FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spalanie LPG w 1.2 MPI
  • Ta dyskusja została utworzona z wydzielenia komentarzy z wątku: Ile faktycznie spala 1.2 MPI.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Wakacyjna podróż 1500 km przejechane w jedną stronę jechałem nocą i mocniej cisnąłem 130/140 cały czas wyszło 9,5 lpg/100km w drugą stronę 110/120 to wyszło 8,5 lpg. Oczywiście benzyny nie spalił nic - ustawione mam w omegasie dotrysk benzyny od 5 tyś obrotów a tak wysoko nie przeciągam nigdy ;)
  • @demo87 nie jestem fachowcem, ale wyczytałem, że dotrysk paliwa chłodzi wtryskiwacze, więc czy niechłodzone nie ulegną uszkodzeniu?
    Rozumiem, że  samochód po gwarancji. Jak ustawiłeś "niedotryskiwanie"?



    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • W samochodzie z pośrednim wtryskiem nie ma potrzeby stosowania dotrysku benzyny. Jeśli instalacja jest prawidłowo wystrojona, nic silnikowi się nie stanie.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @rico jest to silnik 1.2 mpi, dotrysk był ustawiony fabrycznie od 4 tyś a od 4,5 praca na samej benzynie, gazownik chciał całkiem to wyłączyć ale prosiłem by zostawić dla bezpieczeństwa silnika.
  • u mnie w salonowym Landi Renzo  dotrysk pojawia się przy 3 tys obrotów a przy 4 tys przechodzi całkowicie na benzynę (tak pokazywał komputer serwisowy) - w autoryzowanym serwisie LR nie chcieli mi zmienić tych ustawień :-(    ja wolałbym żeby ten dotrysk zaczynał się przy 4 tys obrotów. Minimalne spalanie gazu mam w ok 7 litrów na trasie max ok 9,5 na mieście  średnia z pół roku to ok 8,3 l LPG
    Rapid LB | 1.2 MPI LPG 75KM | MY14 | Ambition Komfort |Corrida |W-wa
  • Dotrysk benzyny w silniku 1,2 75KM z pośrednim wtryskiem i hydrauliczną regulacją luzu zaworowego ........ hm, że tak się zapytam po co ? ;)

    ps. odwiedź porządnego gościa od LR..... bo to zakrawa na absurd....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Polecam sklep jacuś kupujesz interfejs(kabel) łączysz się z centralką i 5 min roboty - zmieniona temperatura przełączania i wyłączony dotrysk, ASO nie zna się na lpg.
    Jak nie masz dobrego gazownika to polecam auto-wojownicy w okolicy warszawy

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?