FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Tuning silnika 1.2 TSI
  • Ten DSG na suchej machatronice ma dopuszczony Nm do 250, ta sama skrzynia jest w Audi A1 i itp. Spokojnie na 98Pb można w 90KM na DSG wygenerować 140KM z ograniczeniem Nm do 230. Kreator mocy ma hamownie co DSG ogranie, żaden problem, po prostu z dolu nie dajesz tyle koksu tylko tak od 2200 obr.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Wszystko mozna zrobic tylko z głowa, jesli na pokładzie jest DSG to tez trzeba ruszyć soft skrzyni bo inaczej bedzie dupa. Ogarnięci tunerzy wiedza co zrobic, takze luz. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Zrobiłem mały rekonesansik odnośnie wirusowania 1.2 110-tki. Jeśli chodzi o boxy to odpada bo ponoć w tym silniku źle to sie sprawdza. Chipa niby da się zrobić żeby na pierwszy rut oka nie dało się go wykryć, ale na każdym przeglądzie jest test dynamiczny auta, gdzie każdy debil sie skapnie że to auto idzie jak kuna po rowie... ;)
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Mi jezdzili i nic nie mówili, tym bardziej ze w ASO Skody u mnie robi tez Audi i wcześniej kierownik serwisu jechał Audi S6. Przy takiej ilości samochodow trudno przypisać konkretne parametry przy jeździe próbnej. U mnie dwa razy jezdzili bo byl szum w drzwiach, jezdzili tez po autostradzie gdzie podbili w tym dniu srednie spalanie na 11l wiec ostro dawali i nic nie mowili. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • W ASO aż takie bystrzaki nie pracują, żeby się zorientować o co chodzi..... ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @PinkFloyd mówiłeś o oktanach a jak się ma sprawa z LPG?
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Program.masz na octany, jedyna firma co robi dobrze na LPG i wychodzi nawet więcej niż na benzynie ( lpg ma ponad 100 octan ) to Gregor10. Możesz zrobić gdzie indziej ale przyrost będzie tylko na benzynie.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • W mpi moc bierze sie z obrotow, podnosisz bardzie mapę w górnych partiach podnosząc zakres obrotow uzytecznych+ korekcja katu wtrysku i dawka ale bez turbiny nie poszalejesz w woonossaku, tu akurat auto ma potencjał na 10KM, inne firmy wolnossaki robią zazwyczaj już ze nie dasz rady więcej bo skład mieszanki dla wolnossaka jest już na maxa napisany, a tu akurat nie.

    Przyrosty mocy można zobaczyć tutaj, dla paliwa 98Pb będą większe
    http://www.kreatormocy.pl/katalog/skoda

    Juz można zrobic STAGE 2 do silnikow EA211 1.2 tsi 90,110KM. Zmiany polecane po gwarancji poniewaz serwis na pewno to zobaczy. Koszt ok 3300zł, przerobiona nasza turbosprezarka przez Perun Turbo. Gwarancja 24 miesiace. Moc dla obu wersji ok 175KM i 305Nm- silnik wytrzyma wiecej bo ma kuty korbowd, ogranicza moc sprzeglo i skrzynia, po modzie do 100km/h ok 6.9, v max dla 6 bieg ok 235km/h , 5 biegowy ok 225km/h. Ciekawy kto bedzie pierwszy w PL :) Moc moca ale 305Nm w benzynie to robi robote nieziemską. Osiagi porownywalne do Golfa 230KM.

    EDIT MOD: Edytuj własny post zamiast pisać 3 pod sobą!
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • A w przypadku 1,2 110 jak wygląda spalanie po chipie? OK, już doczytałem, że się raczej nie podwyższy.

    Mam w zamyśle oprócz chipa, zmianę wydechu na bardziej sportowy plus filtr powietrza lepszy, ktoś próbował jak to wtedy wygląda?
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • Jak jeździsz tak samo spalanie jest jak było. Po drugie w doladowanych autach nie montuje sie sportowych filtrów, wysyarczy ze oryginalny jest czysty i tak sprężarka nabije ile trzeba a sportowe szybciej zabijają sprezarke przez słabsze filtrowanie zanieczyszczen- kanty wirnika robią sie ostrzejsze i turbina potem gwizda. Wydech zostawiając wszystkie katy nie spowoduje wzrostu mocy tylko głośności. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jestem zainteresowany chipem dla swojego auta i zrobiłem krótkie rozeznanie, i tak :
    Ecusoft chce 1600zł (cena będzie niższa jak znajdę kilku ludzi na grupowe chipowanie).
    Natomiast Compsport niestety nie robi tego modelu silnika z uwagi na użyty sterownik, szkoda bo poprzednie auto u nich robiłem i było wszystko ok.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Jedz do KreatoraMocy robi wszystkie 1.2 tsi od lat.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @Rick, a Dynosoft  Katowice lub Godula w Krakowie nie robią ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • żerniki pod wrocławiem też robią. cena 1600zł 
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Dynosoft ma porównywalne ceny, problem ale miał z jednym silnikiem 1.2 TSI, który się rozleciał w trakcie czipowania.  Od tego czasu niechętnie patrzy na te silniki.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jak ktoś za dużo doda powietrza do paliwa a w benzynie łatwo sp ..... to popłyną tłoki. Dlatego dla 1.2 tsi polecam KreatoraMocy, znam 1.2 tsi zrobione tam na 140KM i maja juz bezawaryjnie 140 tyś km i to na służbowym aucie.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Program, programem ( oczywiście prawidłowo "zrobiony") a użytkowanie auta z głową to już kolejna ważna sprawa. Wymianyw odpowiednim czasie dobrej jakości oleju, filtrów, nie pałowanie na zimnym silniku ( chodzi o temp. oleju!!! nie cieczy chłodzącej)  itd......... i wtedy cieszymy się bezawaryjną jazdą naszym samochodem po "koksie".
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • w Dynosoft odmówili mi zrobienia CBZB
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Wychodzi na to, że firma firmie nie równa. Potwierdza się - Dynosoft preferuje Diesle i wybrane benzynowe.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?