FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Kolory kabli przychodzące do wtyczki 1.6 tdi 90km 2014r
  • Hej, mam problem kupiłem Rapida na aukcji ubezpieczyciela (auto po kradzieży) pod maską brakuje mi przepływomierza oraz czujnika różnicy ciśnień DPF (zamocowany na metalowej obudowie filtra paliwa) problem w tym że jak wyciągano ów części obcięto wtyczki. Czujnik oraz przepływomierz wraz z nowymi wtyczkami mam, problem polega na tym że nie mogę nigdzie znaleźć schematu jaka jest kolejność kabli przychodzących do wtyczki. Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś zrobił mi zdjęcie kolorów kabli w jakiej kolejności wchodzą do wtyczki, bądź jeśli ktoś posiada to schematu elektryki. Pozdrawiam Andrzej
    Rapid LB | 1.6TDI CAYB 90KM |MY14 | Active | Biały | 400 000 |Głogów
  • Jak masz symbole, fotki, ilości przewodów do poszczególnych czujników, to napisz. Tak opisany temat jest bardzo trudny do szukania czy sprawdzenia.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • czujnik dpf 059 906 051 C który ma 3 piny,
    przepływomierz 03L 906 461 3 piny
    wtyczki które przychodzą do czujnika i przepływomierza to numer: 3D0 973 703
    18928207_1334612139956308_1055425835_n.jpg
    539 x 960 - 108K
    18902618_1334613996622789_673529018_n.jpg
    539 x 960 - 129K
    18788789_1334614146622774_108935073_n.jpg
    539 x 960 - 90K
    Rapid LB | 1.6TDI CAYB 90KM |MY14 | Active | Biały | 400 000 |Głogów
  • wstawiłem zdjęcia, myślę że uda się pomóc. Pozdrawiam Andrzej
    Rapid LB | 1.6TDI CAYB 90KM |MY14 | Active | Biały | 400 000 |Głogów
  • Nie podałeś kodu silnika.
    Dla przepływomierza znalazłem:
    czujnik G70 - przepływomierz, czujnik wagi powietrza
    3 przewody:
    czarno-żółty - 0,5 mm2, lewy przewód, na schemacie czujnika oznaczony 2, zasilanie +,
    szaro-biały - 0,35 mm2,  środkowy, na schemacie czujnika oznaczony 1, zasilanie -,
    szaro-czerwony - 0,35 mm2, prawy przewód, na schemacie czujnika oznaczony 3, sygnałowy do kompa

    Dla drugiego czujnika podajesz PDF. Jesteś pewien? Mam problem z dopasowaniem czujnika. Znalazłem kilka czujników, jednak różnią się od Twojej fotki. Fotka nieostra, kolory to żółty, brązowy i 3 przewód biały czy szary? A nie masz jeszcze czwartego przewodu?
    Czujnik G247 ciśnienia paliwa ma 3 przewody żółty, brązowy i szary.
    Czujnik G31 ciśnienia powietrza ma 4 przewody, biały, żółty, zielony i brązowy.
    Czujnik G505 różnicy ciśnień ma 3 przewody, żółty, biały i brązowo-niebieski.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Części dobierz po VINie
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • W pierwszym poście kol. andrzejcz123 napisał, że części ma ...
    Problem leży nie w częściach, a podłączeniu tych czujników do wiązki.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W czujniku nie ma 4 przewodu, jak i w wiązce jak i we wtyczce, poprawiam się jest to czujnik różnicy ciśnień a kolory przewodów to: żółty, biały, brązowo-niebieski.
    Rapid LB | 1.6TDI CAYB 90KM |MY14 | Active | Biały | 400 000 |Głogów
  • kod silnika CAYAE9919
    Rapid LB | 1.6TDI CAYB 90KM |MY14 | Active | Biały | 400 000 |Głogów
  • Wygląda na to, że to ten ostatni, który podałem.
    Jak sobie poradzisz dalej? Potrafisz podłączyć sam czy skorzystasz z usług elektryka?
    Wtyczki masz, czyli niedługo będziesz miał sprawne autko :)
    Jak jeździłeś bez tych czujników, miałeś moc na silniku? Na wyświetlaczu miałeś jakie kontrolki zapalone?  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jeszcze bym prosił o kolejność przewodów w czujniku różnicy ciśnień
    Rapid LB | 1.6TDI CAYB 90KM |MY14 | Active | Biały | 400 000 |Głogów
  • Przewody podłączę sam, nie jeździłem bez czujników (nie próbowałem odpalać silnika). Jutro wszystko ładnie polutuję i zobaczę co dalej, myślę że autko ruszy.
    Rapid LB | 1.6TDI CAYB 90KM |MY14 | Active | Biały | 400 000 |Głogów
  • Czujnik G505 ma 3 przewody:
    żółty, 0,35 mm2, zasilanie +5 V, oznaczenie na schemacie 1,
    brązowo-niebieski, 0,35 mm2, zasilanie -5 V, oznaczenie na schemacie 2,
    biały, 0,35 mm2, sygnałowy, oznaczenie na schemacie 3.
    Nie podajesz z jakiego rejonu PL jesteś. Może warto by poszukać drugiego R z silnikiem Diesla i na żywo porównać, pomierzyć wtyczki.
    W każdym razie - miłego lutowania i szybkiego uruchomienia samochodu.
    Swoją drogą, komp ma "ustawienia" rezerwowe, na wypadek, gdy nie otrzyma sygnału z danego czujnika. Wtedy silnik powinien pracować, ale z pewnymi ograniczeniami i pewnie z zapalonymi lampkami. A w kompie, w pamięci pozostaną błędy. Być może, że po fachowym "demontażu" czujników, silnik był odpalony. Ale to można stwierdzić tylko po podłączenia autka do kompa.   
    Powodzenia
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dziękuję ślicznie za pomoc, jestem z Głogowa (Dolny Śląsk), auto najprawdopodobniej nie było odpalone ponieważ było skradzione lawetą (wynika z dokumentacji) a zamki oraz stacyjka nie zostały naruszone. Jutro lutuję wtyczki wkładam akumulator i próbuję. Dam znać jak poszło. Pozdrawiam Andrzej
    Rapid LB | 1.6TDI CAYB 90KM |MY14 | Active | Biały | 400 000 |Głogów
  • auto odpaliło, świeci się checkengine, jutro podjadę na diagnostykę komputerową, lecz nie zauważam żadnych negatywnych zachowań. Jeszcze raz wielkie dzięki :) 
    Rapid LB | 1.6TDI CAYB 90KM |MY14 | Active | Biały | 400 000 |Głogów
  • Gratuluję zdecydowania oraz sukcesu! No to witaj w rodzinie Rapidowców :)
    Teraz to pozostanie formalność sprawdzenie kompa - dalej już tylko szerokiej drogi ! 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?