FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
  • Coś się dzieje z tylnymi tarczami hamulcowymi ponieważ coś za dużo rowków na powierzchni tarczy pojawiło ze jednej i drugiej strony (wielkość tarczy to smiech na sali) dodam ,ze mocno nigdy nie hamowalem, mam octavie co ma ponad 60000 km przejechane i tarcze sa spoko
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Podejrzewam, że wpadły drobne kamyczki i klocek dociska je do tarczy. Lepiej szybko wyczyść, bo szkoda tarczy
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Tylne tarcze zawsze są mniejsze niż przednie. Tył przejmuje ok.30 - 40% siły hamowania, stąd nie ma potrzeby montażu takiej samej średnicy jak w przodzie. 
    Tarczowe są prostsze w obsłudze, ale powierzchnie cierne są nieosłonięte. Bębny są osłonięte, nie narażone na zewnętrzne zanieczyszczenia, przy demontażu jest trochę więcej zabawy. 
    Stan powierzchni tarczy powinien być gładki, niemal błyszczący.
    Warto zdjąć klocki, zobaczyć ich powierzchnię, można spróbować podmienić klocki.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Takie hamulce to osobiście dobre są dla wersji 90 konnej ;) Mi się w octavii 3 podoba bardziej tam hamulce dzialaja jak powinny ale to wiadomo inna klasa 
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Ja mam bębny z tyłu, owszem są dość trwałe. Obecnie rapid przejechał 169 tys km i ok 50% okładziny pozostało. Jazda stricte miejska, więc i hamowania dużo lecz z nie dużej prędkości. Nie dawno oczyściłem pył z wnętrza, sprężonym powietrzem. Trochę tego było. Niestety nie udało mi się podregulować na samo regulatorach. Tutaj proszę o podpowiedź. Samochód jest wyprodukowany w 12/2014r. Przez ten czas płyn hamulcowy nabrał 3% wody (2,5 roku). Producent zaleca wymianę po 3 latach lecz przy tym przebiegu to za późno, gdyż wartością graniczną jest 2%. Dla porównania toyota wymienia co 30 tys km. tak więc wychodzi mi kilka razy w roku w przypadku aurisa. Co najważniejsze: czuję realną poprawę działania hamulców. Być może było gorzej, gdyż to jest wynik zapowietrzenia na skutek naturalnej dyfuzji przez elastyczne przewody. Lecz tak czy siak samo odpowietrzenie to tylko pół środek, a płyn już nadawał się do wymiany. Jednak nie tylko kryterium czasu jest ważne, jak również przebiegu, gdyż w 3 letnim mercedesie z przebiegiem 80 tys km był tylko 1% wody.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • supermajku fajnie że zrobiłeś 169tyś ale szkoda że nie jest to TSI, to  dopiero by była  sensacja :)

    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Na czym sensacja z TSI ma polegać? Coraz więcej jest silników 1.2 TSI, które mają już po 200 -230 tkm przebiegu bez problemów z turbiną czy rozrządem. Silniki poprzednich generacji MPI nie były tak wyżyłowane jak współczesne TSI, stąd jest całkiem realne, że przy normalnych warunkach eksploatacji mogą mieć przebiegi 250 - 300 tkm i więcej.
  • crady
    "Na czym sensacja z TSI ma polegać?" ano że pierwszy na naszym forum był by ot tyle, może coś wkleisz z tym 200-230 tyś.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • @marinesku2
    czasem warto przeczytać przed wrzuceniem na forum, co się napisało, by nie przekręcać nazw użytkowników.
    Przeglądnij trochę forum - to zobaczysz sam fotki z dużymi przebiegami.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • jercen
    Bardzo ci dziękuje za UWAGĘ, mam nadzieję że nie uraziłem powyższego forumowicza,  a mogłeś coś przy okazji wrzucić (te duże przebiegi), a propos nie pisz że "użytkowników" bo nie pamiętam abym jeszcze kogoś przekręcił. B/T i pozdrawiam.
    P.S Poprawiłem literówkę.

    <mod> nie dyskutujmy o przekręcaniu, bo mój nicki był wielokrotnie zmieniany :) A widziałem na forum (podejrzewam niechcący) u wielu innych również. Warto przynajmniej takie małe drobiazgi sprawdzać. W tym przypadku warto korzystać z CC i CV.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Zgadzam się z <mod>.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Zauważył ktoś aby z tylu klocki były nierówno wyyarte. Właśnie zmieniłem klocki przy przebiegu 57000km i mechanik zauważył taką sytuację.
    Samochód normalnie hamuje nic nie sciaga nie trze. Podejrzewa linke ale poki co wszystko dziala poprawnie. Linka odbija, zaciski też ok.
    Czym to może być spowodowane?
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Było na forum o źle działających tylnych hamulcach, nierówne branie tarcz itp, zdejmij zacisk wyczyść prowadnice klocków i wyrównaj klocki na papierze ściernym i po problemie. Włącz szukaj i masz ---->http://rapidklub.pl/discussion/1584/hamulce-tyl-nie-zbieraja-rowno#Item_10

    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Witajcie, 1,6 tdi SB 2014, odwieczne pytanie. Komplet tarcze i klocki tył i przód. Brembo ,TRW czy inny wybór. 92 tys. przebieg- wymieniać z tarczami?
    Jakieś doświadczenia w tym temacie?
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  •  Pracowałem rok w sklepie powiem tak TRW ok na przód bym pewnie założył a na tył polecił bym mało znane firmy czeski starline dają 3 lata gwarancji handluje tym firma Inter team albo quaro dostępna w hurtowniach autopartner są w całej Polsce.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Dzięki już szukam.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • No i problem chyba trzeba pomierzyć przed zakupem 256 czy 288, bo sklep podaje że i te i te. 1,6 tdi 2014
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?