FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Tuning silnika 1.2 TSI
  • ja również się piszę :)
    Rapid SB| 1.2 105 KM | MY14 | Ambition Komfort | Grafitowy | 36000km| Opolskie
  • Do mnie dzisiaj dojechał BOX jak zamontuje dam znać jak odczucia :)
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • czekamy na dodatkowe informacje:)
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Garść cyferek, obrazek i skrót dla zainteresowanych.

    Trochę się bawię i ja i dziś już coś wiem.

    - Pacjent jak w stopce ale dla tych mobilnych przypominam Rapid LB (2014) MY15 1.2 TSI 105 KM CBZB (łańcuch jak kto woli).
    - Box Vtech wersja Base, hamowany na ustawieniach 4, 6, 5, 7 (w takiej kolejności testowane). W moim przypadku 4 miało najwyższy przyrost mocy a najmniejszy momentu, 6 i 5 najmniej doszło mocy, momentu trochę więcej i na 7 gdzie tak zostało do testów drogowych trochę mniej mocy niż w 4 ciut więcej niż 6 i 5 ale największy moment.
    - Fabryczne wartości jak to w VAGu bywa są trochę wyższe i tak wyszło, że mam 108,8 KM przy 4984 RPM i 187,4 Nm 2872 RPM (katalogowo 105 KM/175 Nm).
    - Na Boxie z przełącznikiem na 7 pokazało 120 KM przy 5066 RPM i 213,7 Nm przy 2808 RPM.

    Wrażenia z drogi dopiero będę zbierał bo dziś to trochę może nie obiektywnie ze względu na wrażenia i oczekiwania ale patrząc na mój egzemplarz silnika to jeśli chodzi o dół to jest poprawa ale nie jakaś diametralna ale tak od 2100 RPM zaczyna być wyraźniej. 
    Krótko wrażenia. Tak do 2000 - 2100 RPM trochę lepiej niż było a powyżej trochę gorzej jak O3 w kombi z silnikiem 1.4 TSI 140 KM, z którą mam porównanie jako służbówka w pracy. Spalanie średnio na tym samym poziomie. Jak spokojnie i równo na danej prędkości to komputer pokazuje mniej jak ciśniemy wtedy mamy więcej.
    Co jeszcze zauważyłem to to, że na 6 biegu nie mam wrażenia, że silnik się męczy :-)

    Wykres do wglądu. Wykres podaje ostateczny. Bez tych pośrednich hamowań ale tamte były praktycznie takie same pod względem charakterystyki poza pozycją 6 gdzie skok momentu był dopiero od 2000 RPM a do tego czasu typowa seria.

    Patrząc na uzyskane wartości, praktycznie uzyskałem tyle ile Vtech podaje na stronie do tego typu silnika na Boxie

     
    Rapid_seria_box.jpg
    1424 x 621 - 348K
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • grzesk dzięki, dobra robota właśnie na coś takiego czekałem teraz widać przyrosty są mniejsze niż teoria ale v-tech podaje że przerost mocy jest max. 15 % na tym box-ie wiec nie jest źle. Takie parametry mnie satysfakcjonują. Pytanko czy nie shamowałeś też na 3 ustawieniu bo ponoć to domyślne ustawienie box-a ?
    Ponawiam również  prośbę o kod rabatowy jeśli ktoś ma bo z grupowych zakupów chyba nici, ponieważ jest za mało chętnych.  
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Na 3 nie. Może i szkoda ale człowiek na hamowni, który nie jeden taki box Vtecha zakładał od razu go rozkrecił i zaczął od 4. Na 4 było 122 KM i 208 Nm a charakterystyka jak powyżej. Jedynie na 6 było nietypowo bo z momentem nic się nie działo do 2000 obr/min. 
    Zresztą jak pisałem wyżej. Praktycznie dostałem takie wartości dla Boxa jak podaje Vtech na stronie dla naszych silników.
    Ja kodu nie dostałem, wiec nie mam czym sie dzielić. Nie wiem na jakiej zasadzie je rozdają.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Zauważyłem, ze ea211 inaczej reagule na boxa, może to wina głowicy 16v więcej zalapie i szybciej dodatkowa ilość powietrza. Nawet w ea111 masz na boxie parametry silnika 1.4 tsi 122KM.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja przestawiłem na 4 i będę zakładał z takim ustawieniem. Mam nadzieje ze po weekendzie dam znac o swoich spostrzeżeniach i efekcie jaki przyniósł Box
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Fajnie przebiega krzywa na boxie... idealnie równlolegle do serii :)
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Mam i ja! Na razie na org ustawieniu,ale kiedys zrobie probe na innym programie. Na tym co jest wyraznie szybciej wchodzi na obroty,ciagnie lepiej od dolu.
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • Ja założyłem u siebie z ustawieniem 4, po zrobieniu około 30km moje spostrzeżenia:
    - czuć ze ma więcej Nm i szybciej się wkręca na obroty
    - powyżej 4tyś chętniej ciągnie do przodu
    - co do spalania to można powiedzieć ze bez zmian ( jakieś 0,1-0,2l mniej ale to może być spowodowane mniejszym ruchem),
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Ktoś sprawdzał czy w ea211 jest różnica miedzy ustawieniem 3 a 4?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Tez jestem ciekaw może ktoś zrobi pomiary
    Ja na pewno pojadę na hamownie i sprawdzę jak wychodzi na ta chwilę
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Ja jade w poniedzialek prawdopodobnie. Jak wyglada ten przelacznik po rozkreceniu boxa? Bo jeszcze go nie otwieralem.
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Wnetrze
    IMG_8775 (2).jpg
    843 x 637 - 206K
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • dzięki grzesik1 za info!
    o tyle dla mnie genialna wypowiedź, że dokładnie taki sam silnik i lb jak u mnie.
    martwi mnie jednak, że to wycisnęło z EA111 zaledwie 12 KM.
    osobiście szykuję się na 125-130KM i 215-220Nm dlatego chyba lekki niedosyt bym czuł zakładając boxa.

    myślę, że dalej pozostanę przy chipie po gwarancji.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Ktoś zakładał do 1.2 TSI 90KM? Na ile można liczyć aby było to bezpieczne dla tego silnika?
  • Z tego co widziałem to ea211 90KM na boxie ma podobnie jak w serii 110KM, wychodzi ok 113KM i 180-190Nm.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • prawdopodobnie jutro założę na ea2111
  • Czy ktoś w ogóle wie, ile rodzajów boxów do 1,2 tsi jest? Bo zapewne nie tyle ile wersji mocy, niezależnie od tego czy pasek czy łańcuch. 
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?