FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Instalacja aplikacji do obsługi systemu SmartLink
  • Witam,
    Kilka dni temu odebrałem Rapida i próbowałem uruchomić system SmartLink. Szukałem dostępnych aplikacji, przy próbie instalacji autoryzowanych aplikacji dostawałem komunikat, że nie są dostępne w moim kraju. Szukam dobrze działających aplikacji na iPhone 4 (iOS 7.1.2) oraz LG G4c (Android 5.0.2).
    Gdyby ktoś z Was miał już jakąś dobrze działającą aplikację, to będę wdzięczny za informację.
    Z góry wielkie dzięki ;)
    Rapid LB | 1.2TSI 110KM | MY16/17 | Style | Szary Metalik | 25000km | 8.3 l/100km
  • http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/
    ta ponoć działa na telefonach z androidem :)
    Rapid LB | 1.4 TSI 125 KM DSG | MY 17 | Style | Racing Blue | 16 000 km | Gdańsk
  • SmartLink to ogólna nazwa na 3 systemy: MirrorLink, Andorid Auto i Apple CarPlay.
    MirrorLink do uruchomienia nie wymaga dodatkowych aplikacji - powinna być taka opcja w ustawieniach telefonu, jeżeli nie ma znaczy że brak kompatybilności. Można instalować dodatkowe aplikacje ale aby działały w trybie jazdy muszą być na liście zatwierdzonych przez stowarzyszenie - jest ich mało - nawigacja TYLKO Sygic - i raczej tylko oryginalna.
    Android Auto - oficjalnie niedostępny w Polsce, trzeba zainstalować APK z internetu - do znalezienia w apkmirror jak kolega wyżej podał.
    Apple CarPlay - nie działa z iPhone 4 z tego co mi wiadomo - 5 lub nowszy.
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • Dzięki za odpowiedź
    MirrorLink - sprawdziłem tutaj http://www.mirrorlink.com/phones i LG G4 jest na liście kompatybilnych urządzeń, a niestety nie mogę znaleźć tej opcji. Na pewno daje do myślenia ten komunikat:
    SOME MODELS NOT AVAILABLE IN CERTAIN COUNTRIES. PLEASE CHECK WITH YOUR LOCAL DEALERSHIP FOR DETAILS
    Apple CarPlay - nie udało mi się znaleźć żadnej opcji w iPhonie 4 (tak jak pisałeś, nie wspierają) ale na iPhonie 6S też nic nie znalazłem. Urządzenie nie było podłączone do samochodu, być może taka opcja pojawia się dopiero po wpięciu się kablem - gdzie ewentualnie szukać takiej opcji? Nie wygląda też na to, że Polska jest w strefie krajów, które mają dostępną tę usługę: http://www.apple.com/pl/ios/feature-availability/#applecarplay-applecarplay
    Android Auto - jeszcze nie próbowałem, dam znać
    Jak na ten moment wydaje mi się, że w Polsce ten system jest całkowicie bezużyteczny, mam nadzieję, że zmienię zdanie ;)
    Rapid LB | 1.2TSI 110KM | MY16/17 | Style | Szary Metalik | 25000km | 8.3 l/100km
  • Dipa. Albo ja nie rozumiem o co Tobie chodzi albo Ty nie rozumiesz o co chodzi z ML.
    "Mirror Link" to nie jest aplikacja, którą widać na liście zainstalowanych aplikacji. To jest aplikacja systemowa telefonu. W moim soniaku widać ją dopiero jak się wejdzie w USTAWIENIA>APLIKACJE>WSZYSTKIE APLIKACJE i jeszcze zaznaczy opcję "pokaż systemowe".
    To jest aplikacja, która odpala się automatycznie po połączeniu smartfona z radiem samochodowym posiadającym Smart Linka (Mirror Linka).
    Co do Apple.. to się nie wypowiem bo nie mam.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @diparadoks - jak wejdziesz w srajfona (ale od 5-tki wzwyż) w Ustawienia->Ogólne to tam znajdziesz CarPlay. Nic tam nie zobaczysz co prawda - służy to do parowania z autem i wyboru auta jak akurat się przesiądziesz do swojego kolejnego z garażu :)
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • @sethcracow
    Wziąłem od kumpla telefon iPhone 6 plus i widzę takie coś:
    17793341_1497693363608256_1015428657_n.jpg
    540 x 960 - 26K
    17792670_1497693346941591_1196425517_n.jpg
    540 x 960 - 25K
    Rapid LB | 1.2TSI 110KM | MY16/17 | Style | Szary Metalik | 25000km | 8.3 l/100km
  • Polecam https://support.apple.com/pl-pl/HT205634
    Chociaż sam korzystam  z android auto i jestem mega zadowolony. 
    RAPID SB| 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX + Bolero + SmartLink| Beż cappuccino | 2300000 km | Sosnowiec
  • @diparadoks Android Auto jest tak samo funkcjonalne w Polsce jak i w każdym innym kraju. Wszystko działa - może komendy głosowe są problematyczne, nie wszystko rozumie, czasem odpowiada po angielsku/rozumie to samo pytanie zadane w j. angielskim a polskim nie itd. Ale poza funkcjami obsługi głosowej nie widzę ograniczeń.
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • @diparadoks - zgaduję, że kolega nie ma wgranej aktualizacji softu. U mnie jest zaraz pod opcją HandOff
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • @sethcracow - być może jest tak, jak mówisz, na razie nie planuję zmiany swojego iPhone 4, więc temat Apple Car na razie sobie podaruję ;)
    @PrivateMajster i @oles - muszę się z Wami zgodzić, po zainstalowaniu aplikacji spoza sklepu, Android Auto działa i to całkiem nieźle
    Rapid LB | 1.2TSI 110KM | MY16/17 | Style | Szary Metalik | 25000km | 8.3 l/100km
  • Ja używam Android Auto i jestem bardzo zadowolony nawet komendy głosowe działają bez zarzutów. Najważniejsze żeby mieć dobry kabelek bo wcześniej miałem stary z Samsunga i zrywał mi połączenie.
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice
  • Witam, Odświerzam temat.
    Czciałbym jakiś poradnik jak zainstalować i uruchomić mirror telefonu z ekranu bolero krok po kroku. aby w czasie jazdy ogldać np youtube czy kodi. Android auto działa poprawnie, LG MirrorDrive już nie bardzo..  Telefon jaki używam to Samsung S6.
  • Nie można oglądać YouTube ani innych wideo podczas jazdy, nawet z Google Maps nie skorzystasz... MirrorLink dopuszcza w ruchu tylko certyfikowane aplikacje - znajdziesz na ich stronie jakie, np. Sygic.
    MirrorLink albo już jest w telefonie albo nie ma, nie instalujesz jako takiej aplikacji, tylko aplikacje z tego standardu korzystające. Dziwne żeby na Samsungu działało LG MIrrorDrive ;) 
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • @PrivateMajster - co do pierwszej części masz rację - działają tylko certyfikowane apki (chyba, że Ci jakiś spec zrobi obejście a widziałem takowe). Co do drugiego nie masz racji - apka LG działa nie tylko na telefonach LG.
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Rapida odebrałem parę dni temu. Posiada funkcję MirrorLink. Telefon mój to LG G2 nie działa mi z tą funkcją. Jako, że telefon jest już wiekowy więc planuję go wymienić. Proszę doradzić jakie telefony fajnie współpracują z funkcją MirrorLink.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • Poszukaj na forum, bylo o tym, jest chyba link nawet z podana lista zalecanych marek tel
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dzięki, coś znalazłem, ale ostatni post jest z marca 2017. Może coś się zmieniło. Dodam, że w moim RP jest radio Swing 6,5"
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • w swingu mirrorLink?  
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Swing nie ma mirrorLink;)
  •  Wczoraj odpaliłem AndroidAuto na LG G2 na Androidzie 5.0.2 i działają mapy googla. Trochę wolno wszystko chodzi, ale chodzi. Super działa na Samsungu syna z wyższym oprogramowaniem i jest więcej funkcji. MirrorLink nie mogę sprawdzić, gdyż nie mamy odpowiedniego telefonu z tą aplikacją. Najważniejsze dla mnie jest to że można obsługiwać nawigację nawet głosowo. Odczytuje esemesy. Spotify działa.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?