FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dziura w oponie
  • Witam
    Wczoraj miałem niebezpiecznego pecha, przy prędkości 50km/h wystrzeliła mi opona i kapcia miałem natychmiastowego. Wystrzał może nie był tak efektowny jak w Formule 1, ale wielkość dziury w oponie jest dla mnie przerażający. W krawężnik nie uderzyłem, dziury też nie zaliczyłem. Dziś jadę z tym do Aso, lecz wnioskując po telefonie który dziś rano przeprowadziłem z goście z Serwisu nie opiewa to optymizmem, gdyż na początku dla niego to było bardzo dziwne i nie wiedział co z tym zrobić, potem kazał przyjechać i obejrzy oponę. Szkoda bo nowa opona na alledrogo to koszt ok 400zł jak i na oponeo a jazda na jednej dojazdówce ( Dunlop 185/60/15) chodz pełnowymiarowa nie myślę jeżdzić.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • To może być wada fabryczna ale bardziej prawdopodobne, że uszkodziłeś
    oponę wcześniej, nawet grubo wcześniej.
    Mogłeś kiedyś najechać na ostry krawężnik (za szybko, za niskie ciśnienie?) i nadwyrężyłeś zbrojenie.
    Wystrzeliło dopiero teraz.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Raczej małe szanse że udowodnisz im winę fabryczną. A wg mnie to rozcięcie i widoczne dalsze pęknięcie sugeruje, że opona pękła wcześniej np podczas bocznego najeżdżania na krawężnik przy niskim ciśnieniu.
    Wątpię, żeby Skoda przyznał się do wady opony.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ciśnienie mam we wszystkich 2,5 bara. Uważacie że to za mało? Że opona jest wtedy najbardziej podatna na ewentualne "urazy" mechaniczne? To co pisze na oponie max 3,5 bara to uznałem że opony potrzebują przy największym obciążeniu kilogramowym auta. 
    @amiskiew ASO odmówiło uznania reklamacji. Teraz szukam nowej opony całe szczęście że idzie znaleźć nówkę troszkę tańszą niż cztery stówy.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Miałem bardzo podobną sytuację, też ASO odmówiło uznania reklamacji.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Temat reklamacji opon jest cholernie ciężki. Mi uznali gwarancje na zimowe Pirelli, ktore dostalem w gratisie i znajomy z ASO stwierdził, ze jestem pierwsza osoba, odkąd on pracuje ( czyli jakies 6-7 lat ) , ktorej uznano gwarancje na opony. 
    Temat rozcięcia, pęknięcia jest chyba nie do zrealizowania przez reklamacje, chyba ze sytuacja bedzie miała miejsce na terenie ASO lub u gumiarza :) a tak zawsze bedzie wina kierowcy. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • MDMA66  to fakt wadę opon ciężko udowodnić najczęściej zwalają na klienta  i sporo w tym racji bo często to wina klienta przez np: nieprawidłowe wjazdy na krawężnik, a teraz ALE :)
    1) sprawa opona na fotkach w tym miejscu nie nosi śladów uszkodzeń mechanicznych spowodowanych przez szybki wjazd  na krawężnik lub pod złym kątem (otarcia gumy) .
    2)  sprawa to nieprawidłowe ciśnienie, jeśli by takie było to powinien wyskoczyć komunikat na dot-cie że jest problem. Mniemam że nie było takiego komunikatu. Skoro nie było a np było za niskie ciśnienie w takim razie niech skoda naprawia wskazania kompa i wymienia oponę.
    W drugim przypadku jakby podali że przyczyną uszkodzenia opony było za niskie ciśnienie,  strzelili by sobie w kolano przyznając  że system sprawdzania ciśnienia opon nie działa prawidłowo.

    Jeśli odrzuca reklamacje, to reklamuj z rękojmi. Często wygląda to tak jak klient coś reklamuje to pierw gwarant lub sprzedawca odrzuca reklamacje licząc że klient odpuści jeśli klient jest zdeterminowany to uznaje reklamacje dla świętego spokoju chyba że jest totalnie niezasadna lub są niezbite dowody że to wina klienta  no to odrzuca dalej.

    Info na koniec jeśli chodzi o rękojmie:
    Jeśli wada wystąpiła do 1 roku od sprzedaży to wtedy sprzedawca musi udowadniać że to nie wina wadliwego towaru, tylko nieprawidłowej eksploatacji.


    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Dzisiaj uszkodziłem oponę na dziurze w jezdni, powstało wybrzuszenie. Wiem, że nie nadaje się to do naprawy ale czy z własnego doświadczenia od razu wymienialiście oponę czy może jeździliście z tym ? Wybrzuszenie nie jest duże, felga cała...

    IMG_20170420_182709 (Kopiowanie).jpg
    1440 x 1080 - 197K
    IMG_20170420_183510 (Kopiowanie).jpg
    1440 x 1080 - 251K
    IMG_20170420_183541 (Kopiowanie).jpg
    1440 x 1080 - 243K
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • Nie warto ryzykować. Opona jest uszkodzona, w razie kontroli drogowej można stracić papiery. Jak nie masz rezerwy - to przynajmniej przenieś na tył. W każdym razie jak najszybciej wymienić. W razie W - nie masz szansy na kierowanie i poprawne zatrzymanie samochodu, jak masz taką oponę na przedzie. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Trzaśnięcie to tylko kwestia czasu.
    Wybierz sobie moment, w którym byś chciał, by to nastąpiło...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Opona już zamówiona, thx
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • Czołem Panowie,
    wybaczcie, że wrzucam tutaj ale sprawa dosc pilna. Musiałem zahaczyć o krawężnik ale nie wiem kiedy ani ile z tym już śmigam. Założyłbym od razu zimówki gdyby nie to, że ja w Niemcowni a koła w Polsce a muszę jeszcze jakieś 500 km zrobić. Powietrze nie uchodzi. Zadarcie nie sięga głęboko. Co myślicie? Dzięki z góry za odp.image
    20170918_181647.jpg
    2120 x 1188 - 1M
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • Na zdjęciu nie za dobrze widać, jakie masz uszkodzenie. Wynika, że nie masz rezerwy...
    Czy masz wybrzuszenie - na bieżniku czy na boku?
    Niemniej - jak to przednia - to koniecznie na tył, zmniejszyć prędkość jazdy, i koniecznie być przygotowanym na strzał.
    Jak masz czas i podjedziesz do wulkanizatora, to oczywiście - podpowie: tylko nowa. Jak trafisz na rzetelnego - to może bardziej realnie spojrzy i podpowie czy da radę wrócić do domu. Powodzenia :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • te dziury na boku najgorsze co moze byc... ciezko stwierdzic czy nie zostalo naruszone zbrojenie opony.
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Wybrzuszenia nie mam. Uszkodzenie jest na oponie tylniej na boku. Dosłownie 1cm nad felgą. Mechanik powiedział, iż nie powinno się nic dziać choć naturalnie zalecił spokojniejszą jazdę. 
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • A zapas to masz ???????
    Jeśli nie, to polecam przykleić łatkę od wewnętrznej strony, żeby wzmocnić bok opony. Aha, łatka ma byc do opony od TIR'a.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Zapas jest...ok dzięki za poradę
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • Tak więc, jestem po wizycie u wulkanizatora- opona sprawna, jej zbrojenie nie jest ruszone- można ją eksploatować dalej;)
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?