FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
VCDS - Dyskusja o interfejsach (VCDS, OBD itd.)
  • Nie musi byc karta kredytowa, wystarczy debetowa. Swoja droga straszny szajs przychodzi z Ali, do tego dolar teraz bardzo drogi wiec juz szalu nie ma. Ale z tymi kablami to jednak warto, tym bardziej ze omija sie kwestie legalnosci.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Na dniach będę miał to http://www.vcds.pl/?mod=sklep&item=5 w full wersji z vcdsem na smarfona i na laptopa przez wifi.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Mój 16.8.0 dotarł wczoraj, może w święta będę miał czas się pobawić :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ja jestem już po pierwszych próbach i wygląda, że wszystko jest w porządku.
    Faktycznie, podczas instalacji, trzeba wyłączyć antywirusa. Potem już nie piszczy.
    Prawdopodobną przyczyną alertów jest to, że instalka robi wpisy w pliku "hosts" a to cecha wirusów. Jednak wpisy te są bezpieczne. Stanowią zmyłkę dla odwołań programu do serwerów ross-techa.
    W odróżnieniu od poprzednich wersji VCDS-a w tej konieczne jest zachowanie sekwencji uruchomienia programu:
    1. wtykamy kabel w USB (kabel jest jednocześnie kluczem sprzętowym),
    2. uruchamiamy program.
    Ważne by program uruchamiać wyłącznie w opcji "uruchom jako administrator".
    Wszystko pokazano na załączonym do instalki filmiku.
    Po kilku kolejnych testach VCDS 16.8.0 właściwie nie mam uwag. Wydaje się działać bardziej stabilnie od wersji 15.7.1.
    Robiłem 2x "Autoskan" i za każdym razem znajdował WSZYSTKIE moduły obecne w aucie - starsza wersja klona miała z tym problemy.
    Nie zauważyłem znikania plików ROD. Szybciej też realizuje skan adaptacji - zwiększyła się szybkość transmisji?
    Np. kiedyś skan modułu 09 trwał minimum 5 minut - teraz max 3.
    Jest wart swojej ceny - co do tego nie mam wątpliwości.
    No i nie zauważyłem niebezpieczeństwa wirusowego.
    Jednym słowem: POLECAM.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Przed sylwestrem w na ali pojawił sie 16.8.4
  • Ale nadal nie daje zwykłym uzytkownikom nic więcej niż 15.7 jeśli chodzi o MY16 ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Czym nowsza wersja tym więcej bitów przetłumaczonych i większa baza błędów.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @maciektsi
    Oj trochę daje...
    1. 15.7.1 nie ma "coding helperów" do modułów MY16 - 16.8.0 wzwyż już ich kilka ma.
        Oczywiście można kodować co się chce przy pomocy obydwu.
    2. 15.7.1 daje dostęp do mniejszej ilości adaptacji niż 16.8.0 (co do pozostałych wersji to nie wiem bo nie testowałem)
        I tu jest różnica choć niekoniecznie istotna bo te niedostępne adaptacje nie są aż tak ważne.
    EDIT:
    3. Za pomocą 16.8.x można bezpiecznie kodować Bolero (5F).
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Chciałem zamówić sobie kabelek do rapida, doradzicie jaki i ile to kosztuje moze byc z alli
  • Najnowsza wersja to 16.8.3, wejdz na ali i zobacz ile kosztuje :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Pamiętaj ze na alli jest to wersja angielskojezyczna, kopia piracka, której nie można aktualizować. Oryginalny w języku polskim z dożywotnią aktualizacją to tylko na www.vcds.pl
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Oficjalna wersja VCDS PL 17.1.3 do zassania
    http://www.vcds.pl/index.php?mod=site&id=15

    w weekend będę miał już 17.3.1 ponoć już niezłe zmiany i większość bitów już opisanych.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd i jak, masz już 17.3.1? Jeśli tak to opisz zmiany :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Więcej bitów opisanych, obsługuje modele na 2018r., szybciej sie ładuje, wraz z nowym 17.3.1 jest nowy soft do kabla.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Modele na 2018? Nie za wcześnie? One jeszcze chyba nie powstały...
    ;)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Powstały od czerwca 2018 :) a Ross Tech robi softy dla grupy VAG,  wersja 17.3.1 będzie dostępna od 08.2017 i będzie zawierała już modele 2018, czyli produkcja 06.2017r. A jak wiadomo zanim coś wejdzie już wcześniej jest w fazie testów,  a ja już mam. Softy dla modeli 2018 już dawno są napisane.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Zamowiony VCDS 17.1 zobaczymy co nowego dla MY 2016 w porownaniu do 15.7
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Ja tez zamiwilem na ali w lutym i jeszcze nie dojechal :/
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Jak zamówiłeś na koniec lutego, to może być w każdej chwili. A jak na początku, to możesz zacząć się martwić. A śledzenie przesyłki coś mówi?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Zamowilem 10.02, czas ochronny minął. Wczoraj dostarem info o nadaniu nowej paczki a dzis na poczte przyszla stara paka :)
    Czyli bede mial teraz 3szt :) 15.7 i 2x 16.1
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?