FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Prasówka czyli co i kto pisze/mówi o Rapidzie
  • czas najwyższy...

    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jeszcze zatęsknisz...
    :/
    EDIT:
    Jeszcze dodam, że trochę ten news dziwny, bo skoro tak źle się R i F sprzedają, to dlaczego tak długo się na nie czeka?
    Mam nadzieję, że to tylko plotka, która się ostatecznie nie potwierdzi.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Jak Skoda robi FL - to nie z myślą o tym, by model wkrótce wycofać. Spokojnie możemy ze 3 lata na Rapidklubie witać nowych właścicieli Rapida :)
  • Może być tak niestety jak z Roomsterem. 
    Mega praktyczny samochód, bardzo wygodny jak na tak małe auto z wielką ilością miejsca z tyłu. Też jak Rapid przeszedł lifting a później zakończyli produkcję. Planowali Roomstera II ale na planach i egzemplarzach testowych się skończyło. Pomijam fakt wyglądu bo z tym można polemizować czy był on ładny ale był zauważalny. Niestety II-dwójka wyglądała prawie jak zwykły VW Caddy więc bez szału ale nie doczekała się produkcji bo księgowym słupki się nie zgadzały. 
    Sam miałem Roomstera brać ale jak już było wiadomo, że, nie będzie kontynuacji zrezygnowałem i zainteresowałem się projektem Mission L czyli naszym Rapidem. Widać, że po nim trzeba szukać coś innego lub w innej stajni, bo Rapid SB jakoś do mnie jak na razie nie przemawia. Po piętach wersji LB depcze FIAT Tipo SW ale czy on okaże się dobrym autem dowiemy się za kilka lat jak FIAT trochę pojeździ. Na pierwszy rzut oka też fajne auto w znośnej cenie (mówię o wersji z silnikim 1.4 T-Jet 120 KM)

    Jak widać na powyższym przykładzie Rapida po FL może czekać to samo niestety. A szkoda, bo poza pierdołami, których coraz mniej to bardzo fajne auto dla rodziny z mniejszym budżetem.
    Narzekają na słabą sprzedaż ale sami się do tego przyczyniają wsadzając 1.0 TSI. 
    Z resztą, pożyjemy zobaczymy, może jednak ludzie będą brali to 1.0. Na 1.2 TSI też swego czasu psioczyli a teraz gdzie się nie obejrzysz to widzisz rożne auta grupy VAG z 1.2 TSI w starszej i nowszej wersji, gdzie tych pierwszych chyba jest więcej bo dłużej był na rynku.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Moze wlasnie w zwiazku z tym ze nie wiążą z Rapidem szerszych planów na przyszłość, postanowili potestować na nim ten kosiarkowy silnik, liczac sie z tym ze sprzedaż i tak spadnie ale troche aut mimo wszystko wyjedzie na ulice i wskaże ew. problemy.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Rapid LB jest konkurencja dla Octavii i o to chodzi, a wewnetrzna konkurencja nie jest dobra, po drugie sedany w grupie VAG maja być autami bardziej prestiżowymi i droższymi.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • A do tego bardzo duże zapotrzebowanie rynku na mniejsze suvy i dlatego wycofają LB i dadzą coś co zwiekszy jeszcze sprzedaż ;)
  • OK, spokojnie przyjmę do wiadomości likwidację Rapida LB i skuszę się na takiego mniejszego SUVa ale nich cenę pozostawią na poziomie Rapida, który i tak już nieźle podrożał z biegiem lat. 
    Niestety to tylko marzenia ściętej głowy bo patrząc na ceny SEATA Ateca, który jest bliźniakiem następcy Yeti tak "pięknie" nie będzie a jeszcze mniejszy SUV na bazie Fabii chyba już nie będzie tak przestrony jak Rapid LB.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk - nowy suv będzie konkurencją dla Captur, 2008, Mokka, asx czy ew. Duster (coś pomiędzy...) - cenowo, jakościowo wyżej od Duster. Z przestronnością w Duster nie jest źle, u pozostałych gorzej. Może za x-lat dopracują 1.5 TSi.

    LB|1.2 CJZD 110|MY17|Ambition|
  • Skoda chyba nie chce po prostu walczyć na taniość z Fiatem Tipo, Citroenem C-Elysee czy Peugetem c1 czy jakimiś tam Loganami. Wolą się rozwijać poprzez inwestowanie w modele, które zyskują coraz większą popularność czyli SUV-y i tego typu wozy - jak choćby Skoda Karoq: http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/skoda-karoq-nastepca-yeti-pierwsze-informacje-i-zdjecia/j1m1bz#f... 
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Ten Karoq będzie taką samą konkurencją dla Kodiaq-a jak Rapid dla Octavii.
    Znowu brak logiki.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • No a jednak. Tak mi się przynajmniej wydaje @van_daal - jak ktoś myśli o Rapidzie to jako alternatywę obecnie na pewno rozpatruje Tipo, C-Elysee, C1, Logana - wszystkie one chociaż tańsze to też są jeszcze bardziej budżetowe. Tipo daje tu najwięcej ale też dopiero w najwyższej opcji Lounge - tyle, że w Fiacie nie dają takich rabatów jak w Skodzie (wiem bo pytałem). Jak wiadomo w takim wypadku przeciętny Kowalski jak już ma brać auto budżetowe to wybierze tańsze, nawet okupione gorszym wyposażeniem, spasowaniem (ale np. z mniej wysilonym i mniej w teorii psujnym silnikiem - patrz Tipo). Jak widać Skoda czy raczej VAG stwierdzili, że nie chcą się już bić o takiego klienta i wolą zarobić na droższych modelach.  Więc wycinają te pośrednie między Fabią a Octavią, między Ibizą a Leonem jedynym wyjątkiem jak rozumiem na razie będzie Jetta. A dla budżetowych odbiorców (rozumianych wg. naszych a nie zachodnich standardów) zostaje świetnie się sprzedająca Fabia. Tak ja to widzę.
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Gdybysmy mieli dostep do wynikow sprzedazy skody sprawa bylaby rozwiazana, przeciez nikt nie wycofuje produktu ktory przynosi spore zyski wiec sadze ze sprzedaz Rapida LB i Fabii combi po prostu kuleje i grupa VAG tutaj wyraznie traci do konkurentow. Inna sprawa ze teraz w ogole nie bedzie miala jak rywalizowac z konkurencja w tych sektorach, powstanie spora luka.
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Jak bym nie likwidował tylko.obniżył cenę do Ceny Citroena lub bardziej wypasionego Logana i zostawił jak w Octavii silnik 1.2 tsi.i ludzie sami by napędzili sprzedaż, ale wtedy spadla by sprzedaż Octavii. Skoda Rapid jest na 8 miejscu w 2016 najchętniej kupowanym aucie w Polsce. Na tyle marek i modeli wg mnie bardzo dobrze
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ostatnio próbowałem śledzić wyniki sprzedaży różnych modeli, nie podam dokładnych źródeł bo trochę prasy moto, trochę sieci ale z tego co udało mi się zapamiętać, Rapid ogólnie sprzedał się w 2016r w liczbie około 200 tyś. egzemplarzy na świecie, jak rozumiem musi w to wchodzić Rapid india. Za sprzedaż europejskiej wersji odpowiadał głównie rynek rosyjski, jest tam dosyć popularny i niestety nie pamiętam dokładnej liczby ale to już było dziesiąt tysięcy sztuk, z tym, że w zeszłym roku sprzedaż znacząco spadła. Kryzys oraz Łada ma nowy model i podebrała klientów Skody i Kii Rio. Poza Rosją sprzedaje się głównie w Pl i Cz. Gdzieś się spotkałem z informacją, ręki jednak nie dam sobie uciąć;) o sprzedaży około 90 tyś szt. Rapida EU. Skoda ogólnie sprzedała ponad 1100tyś. samochodów, najwięcej w Chinach. Na zachodzie sprzedaje się głównie SB. Czego by nie mówić w monecie wejścia na rynek auto słabo prezentowało się w środku, z czasem je trochę dopracowano, ale efekt świeżości minął, model ma pięć lat a lift raczej niewielki, bo jak sądzę większe zmiany nie mają uzasadnienia ekonomicznego. Z drugiej strony można np. tu http://moto.onet.pl/aktualnosci/skoda-z-rekordem-sprzedazy-w-2016-r/n8sj51 przeczytać, że poza symbolicznym (jak na wiek) spadkiem sprzedaży Yeti pozostałe modele mają wzrosty. Pytanie zatem co się dzieje w worku zwanym Rapid w jego wielu wersjach.
    Tu podaję statystyki światowe (na końcu tekstu) z jednego miesiąca stycznia 2016r i Rapid jest tu podawany łącznie EU i azjatycki. http://www.motofakty.pl/artykul/skoda-rekord-sprzedazy-w-polsce-i-na-swiecie.html
    Tutaj ciekawe wyniki sprzedaży 100 najlepiej sprzedających się modeli na świecie w pierwszej połowie 2016 r. Fabia się załapała, Rapida (łącznie) nie ma.
    http://www.antyradio.pl/Adrenalina/Duperele/100-najchetniej-kupowanych-aut-na-swiecie-w-2016-10256


    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • a jakie komentarze... porażka
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • No trzeba przyznać, że artykuł świetnie pokazuje .... dlaczego nie warto wydać 450 zł :) porażka
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Rapid LB 1,2 110 KM Grudzień 2016 przebieg 5km wer:Ambition Max + Audio Max Kol Szary Quartz Metalic , Łódź.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?