta do produkcji, a od złożenia zamówienia, pomimo tych wszystkich rozważań o doposażeniu, to tak naprawdę zmieniłem tylko kolor i dodałem pakiet dynamic - a to nie są jakieś wielkie zmiany. A HHC czy inne pierdoły biorę pod uwagę ze względu na żonę - jakiś czas temu przestała jeździć autem (bo za duże) ale teraz się pewnie skusi - co ułatwi czasami życie :) A co do kamerki i navi - nie mam ich potrzeby bo jeżdżę prawie wyłącznie w mieście. Wystarczą mi aplikacje w telefonie, który mam nadzieję sobie fajnie podłączyć do bolero ze SmartLinkiem
    Co do Octavii - różnica w cenie katalogowo jest jednak znaczna a z tego co wiem, to jak na R można wyrwać ok 10-12 tys. rabatów to w przypadku Octavii nie ma co liczyć nawet na połowę tej kwoty - a wtedy różnica w realnej cenie robi się już znacząca.
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Pakiet Dynamic dobry wybór, te fotele są lepsze niż normalne w Octavii.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Pytałem kiedy zamawialeś bo ja zamawiałem 19 stycznia i produkcja ma być przełom marca kwietnia a datę odbioru na umowie miałem na 17 marca. Ja też zamawiałem ambition tyle że dobralem pakiet audio z bolero i przyciemniane szyby. Czy negocjujecie jakieś dodatkowe wyposażenie albo rabat z powodu opóźnienia w stosunku do umowy?
    Rapid LB/1.2 90KM/MY2017/Ambition
  • @PinkFloyd - musiałem niestety zmienić wybór. Tera mam Stajla :) więc Dynamic poszedł ....
    @Scyzor - zamawiałem 2 lutego. Wtedy przewidywany termin to był 05.05. do dziś nie mam info o dacie produkcji. W międzyczasie zmieniałem lakier i dodałem pakiet dynamic a dzisiaj zdecydowałem zmienić się z Ambition na Style. Co do rabatów - był gdzieś taki wątek na forum. Poszukaj
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Jak dla mnie doposażenie R w zbyt dużo dodatków jest bezcelowe. Ja wybrałem AMBITION i dołożyłem tylko pakiet audio + bolero + SmartLink i sunset (bo zależało mi na smart linku i BT bo dużo rozmawiam w trasie) i sunset (bo nie drogo a autko troche lepiej wygląda. Myślałem nad HHC pakietem zimowym i climatronic ale doszedłem do wniosku że jest to nie opłacalne.
    HHC - jak umiesz ruszać pod górkę to nie potrzebujesz
    Pakiet zimowy - jeżeli siedzenia nie są skórzane to nie potrzeba ich podgrzewać a przy "systemie" cofania się płynu do spryskiwaczy nie ma sensu podgrzewać dysz.
    Climatronic - Nie uśmiechało mi sie wydać ponad 2000 zł tylko po to żeby mieć ładniejsze guziczki, Jak bedzie trzeba to sobie zmienie pokrętła na jakieś fikuśne i też będzie dobrze. Miałem Climatronic w starej A4 i jakoś nie widzę różnicy w działaniu.

    To prawda że auto bardziej doposażone później łatwiej sprzedać więc wybieranie gołej wersji też nie jest najlepszym wyjściem dlatego zawsze trzeba uśrednić i wybrać tylko to co sięnaprawde przyda. Jak dla mnie pakiet audio + bolero + SmartLink + sunset jest wystarczający aby przykuć uwagę do auta budżetowego bo tylko ten SmartLink był moją fanaberią.    
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice
  • Np ja auta bez climatronica bym nie kupił i tak samo.moi znajomi co ich znam, tak samo postępowałem w używanych. Na recznej nie mam zamiaru ciągle szukać i majstrować przy temp. jak na pokładzie są dzieciaki. Na climatroniku ustawiam 21 st i elektronika i czujniki robią wszystko abym mia taka temp. nie zależnie od natężenia światła i itp. Na recznej to ciagle sie przeziębiałem a to za zimno a to za cieplo jak slonce nagrzało deske. Mogę nie.miec z tylu el. szyb ale climatronic musi byc, w starych vagach wycierały sie potencjometry w silnikach climatronica i słabo to dzialalo w nowym do 150 tyś km jest to super sprawa. Ruszam i nie i eteresuje mnie gdzie jest nawiew i jaka prędkość ma wentylator, funkcja Automat za mnie to robi. Jeżdżę cały rok i wogóle go nie dotykam.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @Pucek - jasne, że pchanie do budżetowego auta milion dodatków mija się z celem bo wychodzi Ci cena, za którą kupisz lekko używane auto wyższej klasy. Ale aż tak dużo w stosunku do Ambition nie dołożyłem. Tak jak pisze PinkFloyd - automatyczna klima to był dla mnie musthave i to nie ze względu na wygląd a funkcjonalność - nie po to kupuje nowe auto by wobec mojego 14-letniego Forda tracić na wyposażeniu. Wg. mnie np. ten sunset co wybrałeś jest czymś z czego zreyzgnowałem bo nie spełnia swojej roli - słabo przyciemnia a dużo kosztuje. Za mniejsze pieniądze założę lepiej spełniające te funkcje folię. HHC też stwierdziłem, że to zbędny wydatek - zresztą można to potem dołożyć. 
    A co do odsprzedaży - popatrz na wątek gdzie się chwalą ludzie co kupili - obecnie dużo więcej osób wybiera Style niż niższe wersje, więc i na rynku za tych kilka lat łatwiej się będzie wyróżnić właśnie mając Style i to nie gołe Style.
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • jeszcze do must have dokładam światła.
    Natomiast zakup golasa rozumiem w zależności od sytuacji. Np ja najpierw kupiłem full bide aby po pół roku kupić max wersję. Wersja style wchodzi już w wyższe półki i za takie pieniądze jest w czym przebierać na rynku.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • U mnie odsprzedaż to raczej gdzieś po rodzinie lub znajomych bo auto na firmę więc przy sprzedaży trzeba VAT zapłacić ;p tak że pewnie pójdzie dla jakiegoś kuzyna z dopiskiem na FV uszkodzony i kwotą 1000 zł 
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?