FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana pasa przedniego (wzmocnienia) trzymającego m. in chłodnicę
  • Koledzy i koleżanki - czy ktoś może wymieniał pas przedni w Rapidzie? 
    Chodzi mi o tzw "telewizor" podtrzymujący całą chłodnicę.
    Część o którą mi chodzi zaznaczona na obrazku na czerwono. 
    Jak myślicie czy to sporo zabawy i czy da się to zrobić samemu ?
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Jest to do zrobienia w jeden dzień roboczy. Ważne aby mieć pożądne narzędzia. Mi wymienili przy szkodzie. Ogólnie wszystko trzeba odkręcić. Sporo klocków lego.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Robiłem to w OI, roboty góra na pol dnia. Zero filozofii  
    dlaczego chcesz wymieniać pas ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Byłem na przeglądzie i powiedzieli mi że jest pęknięty. Pokazali mi też zdjęcia i jest ryzyko że strzeli do końca, a jak dobrze zrozumiałem to on trzyma całą chłodnicę co prowadzi do większych problemów. Oczywiście ASO kosmiczne kwoty zaproponowało za naprawę, a z AC nie opłaca mi się zgłaszać szkody, bo składka wzrośnie mi na tyle, że jest to nieopłacalne.
    YUNIOR81: OI? Możesz rozwinąć skrót?
    Czy żeby zrobić to samemu potrzeba jakiś dodatkowych części?

    <mod> Ponieważ Skoda ma nazwy swoich modeli rozpoczynające się na różne litery, łatwo jest stosować domyślny skrót:
    F-Fabia, R-wiadomo, ponieważ Roomstera nie ma w ofercie, O-Octawia, S-Superb, Y-Yeti, C-Citigo, K-Kodiak. Do tego rzymska I, II lub III w zależności od wersji.
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • OI- Octavia 1. 
    Podstawową walizką narzędzi z Covala robi sie to bez problemu. Musisz rozeznać temat, czy bedzie trzeba odciągnąć czynnik z ukladu klimy i wodę z chlodnicy. Dla komfortu pracy przyda się druga osoba do pomocy. Ogolnie żadna filozofia. Najwiecej zabawy jest przy składaniu, zeby przerwa między elementami wyszła równa.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • To wynik uderzenia, czy "zuzycie"?
    Fabia Combi, 1.2 TSI 90 KM, MY17, Ambition, White, 1000 km, Krk
  • Wpadłem raz w dziurę która była wypełniona kałuża i pewnie od tego bo innej sytuacji gdzie mógłbym to załatwić sobie nie przypominam 
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • jeżeli to jest metalowe to może lepiej pospawać jeżeli jest dostęp do pęknięcia. Plastik zresztą też spawają.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Lepiej wymienic na fabrycznie nowy, oryginalny element. Potem ktos powie przy zakupie,
    ze był dzwon itd. Robota żadna a w razie W wszystko jest jak w oryginale. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Zamówiłem oryginalną część z auta powypadkowego zapewne. Jest to plastik. Jak przyjdzie będę myślał o wymianie jak to załatwić :) 
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?