FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Efekt dławienia na niskich obrotach
  • Od jakiegoś czasu zauważyłem ze mój rapid po chwili jazdy na wolniejszych obrotach, przy dodawaniu gazu nie ciągnie od razu na obroty tylko jakby się dławił paliwem. Nie za każdym razem tak się dzieje, czasem przejadę 50 km i nic a czasem po każdym odcinku z równą, niewysoka prędkością . Tankuję tylko na Orlenie i czasem Lotosie. Przejechane jest 77 tys km. Olej wymieniam co 15 tys razem z filtrami. Może pora na filtr paliwa? A może świece? Miał ktos taki problem?
    Rapid SB 1.2 TSI 2014 86000 km
  • Nie piszesz kiedy wymieniłeś czy kontrolowałeś świece, filtr powietrza, czy to po ruszeniu przy zimnym silniku czy tylko przy nagrzanym? A może trzeba go czasem przegonić na wyższych obrotach? A może masz zbyt niskie obroty? Silnik nabiera życia powyżej 1500 obr. Jak masz 1000 - 1200 i przyśpieszasz, to nie oczekuj szybkiej reakcji silnika.
    Im więcej objawów opiszesz - tym lepiej na możliwość odpowiedzi.
  • @crady, jak mozesz doradzać koledze skoro nie wiesz czym dokladnie jezdzi ? :) 
    mi osobiscie stopka nic nie mówi ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Przeczytaj dział, w którym jest wpis. Potem możesz pisać :)
    Spokojnie kolego - nie szukaj dziury :)
  • 1.2 tsi 85 km co 15 tys wymiana filtrów razem z olejem zimny czy nagrzany silnik te same objawy. Jeżdżę nie tylko po mieście ale ganiam po autostradzie 140km/h co dzień. Objawy wystapily niedawno, świece nie ruszane przy najbliższej wymianie oleju w przyszłym tyg skontroluję.
    Rapid SB 1.2 TSI 2014 86000 km
  • Skoda zaleca wymianę świec co 60 tkm. I nie kontrolę a wymianę. Może to jest przyczyną Twojego wpisu? 
  • I od tego zacznę. Dzięki.
    Rapid SB 1.2 TSI 2014 86000 km
  • Ostatnio znajomemu przy 58 tyś km w 1.2 tsi Ibizie zmieniałem świece, wg mnie to i tak za późno, elektrody środkowe juz wypalone i to wszystkie.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dziś wymieniłem świece. Były mocno wypalone. Dławienie ustało, wygląda na to ze problem rozwiązany. Dzięki.
    Rapid SB 1.2 TSI 2014 86000 km
  • Sorki za mały offtop, ale przy okazji mam pytanie jak poradziliście sobie ze zdjęciem fajek od przewodów zapłonowych i jakie założyliście świece? Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • W starych tsi fajki ściągasz kluczem do fajek inaczej urwiesz przewody, sa to tkzw szczypce http://allegro.pl/szczypce-do-zdejmowania-przewodow-zaplonowych-i6834138680.html w ea211 sa cewki i nie ma problemu.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?