FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana radia - BLUES na SWING. Rapid Liftback 02.2014.
  • Witam Forumowiczów. 
    Proszę nie negujcie od razu tematu, który zawarłem w nagłówku - (bo już był, bo użyj opcji szukaj itp.). 
    Moja wiadomość/prośba ma charakter bardziej techniczny. Przeczytajcie proszę, a jeżeli możecie to pomóżcie. 
    Zatem do rzeczy:
    Jestem właścicielem Skody Rapid wersja Liftback produkcja: 02.2014r. 
    W wersji Ambition zamontowano mi radio BLUES. 
    Chciałbym zamienić je na wersję SWING z trójwierszowym wyświetlaczem.
    https://i.ytimg.com/vi/6ZGZhadev8Q/maxresdefault.jpg
    Jak dobrze wiecie jest wiele wersji tego radia (pochodzenie od Octavii, Fabii, Roomstera i oczywiście Rapida) oraz różni producenci (Delphi, Blaupunkt). 
    Można je kupić na portalach aukcyjnych w kwocie 300-450zł. 
    W serwisie za montaż/wymianę radia żądają stosunkowo niewiele, bo około 150zł (jestem z centralnej Polski, mieszkam w Łodzi i tu mamy 3 serwisy Skody, ceny robocizny są zbliżone).
    Moje pytanie brzmi: 
    Czym kierować się przy wyborze tego radia, biorąc pod uwagę ww. możliwe opcje: pochodzenie czy producenta?
    Może są jakieś numery seryjne gwarantujące "pasowanie" kupionego radia do mojego Rapida. Może jakieś symbole? 
    Wiem, że wszystko zależy od "złączek, kabelków i przyłączek" , które są w moim aucie, ale tego sprawdzić się nie da bez uprzedniego demontażu. Szukam rozwiązania.
    Będę wdzięczny za pomoc. 
    Serdecznie pozdrawiam. 
    Rapid SB 2014| 1.6 TDI CR 115 KM | Ambition | Srebrny | 156k km | Łódź - Piotrków Trybunalski
  • Miałem to samo. Kupiłem Swinga datowanego na 2014 i zamieniłem. Potrzebna była tylko przejściówka do anteny. Swing wymaga dwóch anten a Blues ma jedną. Przejściówka podłącza jedną antenę pod dwa gniazdka.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Dzięki za odpowiedź. 
    Po niemal dwóch tygodniach myślałem, że brak tu żywej duszy :) 
    Czy masz może dostęp do dystrybutora takich przejściówek? (sklep, aukcja, lub po prostu model części) ?
    Byłbym wdzięczny.
    Zatem reasumując - poza przejsciowką, nie ma większych problemów, by to "przeskoczyć" a ń dek, który kupię będzie kompatybilny z instalacją w aucie...? 
    Jakieś posiadasz doświadczenia w zakupie? Brać z innego Rapida? 
    Czy może Fabia, Octavia, Roomster? 
    Blaupunkt czy Delphi? 
    Ma to jakiekolwiek znaczenie? 
    Będę wdzięczny za odpowiedź, ponieważ jesteś pierwszą osobą, która zechciała odpisać = mi pomóc. 
    Rapid SB 2014| 1.6 TDI CR 115 KM | Ambition | Srebrny | 156k km | Łódź - Piotrków Trybunalski
  • Zdejmujesz ramkę radia, odkręcasz cztery śruby, wyciągasz radio, podłączasz nowe wykorzystując przejściówkę do anteny, skrecasz, składasz, wstukujesz kod i się cieszysz nowym radiem. 

    Tego typu przejściówka http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6881311808
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • No i wszystko jasne - rzeczowo. 
    Dziękuję. 
    Mogę zamknąć temat. 
    Rapid SB 2014| 1.6 TDI CR 115 KM | Ambition | Srebrny | 156k km | Łódź - Piotrków Trybunalski
  • mam takiego swinga i nic w nim specjalnego, jeśli wymieniać to na coś z porzadnym wyświetlaczem nawet na chińczyka ;)
  • Dziękuję za Twoją opinię. 
    Natomiast jeżeli chodzi o design między "słabym" wizualnie BLUES, który ma zielonkawy do niczego nie pasujący wyświetlacz, to już wolę SWINGa, który ma 3 wiersze i kolorystykę zgodną z zegarkami - stonowana czarno /biała. 
    Tak mi się przynajmniej wydaje. 
    Choć Twoja opinia, jako użytkownika jest dla mnie cenną. 
    Rapid SB 2014| 1.6 TDI CR 115 KM | Ambition | Srebrny | 156k km | Łódź - Piotrków Trybunalski
  • Czy przy zamianie blusa na swinga musze cos kodowac potem vcds'em?
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • arthek
    Ja nic nie kodowałem. 
    Oczywiście poza podaniem kodu dostępu do radia - 4 cyfry.
    Wszystko działa po wpięciu kostki i anteny. 
    Wskazania temperatury, zestaw głośnomówiący PHONE.
    Nie wiem jak z tematem np. czujników parkowania.... 
    Nie mam ich u siebie, więc nie podpowiem. 
    Masz jeszcze jakieś pytania? 
    Rapid SB 2014| 1.6 TDI CR 115 KM | Ambition | Srebrny | 156k km | Łódź - Piotrków Trybunalski
  • Jakiego swinga kupiles i z ktorego roku ? Chodzi mi o to czy z Rapida czy innego modelu skody ?
    Trzeba tez  podobno kupic jakas przejsciowke do anteny, mozesz mi podac link do aukcji lub jej rodzaj ?
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Kupiłem od Rapida. Z tego samego rocznika 2014.
    Przejściówka... 
    Tak, słyszałem to. Wiele razy, że potrzebna. 
    Ja użyłem tego wtyku, który był w starym radiu i ponad 1.5 roku chodzi, stacje łapie.....
    Wiem, że w radiu swing jest wejście dwuotworowe, ale pojedynczy kabel podłączyłem z blues i chodzi bez zarzutu. 
    Rapid SB 2014| 1.6 TDI CR 115 KM | Ambition | Srebrny | 156k km | Łódź - Piotrków Trybunalski
  • Super, dzięki.
    -------------------
    Zastanawiam się nadal nad tym drugim gniazdem antenowym, po co w zasadzie ono jest w swingu? Skoro działa na jednej antenie to po co ono jest?

    <mod> Proszę używać opcji "Edytuj" i nie tworzyć wpisów jeden pod drugim.
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?