FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Tuning silnika 1.2 TSI
  • Ja jestem na 99%. Poczekam jeszcze... nie potrzebuje cudu jak by troszke szybciej reagowal na gaz to bylo by ok
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Powiem wam ze jestem na tak i jak w końcu oddadzą mi auto z serwisu to zamówię i tez napisze moje spostrzeżenia
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Na pewno mniejsza turbodziura.Lata trochę lepiej niż 1.4 tsi 125KM.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • na razie musze poczekać na swojego R bo już 2 tydzień w serwisie stoi, jak tylko dostane od razu wjeżdża box hehe
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • A co mu jest?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Widzialem filmik jak to podlaczyc i strasznie duzo przeciagania kabli, jak bede jechal na serwis to nie bedzie mi sie chcialo tego wszystkiego odpinac i pozniej znowu podlaczac :)
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Przestań, założenie trwa dla mnie 30 sekund, mniej niż wymiana filtr powietrza. Podciagasz filtr i jedna wtyczka, ktoś za bardzo komplikuje montaż.Jak masz wprawe max 3 minuty.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • A nie ma takiego ustrojstwa (kiedys gdzies widzialem na jakims filmie) ze robisz program, przed serwisem przez wtyczke wgrywasz serie i po serwisie znowu swoje mapy?
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Można, ale w Rapidach jest licznik fleshowan, jak co się stanie z silnikiem lub skrzynia biegów soft online idzie do producenta a tam w ecu jest licznik ile razy soft był wgrywany i modyfikowany, nawet niw trzeba logow robić, ze są większe parametry. Jest tyko kilka osób które umieja wgrać i wykasować fleschowanie i ustawić jak bylo w fabryce. Wgranie serii nie pomaga. Sprawdza sie tylko w przypadku awarii, tak aso nie sprawdza. Wgranie serii nie pomorze. Nowsze auta maja nawet licznik wartości Nm który pozna boxa, ale Rapid tego nie ma. Jest to w droższych audi, volkswagenach.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • V-tech'owy? O co chodzi z dostrajaniem? Hamownia i zmiana ustawien
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Box vtechowt, ale najtańszy, wszystkie po otwarciu opieraja sie na tej samym.procesorze i na tym samym programie.W najdroższym masz możliwość zmiany przez komórkę ustawień 1-8, natanszy ustawiony jest na 3 i wg mnie jest OK, kolega chciał spróbować po odkręceniu pokrywy możesz sam ustawić na pozycje 8:) ale wg mnie za duże jest uderzenie Nm jak w dieslu. Box dobre rozwiązanie nie sypie bledami ten z vtechu i nie sterownik go nie widzi, program ma przewagę pwiekszym przyrostem i płynniejszym zakresem, ale na boxie auto jeździ jak ięzsza Octavia III 1.4 tsi 140KM identyczne osiągi wiec jakaś opcja na gwarancji w silnikach tsi. Jak ktoś bez śladów i szybko chce zdemontować obudowę filtra aby dostać sie do wtyczki warto zakupić do opaski szczypce http://allegro.pl/szczypce-do-opasek-zaciskowych-ford-vw-opel-24h-i6241434961.html
    przydadzą sie również do wymiany filtra powietrza. Wymiana przy ich użyciu to chwila.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jeśli vtech da gwarancje ze jest to tak samo bezpieczne jak chip to kupuje ;
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Ja wole czip, ale dzisiaj sprawdzałem swój licznik freshu i jest ze był wgrywany program, wiec jak cos sie spierniczy w silniku będzie trzeba szukać kogoś co umie przywrócić licznik freshu a nie jest to łatwa sprawa, ale rzadko ale zdarza sie ze ASO sprawdza przy drogich naprawach, przy boxie tego nie ma ,lub chip po gwarancji. W sumie od niedawna to pojawiło sie w sterownikach. Przy boksie jest wszystko w serii. Po gwarancji dla mnie jest jedyny wybór- dobrynprogram.

    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Drązyłem temat powerboxa i prawdopodobnie zdecyduje się na tą lepsza wersje za 920 zł - głównie ze względu na możliwość podstrojenia go pod moje auto + hamownia, bardziej profesjonalne rozwiązanie i da się wyciągnąć lepszy przyrost. Poza tym można go poźniej przeprogramować i wsadzić do innego auta. Jak coś sie ruszy w temacie to zdam relacje 
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • pytanie,
    licznik flashowań o którym mowa dotyczy tylko zmiany mapy silnika czy wszelkich prac z vcds?
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Flashowan tylko wgrywanych softow, jest licznik tez kodowan, ale ASO tego nie sprawdza bo ten sam licznik pokazuje kodowania adaptacje a często sami takie rzeczy robią np adaptacja klap klimatronika a nie odnotowuja tego.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • A więc box z V-techu zawitał i u mnie, jak ktos ma auto na gwarancji i 400-pare złociszy w kieszeni to brac i sie nie zastanawiac! Rapid idzie jak dzik po żołędzie, na zadku odczucia jak w mojej starej, poczciwej Octavii 1 1.8 T, gdzie było 150 koni przy masie 1300 kg i 8 z groszami do setki. Zakładając że teraz mam ok 130 koni i 225 nm, przy masie 1100 kg to by sie zgadzało. Wybiore sie na hamownie żeby dokładnie sprawdzic ile jest, ale na sprincie ze swiateł szedłem równiutko z nową alfą 1.4 Multiair 150 kucyków, gdzie katalogowo 0-100 jest 8.2 sek, a jakby dało się pojechać szybciej to bym ją na 4tym biegu łyknoł :)

    Ale nie to jest najlepsze - nie ma praktycznie turbo dziury, auto na dwójce przyspiesza po musnieciu gazu od 1200 obrotów, a nie jak wczesniej ok 1600-1700. Więc przy jezdzie po miescie spalanie powinno zmalec - nie wiem co na to sprzęgło, ale musze powiedziec, ze za całokształt jestem pozytywnie zaskoczony, w przyszłości napewno zrobie program, bo skoro box daje rade to z dobrym softem bedzie zajebiscie.
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Sprzęgło wytrzyma do 300Nm, łożyska skrzyni max.250-280Nm. Ja mam 144KM i 235Nm to zobaczysz co to auto po programie, jak sie dygnie mape zapłonu to fajnie sie wkręca na obroty. Rozumiem ze masz Boxa Base?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Tak, zdecydowalem sie jednak na base, bo dawac drugie tyle za pilota z telefonu i 5 koni wiecej to sie nie kalkuluje ;) Napisalem do Ciebie PW zeby nie smiecic na forum to jak masz chwile odpisz :)
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?