FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Delikatna pomyłka w realizacji zamówienia :)
  • Wciąż w oczekiwaniu na mojego R przeglądam sobie czasami forum Skoda Club Polska. Natknąłem się na ciekawy wątek, co prawda o Fabii ale nie ma to znaczenia. Ciekawe jakbyście się zachowali na miejscu tego użytkownika, który mówiąc w skrócie zamówił auto z konkretną konfiguracją i takie w końcu przyszło (po prawie pół roku) .... tyle, że nie zgadza się jeden szczegół - kolor. Zamiast blue race jest czarna perła :) Co byście zrobili na jego miejscu ? Ja osobiście chyba zrobiłbym tak jak on ostatecznie - czyli starał się wynegocjować jakieś upusty lub dodatki (u niego stanęło na alufelgach z oponami na lato i zimę) ale auto bym odebrał. Polecam lekturę wątku: [WYMODEROWANE]
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • sethcracow - to jest forum rapidklub.pl więc nie wklejaj linków do konkurencyjnego forum. Wystarczy jak zacutujesz
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew - ok, chociaż nie wiem w czym to przeszkadza. Jest jakaś cicha rywalizacja ? :)
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Dla przykładu:jak zaprosiłem kolegę z tamtego forum do nas chwaląc przy tym jego auto,mój komantarz szybciutko zniknął.
  • ja bym chyba nie wzial. czarny mi się nie podoba ;)
  • strach się przyznać, ale tam działa tapatalk a tu nie i mozna przegladać z telefonu ;)
  • hehe niechcący wywołałem jakieś demony międzyforumowe :)
    @BaloN - ja tam przeczytałem co podpisałem :) Tak naprawdę wpłacasz zaliczkę i w samym zamówieniu nie ma za wielu szczegółów więc trzeba stosować zapisy kodeksu cywilnego. Zaliczka tym się różni od zadatku, że w zasadzie do momentu odbioru auta obie strony mogą prawie bez konsekwencji odstąpić od umowy i żądać zwrotu zaliczki. Oczywiście każda ze stron może udawadniać, że poniosła stratę, którą sobie (dealer) może pokryć z zaliczki i nie odda. Ale w tym wypadku nie miałby nic do gadania - to raczej druga strona (kupujący) może próbować udowodnić, że poniosła stratę czekając pół roku a następnie nie otrzymując zamówionego towaru a w tym czasie np. ceny poszły w górę. Ale w praktyce trudno jest osobie prywatnej wykazać, że z tego tytułu poniosła rzeczywistą szkodę  - bo za nerwy się nie dostaje odszkodowania :) Tak czy owak nie chciałbym być na jego miejscu i stać przed takim dylematem, choć dla mnie osobiście kwestia koloru jest naprawdę trzeciorzędna.
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Nie ma szans żebym odebrał kolor który mi nie odpowiada. Zamawiając Rapida postawiłem na dwa kolory i żaden inny nie wchodził w grę. Na zamówieniu miałem dokładnie wyszczególnione to co zamawiam i max. termin odbioru. Za opóźnienie dostałem alusy gratis.
    Nie wyobrażam sobie jeździć samochodem który mi się nie podoba. Nie po to wydaję kasę, żeby mieć coś innego niż to o czym marzyłem.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Witam Panowie.
    Niestety mnie to także spotkało. Zamówiłem auto w kolorze Racing Blue. Odbiór miałem mieć w poniedziałek (firma leasingowa miała w ten dzień zarejestrować auto). Dzisiaj umówiłem się ze sprzedawcą, że podjadę obejrzeć auto. 
    Jako, że sprzedawca był zajęty sam miałem iść na plac. Znalazłem auto otwierając i zamykając je i patrzałem po światłach. Okazało się, że kolor jest dobry, ale to była Fabia kombi. Wróciłem do sprzedawcy, dostałem drugi komplet kluczyków, szukam auta, okazuje się że brązowe (kolor którego nie brałem pod uwagę i niestety w ogóle mi się nie podoba). Całe wyposażenie się zgadza.
    Jutro jadę pogadać ze sprzedawcą, mają dla mnie ponoć kilka propozycji.
    Ponadto, odpaliłem sobie auto wrzuciłem wsteczny, kamerka cofania jest tak jak zamówiłem, czujniki z przodu i z tyłu też, ale linie nie skręcają z kierownicą. Z tego co czytałem na tym forum przy czujnikach P/T, linie powinny skręcać. Czy na pewno tak jest?
    Ciąg dalszy jutro :)
    Rapid LB | 1.4 TSI 125 KM DSG | MY 17 | Style | Racing Blue | 16 000 km | Gdańsk
  • Jestem po rozmowie z dealerem, muszę powiedzieć że stanęli na wysokości zadania. Przygotowali dla mnie trzy opcje.
    1. Dają mi brązowe auto, dorzucą nawigację.
    2. Dadzą mi Octavię w cenie w której wynegocjowałem Rapida. Ale było białe i w manualu więc odpada.
    3. Złożą mi zamówienie na nowego Rapida (dostanę już po facelifcie), w cenie starego. Zamiast Xenonów będę miał bixenony itp. Na czas potrzebny do produkcji nowego auta mam dostać auto zastępcze.
    Oczywiście wybrałem 3cią opcje. Uważam, że dealer zachował się bardzo w porządku i jestem mega zadowolony z obsługi!
    Rapid LB | 1.4 TSI 125 KM DSG | MY 17 | Style | Racing Blue | 16 000 km | Gdańsk
  • Graty!Z ciekawości zapytam,u którego dilera można liczyć na takie dżentelmeńskie zachowanie?
  • Plichta na Lubowidzkiej w Gdańsku.
    Rapid LB | 1.4 TSI 125 KM DSG | MY 17 | Style | Racing Blue | 16 000 km | Gdańsk
  • i takie podejście powinien mieć każdy salon i ASO. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Dokładnie!Niestety to odosobnione przypadki.Plichta wg mnie to solidna firma,sam brałem w Wejherowie i jestem zadowolony z poziomu obsługi.
  • @oles, bierz opcje nr 3 i sie nie zastanawiaj !!!!!
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Przecież napisał że wybrał 3 ;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ech...... ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @oles a z jakim silnikiem dostaniesz Rapida?
    Fabia Combi, 1.2 TSI 90 KM, MY17, Ambition, White, 1000 km, Krk
  • @Panterass zamawiałem 1,4 TSI, te silniki się nie zmieniają po facelifcie, więc ten sam. Jak będę konfigurował w salonie i to się potwierdzi to dam znać. Ale innego nie biorę pod uwagę w sumie. Jak będą chcieli mi wcisnąć 1.0 to zrezygnuję z zakupu.
    Dzisiaj doszła nowa opcja. Mają przeszukać co się znajduje na placach w PL i coś mi z tego dać. Ale za bardzo się napaliłem na wersję po lifcie.
    Rapid LB | 1.4 TSI 125 KM DSG | MY 17 | Style | Racing Blue | 16 000 km | Gdańsk
  • A ja bym się zastanowił nad Octavią szczerze mówiąc, choć jeżeli automat to jest musthave no to się nie ma szans zbilansować :)
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • @oles dobrze sie upewnij co ponownie umieszcza w twoim zamowieniu bo na bank znowu cos sknoca i zapewne przyjdzie z silnikiem 1,0
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?